Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motoru Yedim Galiba

Ozan Murat Kırtorun

Soru

Merhaba arkadaşlar bundan 5 gün önce aracım fan müşülü arızası ile hararet yapt.Bu olaydan sonra herşey normal gibi gözüksede yolunda gitmeyen bir şeyler vardı.Hararet 90 da olmasına rağmen kaloriferi açtığımda bir soğuk bir sıcak veriyordu aracı stop ettikten bir saat sonra kapağı açtığımda basınç olduğunu farkettim ustaya gittim Termostat bozuk dedi değiştirdik yine aynı radyatör tikalı dedi değiştirdik yine olmadı Devir daim bozuk dedi değiştirdik yine olmadi yarın üst kapağı sökecekler conta metal olduğundan silindir kapağını eğdiğini düşünüyor ustam bilgisi olan var midir bu konuda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Pek anlamam ama inş yememişsinizdir motoru. Öyle bir kerelik hararetle olacak işler değil bunlar zannetmem yani. 

Size tek tavsiyem şu olur bence o ustanızın yanına falan gitmeyin. Arabanızı güzelce Ford servisine götürün orada baksınlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

keşke serviste termostatı orjinali olan ile değiştirseydiniz, çünkü termostatın üzerinde su cıcaklığını ölçen sensörde var, sistemde hava var ise bu yüzdende yapabilirdi, dizel motorla conta yakma çok zordur çünkü :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

öncelikle conta yakacak kadar basit diye bir tabir kullanmışsınız bunun aracın basitliğiyle alakası yokki 1milyonluk araçlada hararet vaziyetinde 5km gidin oda conta yakar gelelim işleminize alınan ücret fazla tutmuş normalde kapak sökülmüş ve içindeki conta değiştirilip tekrar takılmıştır motor kapağınız yamulmamıştır ki buda gidilen onca mesafeye rağmen yamulmadan kalan motor kapağınızdan fordun motor kalitesini gözler önüne seriyor zaten ;)

sözkonusu motor kapağı revizeye gitmiş olsa idi (+) olarak özel serv. 600 teknik serviste 1800 den aşağı bir masraf ensenizi bırakmazdı 

gözünüz hararette olsun geçmiş olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
 öncelikle conta yakacak kadar basit diye bir tabir kullanmışsınız bunun aracın basitliğiyle alakası yokki 1milyonluk araçlada hararet vaziyetinde 5km gidin oda conta yakar gelelim işleminize alınan ücret fazla tutmuş normalde kapak sökülmüş ve içindeki conta değiştirilip tekrar takılmıştır motor kapağınız yamulmamıştır ki buda gidilen onca mesafeye rağmen yamulmadan kalan motor kapağınızdan fordun motor kalitesini gözler önüne seriyor zaten ;)

sözkonusu motor kapağı revizeye gitmiş olsa idi (+) olarak özel serv. 600 teknik serviste 1800 den aşağı bir masraf ensenizi bırakmazdı 

gözünüz hararette olsun geçmiş olsun...

öylede, kapakta hararet gördü, illaki kapağında taşlanması lazımdı diye düşünüyorum ben,hatta silindirlerde kontrol edilmeliydi ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
öylede, kapakta hararet gördü, illaki kapağında taşlanması lazımdı diye düşünüyorum ben,hatta silindirlerde kontrol edilmeliydi ;)

kapak açılınca silindirlerin üzerindeki segmanlara bakılır blok perdelerinden kaçağı varmı diye bakılır her hararet gören kapak yamulmaz..bunu gözle farkedemezssiniz rektifiyeci kumpasla ölçüm yapıp kapağın yamulup yamulmadığını söyler bu arada silindir sibop egzantirik enjeksyon hepsi ortadadır onlarda oluşacak tahribatın belli başlı işaretleri vardır (uzun şimdi yazmaya gerek yok )bunlarda muhakkak kontrol edilmiştir merak etmeyin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.