Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 hakkında tavsiyeye ihtiyacım var

karatuncay

Soru

Meraba arkadaşlar... Siteye yeni üye oldum. Focus 2 almayı düşünüyorum. 110bg lik trend modelini kullanma fırsatım oldu performansına hayran kaldım.Size sorum şu: Trend , collection ve chia donanımları arasında çok önemli farklılıklar var mı? İkinci elde aralarında 5-8 binlik fiyat farkına değer mi? Teşekür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Meraba arkadaşlar... Siteye yeni üye oldum. Focus 2 almayı düşünüyorum. 110bg lik trend modelini kullanma fırsatım oldu performansına hayran kaldım.Size sorum şu: Trend , collection ve chia donanımları arasında çok önemli farklılıklar var mı? İkinci elde aralarında 5-8 binlik fiyat farkına değer mi? Teşekür ederim.

Evet mümkün mertebe var

Ve alabilirseniz Ghia tercih ediniz hiç olmadı orta donanım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende bu forumda yeniyim. Daha açığı forum nasıl kullanılır onuda pek bilmem. Bir arkadaş anlatırsa sevinirim. Soruna gelince aradaki fiyat farkına değer sanırım. Zaten fark donanımsal. Gürüntü güzelliği :kıhkıh: Bunun yanında tabi donanımda da farklılık var. Trend de olsa Ghia da olsa o bir ford ve focus. <_<

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

trend ile ghia arasında motor ve sürüş özellikleri olarak bir fark var mı acaba?

Motor sanzuman fren vs hersey aynı.

Ghia bin bir kaç parçası farklı hafif konforlu digerinden. İleriyi düşünmek ve araç ici dısı farklı olsun diyorsan Ghia alınız. Dediğiniz gibi faktör sadece surus ise fark yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende bu forumda yeniyim. Daha açığı forum nasıl kullanılır onuda pek bilmem. Bir arkadaş anlatırsa sevinirim. Soruna gelince aradaki fiyat farkına değer sanırım. Zaten fark donanımsal. Gürüntü güzelliği :kıhkıh: Bunun yanında tabi donanımda da farklılık var. Trend de olsa Ghia da olsa o bir ford ve focus. :yeah:

Ogrenmissiniz iste :)

Boyle yazılar yazıp. İlgili ketegorilerde varsa sorularınız sorabilirsiniz. Fikirlerinizi paylasabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Henüz 5 aylık bir focus kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim :

Şuan aracınız clio sanırım.Clio'dan sonra focus çok seri ve atik bi araç gelecektir size ilk zamanlar adrenalin yaşayabilirsiniz caddede hızlı bi kullanıcı iseniz :kıhkıh: Ve özellikle çukurlara girdiğinizde focus'un nasıl bi süspansiyonu olduğunu ben değil siz kendiniz görmenizi tavsiye ederim :yeah:

Yakıt konusunda clio ile kıyaslarsak 1.5 dizelden biraz fazla yakabilir sonuçta daha performanslı bi araç.

Biz ilk aldığımızda (1.6TDCI ghia) yakıt biraz fazla gibi gelsede şu sıralar düştüğünün farkındayım.Duman atma problemi vardı onu kestiğinden bu yana şehir içi 5.0-5.7 arası geziniyor.

Tavsiyem Ghia almanız olacaktır.Veya collection'larda güzel fakat 90 ve 110BG seçeneği var sanırım onda 110'u tercih edin.

Şahsi adıma şikayetin varmı diye soracak olursanız :

Sadece çukurlara girdiğimizde ses yapması hoşuma gitmiyor diğer yönden tip , hız , ekonomi olarak güzel bi araç.

ekleme olarak :

belki 1-2.000TL az fiyata trend alabilirsiniz fakat unutmayın ki ilerde alacağınız jant,lastik vs gibi aksesuarlar ghia parasını bulacaktır.Şuan aynı xxx.xxx km 'deki bir trend ile aynı km de ghia arasında en fazla 3.000TL civarı bi rakam oynuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus lar gerçekten güzeldir kullanımı olsun güvenliği olsun yakıtı olsun sizi üzmez.

Sorunsuz araçlardır öyle sanayide zaman geçirmessiniz.

2. eli iyidir satmak istediğinizde kolay satılır.

Trend donanımı en boş donanımdır. Collection da ise trendden farklı olarak alaşımlı jant ve sis farı vardır. Ayrıca kapı kolları ve yan çıtalar gövde renginde boyalıdır. Ghia ise Sony Teyp , Yagmur, far sensörü. Dijital klima, Soğutmalı torpido. 6 hava yastığı, Arka yan perdeler, Gözlük saklama haznesi, yan kol dayama, nikelaj çerçeveli ön panjur ve arka kelebek camdaki GHİA amblemi ile diğer donanımlardan farkı oldukça fazladır. Makyajlı kasalarda GHİA devri bitti yerini Titanium'a bıraktı. Motor ve sürüşle ilgili hiç bir farklılık yoktur. Sadece görünüm ve konfor olarak üstündür. Bütçeniz neye uygunsa onu alın ve içinize sinen arabayı almanızı tavsiye ederim. Dikkat edin trend focusların çoğu hor kullanılmış km si düşürülmüş şirket aracıdır. Alırken lütfen araştırın servis vs. öyle alın başınız ağrımasın. Hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok teşekkür ederim. Aydınlatıcı bilgiler için. Focus için en büyük şikayet yol sesini çok vermesi... Bu konuda sizin düşünceleriniz ne acaba... Bir de Ghia'da da bu yol sesi aynı durumda mı?

dizeller bildiğiniz üzere traktör olarak adlandırılır, özellikle benzinli bi araçtan geçiş yaptıysanız..

Kendi aracım için söylüyorum sonuçta 0 almadık nasıl kullanıldığını bilmiyorum o yüzden genelleme yapamam.yüksek devirde içeri ses alma tabiki var.Dizel araba yüksek deviri sevmediği için 4000Rpm sonrası boğucu sesi içeriye veriyor.

Forumda eminim bi çok focus kullanıcısı bana kızacaktır ama , focus konfor olarak çok üstün görülsede aslında o kadar konforlu değil bence.Özellikle bozuk yollarda ve şehir içinde.

Focus II hakkında şikayetler için Tıklayınız...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar formu geriye dönük 4-5 saattir inceliyorum kafama bişey takıldı. Focus2 nin performansı çokça övülmüş fakat benzinli mi dizel mi olduğu tam net olarak belli değil. Benzilli ile dizel arasında performans farkı olarak ne diyebilirsiniz?

2. sorum ise biraz farklı... çevremdekilere focus alacağımı söyleyimce bana sakın kapına koyma parçası çok pahalı, ikinci eli zayıf dediler. Ayrıca dizel olduğunu duyunca tepkileri inanılmazdı. Dizelin en küçük motor sorununda çok büyük maliyet çıkaracağını söylediler. Bu konularda yaşanmış tecrübelere, sizlerin fikirlerine ihtiyacım var. Tam arabaya sevdalanmışken birden soğumaya başladım. lütfen beni aydınlatın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şöyle ikilem var ?

Kime göre parçası yüksek ve 2.el'i yokmuş ?

Hangi gerçek rakibine göre parçası pahalı ? Bence değil..

2.el'i focusun yok diyene ben şaşırdım açıkcası..İyi bir fiyat ve temiz araç kısa sürede satılıyor.

Dizel nazlı araçdır ne marka olursa olsun, iyi bakılmazsa arıza yapar.. Makyajsız kasa da biraz daha fazla bu oran..Mümkünse makyajlı kasalar olmadı en azından 2007 civarı tercih etmeniz yararınıza olacaktır...İyi bakılmış ve bakımlı araç bulursanız kaçırmayın bulamazsanız da yanaşmayın diyelim...Bu tüm dizel için geçerli..ee tabi benzin içinde ama daha az önemli..

Okuduğunuz konularda ki yorumların kenarında kişilerin profili bulunur, oradan kullanıcıların aracını görebilirsiniz veya başlıkda yazar motor cinsi...Yoksa da takıldığınız yerlerde alıntı yaparak sorunuz lütfen...

Çok gezecekseniz dizel

Az gezerim derseniz benzinli tercih edin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi tekrar söylüyorum 2. eli kesinlikle zayıf değil oldukça iyi. 2007 benzinli GHİA aldık. Lpg felan takıldı babam birgün arkadaşının dizel symbol'unü kullanmış geldi arabanın ilanını ver dedi 26.500 e aldığımız araç 29.500 e satıldı inanın ki 1 hafta bile sürmedi satmamız ve 1 haftada +15 kişi aramıştır. Şimdi TDCİ collection var. Performans farkı olarak ikiside aynı, tabi benzinliyi yüksek devir çevirtirseniz eşit oluyor. Yüklüyken dizel 240 overboost ile 270 tork farkıyla benzinlide rampalarda ve yüklü durumda bariz farkla daha seri. Benzinlide performanslı ama yakıtı üzebilir sizi. Araçların fotolarını atıcam ghia ile collection arasındaki farklarıda görmüş olursun. İyi günler.(ilk attığım Collection)26032011278.jpg26032011274.jpg26032011266.jpg12032011015.jpg

12032011016q.jpg12032011017.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ileriye yönük düşünüyorsanız en az 3-4 sene binerim gezerim derseniz 1.6Ghia LPG derim.Çünkü dizelin bakımları benzinliye göre ağır ve turbo gibi narin bi parçası var.

Benzinli 115ps olduğundan dolayı özellikle ş.içinde dizelin peşini bırakmaz, aksine benzinli olduğu için ani kalkış yaparak şaşırtabilir.Fakat rampalarda aynı şeyi söyleyemeyiz.

Dizel aldığınız zaman 50 liralık mazot bi çeyrek depo doldurur.

Lpg de ise yarı tankı doldurur.Sonuçta 2 si de hemen hemen şehir içinde aynı yakıt yakıyor.Yani ortalama 20-22krş civarı.Uzun yoldada değerler hemen hemen aynı 15-16krş a düşer.

Karar sizin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yılda çok km yapıyorsanız mesela en az 15.000 km.felan dizel alın. Yoksa benzin+lpg yeterli olur. Fiyat olarakda bütçenize uyuyorsa collection yada ghia donanımlısını alın. Trend alsanız bile kullanım ve rahatlık olarak kesinlikle tatmin eder. Kimi motor ve yürüyen aksam parçaları yerli olarak bilnen megane dan bile ucuzdur. 2.eli iyidir, helede temizse araç satmakta pek zorlanmazsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.