Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

focus 1.4 mü 1.6 mı nasıl anlaşılır? (benzinli)

goyildirim

Soru

arkadaşlar bir tane focus beğendik bi arkadaşa. ama kafama takılan bişe var.

ruhsatta motor hacmi 1.6 yazıyor ama güç kısmında 66 yada 69 kw yazıyodu.(tam hatırlamıyorum)

ford müşteri hizmetlerini aradık bizim 1.4 benzinli focus 2 aracımız yok diyor.

ama internette bakarsanız 1.4 focus2 araçları görebilirsiniz. galiba şirketler aracılığıyla türkiyeye gelmiş ama ford un haberi yok:-)

arabayı denedim yol düz olduğu için farkı pek göremedim.

acaba motor üstünde yada başka bi yerde motor hacmi yazıyomu? nasıl anlarız 1.4 mü 1.6 mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

1.4 benzinli Focus II var evet... Telefondakilerin haberi yoktur çünkü çok az ve özel gelen araçlar bunlar...yani katalog da bulunmadı..en azından ben görmedim.

sizin dediğinize göre araç 85 hp civarı oluyor ki bu da 1.4 olduğunu gösteriyor..

Normalde 1.6 araç 115 hp dir..

Son zamanlarda 1.6 100 lüklerde geldi..

Motor da yazıyor mu bilmiyorum :D ama motor resimlerine bakarak anlarsınız...Altdakiler gibi değilse 1.4'dür

Bu motor 1.6 100 hp (oto)

motor_xx.jpg

Bu motor 1.6 115 hp (man)

motor_xx.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yusuf abimizde Focus 2 var. 1.4 16v 80 hp yanlış hatırlamıyorsam. O size yardımcı olacaktır gayet güzel bir motor kasayı 1.6 ile 1.4 arasındaki farkı anlamak zordur çünkü teknik verileri gayet güzel. 127 nm tork 3500 deivrde.Max speed 164 km/h. 0-100 14sn. Yakıt tüketimi karışık 6.6 L/100 kmde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yusuf abimizde Focus 2 var. 1.4 16v 80 hp yanlış hatırlamıyorsam. O size yardımcı olacaktır gayet güzel bir motor kasayı 1.6 ile 1.4 arasındaki farkı anlamak zordur çünkü teknik verileri gayet güzel. 127 nm tork 3500 deivrde.Max speed 164 km/h. 0-100 14sn. Yakıt tüketimi karışık 6.6 L/100 kmde.

Pek anlaşılmaz dedin ama :D arada yeterince fark var :sopalık: 10.9 - 195 km/h gibi.

aynı 1.6 ile 1.6 T farkı gibi :D 10.9 - 7.9 :D sen şimdi ecoboost ile normal 1.6 ile arasında pek fark yok mu diyon :P

:D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar arabanın motor resmini yüklüyorum. ama baya bi kirli. karşılaştırmak zor olabilir.

uA_Y_C_A arkaşın eklediği resimde motor tertemiz maşallah.:-)

ayrıca o aracın bugün lifte kaldırılmış halini gördüm. motorun altında Ford 1.6. yazıyodu. fotosunu çektim ama yazı pek belli değil.

sizce 1.6 mı 1.4 mü?

post-342-0-89115400-1307819038_thumb.jpg

post-342-0-66995700-1307819050_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar arabanın motor resmini yüklüyorum. ama baya bi kirli. karşılaştırmak zor olabilir.

uA_Y_C_A arkaşın eklediği resimde motor tertemiz maşallah.:-)

ayrıca o aracın bugün lifte kaldırılmış halini gördüm. motorun altında Ford 1.6. yazıyodu. fotosunu çektim ama yazı pek belli değil.

sizce 1.6 mı 1.4 mü?

post-342-0-71231200-1307819263_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.