Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus F1 Junyan Far Hella Bi-Xenon Ve Led Modifiyesi.

Önerilen Mesajlar

Yeni çalışmamızdan kareler.

Farın dagılmış hali.
1_zps8be3c09f.jpg

22_zps601fc416.jpg

Mercek ve Philips xenon ampuller.Balastlar çan çin çonlardan kullanıldı.Eminim ilerde orjinal takılacaktır.

2_zpse7050233.jpg

Bi-xenon mercegin takılmış hali.
7_zpsa5f93994.jpg

Angel halka için sıralı led işlemleri.Ledler 60miliamper ve tam akımında sürüldüğü zaman ama 1 lümene yakın ışık şiddetine sahip,ben ledleri 11.60voltta besledim.Her halkada en az 22 tane mevcut.
5_zpsc5aa5037.jpg

201_zps9474562f.jpg

Ledlerin ilk takılışı.
24_zpsa546bcc4.jpg
5_zps8848f981.jpg

Led işleminden sonra üst çerçeve kapatıldı.Ledlerin lüçük olan boyutu sorun oluşturmadı.
20_zpsee5d95ae.jpg

4 lü led gözleri için her biri 10 ile 15 lümen arasında ışık gücüne sahip 60miliamper led kullanıldı.
18_zps2d81992c.jpg

11_zps8a9fd6d7.jpg

Çerçeve takıldıktan sonra mercegin görünüşü.

8_zpsd1a60e88.jpg

Farın arka tarfından mercegin ampul kısmı için hazır çevirmeli kapaklı kutu kullanıldı.Kestim biçtim ve boyadım.

12_zps852951af.jpg

99% oraninda kucultuldu (864 x 648) - Resmin orijinalini gormek icin tiklayin13_zps6539861c.jpg

Akşam araç üzerinde farın angel halkanın görünüşü.Foto makinası mümkün degil canlı çekemedi.Tahminimden çok fazla ışık şiddeti oluştu.

14_zpsb929a666.jpg

Yakın çekim görünüşü.

6_zps1df91ff0.jpg

Gündüz çekimi sonrası görünümü.

23_zpsed4bb8b9.jpg

Junyan farın orjinal uzun hüzmeside böyle.

15_zps323124ee.jpg

Junyan farın orjinal mercegi ile alınan çizgi sonrasında Az bir hata ile çizgimiz böyle.Hata benden kaynaklı olmayabilir önceki far çizgiside iyi degildi sanırım çizgiyi alırken farkedilir şekilde belli idi ama düzeltme şansım çok azdı.Bu farlarda iyi bir çalışma araç üzerinde yapılmalı diye düşünüyorum.

17_zps21f2c230.jpg

16_zpse4962293.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ediyorum.

Park ledi,angel halkaya led ve 4 lü gurup bölüme led çalışması 180tl.

Mercek montajında junyanlarda çok fazla uğraşı olmadıgı için mercek ampul balasy hariç işçilik 150tl.

Yunus bey telefonum imzamda yazıyor ulaşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ediyorum.

Sadece Bi-xenon mercek çalışması ise mercek ve işçilik dahil far karartmada isterseniz oda dahil.350tl.

Orjinal D2s xenon ampul ve balast takımı 200tl.

Angel çalışması isterseniz 180tl işçilik malzeme dahil.

Hella mercek isterseniz 350tl üzerine 70tl daha ekleme yapıyoruz.Ayrıca benim yaptıgım mercek kapaklardan istemezseniz orjinal temiz mercek kapağı olsun derseniz artı 80tl.Kusurlu mercek kapagı alınıp boyama yapılırsa 40tl

Orjinal D1s xenon ampul ve balast takımı Gen5 serisi 400tl.

Elinizde H7 xenon ampul var ise onuda takarız fakat performans almak biraz sorun oluyor. 

Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.