Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2007 Focus Gauge Menü Ile Manuel Hararet Gösterge Uyumsuzluğu

murat akaloğlu

Soru

hava sıcaklığı -4 derece olmasına rağmen gauge menüdeki enginer temp ilk çalıştırmda motor soğukken neden 44 C de sabit duruyor,araç çalışınca 44 C üzerinden sıcaklık yükselmeye başlıyor,

dijital menüdeki sıcaklık 98 C dereceye gelince analog ibre 60 dan yukarı kalkmaya başlıyo,

müşürmü bozulduki acaba,

focus 1 de hiç böyle bir şeyle karşılaşmadıydım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

motor sıcaklığı ile termometre sıcaklığının ölçüm yerleri farklıdır motor sıcaklığı yanma odalarındaki sıcaklığı ölçer dışardaki hararet sıcaklığı ise radyatördeki suyun sıcaklığını gösterir aracınız 90 derece gösterge ısısı(yani radyatördeki suyun sıcaklığı)iken motor sıcaklığınız 140-160 derece civarında olması normal faaliyet gösterdiğine işaret eder.

ayrıyetten motordaki sensörlerin belli bir ölçüm sıkalası vardır yani takılan sensörün maaliyetini düşürmek için ihtiyaç duyulan sıcaklık aralığını ölçecek kadar bir sensör konmuştur(44 c-180c) aralığıdır buda eğer 0 c-180c aralığını ölçen bir sensör koysalardı bu sensörün maaliyetini arttıracaktır (kanaatim bu ) daha pahallı bir sensördür buda üretim bandında ciddi rakamlar sunmaktadır 

olaki müşür bozulsa idi aracınız fan açmaz hararet yapardı 

garip bir durumla karşı karşıya olduğunuzu düşünmüyorum fakat en kötü ihtimalle göstergelerinizde bir arıza olabileceğini söylemek muhtemel daha profesyonel bir tetkik gerekli olduğunu düşünüyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

araçta herhangi bir hararet sorunu yok,ibre normalde olması gereken yerde,

ibre ortada iken motor sıcaklığı 160-180 decerelerde ozaman bir sıkıntı yok araçta,

peki motor suyu sıcaklığını göremiyoruz galiba dimi djital göstergeden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yaklaşık 6 günden beri sensör değerlerini djital ekrandan takip ediyorum,

motor 3 gün çalışmadı,dışarsının sıcaklığı 3 derece,djital menüde gözüken değer +44 C, motor çalıştırılıp djital menüdeki değer 98 C ye geldiğinden manuel gösterge yükselmeye başladı,

motor 2 gün çalışmadı, dışarısının sıcaklığı 0 derece,dijital menüde gözüken değer + 41 C, motor çalıştırılıp djital menüdeki değer 98 C ye geldiğinde manuel gösterge yükselmeye başladı

motor 1 gün çalışmadı,dışarısının sıcaklığı - 4 derece, dijital menüde gözüken değer + 37 C,motor çalıştırılıp djital menüdeki değer 98 C ye geldiğinde manuel gösterge kalkmaya başladı,

benzinli focusu olan arkadaşlarım varsa,sabah motor soğuk iken gauge menüden enginer temp yazan kısımdaki sıcaklık değerlerine bakabilirlermi,hiç yoktan benimki gibi + 30 lu + 40 lı değerleri görüyolarmı,yoksa dışarısının ısısına göre bir iki derecelik farkmı görüyolar

hiç yoktan yarın başka bir üye böyle bir konu açtığında,şu sorun var yada sorun yok diyebiliriz,

sonuçta djital menüdeki değeri hangi sensör okuyo ve yeri nerede öğrenmek lazım,

şimdiden hepinize teşekkürler

murat akaloğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.