Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Arıza Işığı

Ali Mert Kılıç

Soru

bugun eve dönerken sarı motor arıza ışığının yandığını farkettim.. kitapçığı okuduğum kadarıyla yanıp sönmediği için çok kritik bişey değil.. yarın servisi arıycam ama yinede size bir sorayım dedim.. sizde sorun önemlimidir? bu arada aracım lpgli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

servisten geldim şimdi.. sıkıntının lpg kaynaklı ve yakıttan dolayı olduğu söylendi.. hep opetten aygaz alırdım ancak oradan almayın çok katkılı olduğu için arıza ışığı yanabilir dediler.. konuda bu yüzden yakıt kısmına taşınabilir bence

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
bugun eve dönerken sarı motor arıza ışığının yandığını farkettim.. kitapçığı okuduğum kadarıyla yanıp sönmediği için çok kritik bişey değil.. yarın servisi arıycam ama yinede size bir sorayım dedim.. sizde sorun önemlimidir? bu arada aracım lpgli

Mesaj kısmında yazar biz buradan bilemeyiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Mesaj kısmında yazar biz buradan bilemeyiz.

herhangi 1 mesaj vermedi araç şimdi yine baktım sadece ışık yanıyo.. el kitapçığındada eğer ışık 1 mesajla beraber yanıyosa hemen servise gidin demiş.. öyle bişide olmadığı için içimi biraz rahatlatmak istiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
  Yanlış hatırlamıyorsam  daha öncede konuşulmuştu LPG araçta ekran üzerinde ışık yaktığı...Uyum sıkıntıydı galiba.......

aslında yakmaması gerekirdi ama şuan en iyi ihtimal o :) öğleden sonra götürücem bakalım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford servisinde görüştüğüm bir ustaya aynı soruyu bende sormuştum ..Dediği cevap, bazen araç ilk  çalışırken gerekli yağmayı yeterince yapmaz ve pistonlara yağ istenildiği kadar gitmezse motor lambası yanabilir demişti..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

egzoz gazını ölçüp araca verileri gönderen lambda sensörü bizim araçlarda var mı bilmiyorum ama, lpgye geçince o sensörü kapatmıyorsa da arıza lambası yanıyor olabilir. eğer sensör açık kalıyorsa araç afallar haliyle, az önce benzinde veriler farklı geliyordu şimdi bu yanan yakıt ne acaba diye.

yusuf terzi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
egzoz gazını ölçüp araca verileri gönderen lambda sensörü bizim araçlarda var mı bilmiyorum ama, lpgye geçince o sensörü kapatmıyorsa da arıza lambası yanıyor olabilir. eğer sensör açık kalıyorsa araç afallar haliyle, az önce benzinde veriler farklı geliyordu şimdi bu yanan yakıt ne acaba diye.

şuan nereden bilgiyi aldıda yandı ışık bilemiyorum tabi.. ama eğer dediğiniz gibi olsaydı lpg kullandığım andan itibaren yakardı die düşünüyorum.. umarım bidaha yakmazda sorun nerden kaynaklandı öğrenemem :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.