Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mondial Rf150 Scooter Motorsiklet

Emre V.

Önerilen Mesajlar

Konuyu açmadan önce uygun yer baktım fakat alınıklar , veya genel sohbete girmediği için buraya açmayı ugun gördüm..

Normalde hiç motor hevesim olmamasına rağmen ilanlarda gördüğüm motor dikkatimi çekti.Satıcıyı arayıp bilgi aldım motorda ufak bi sorun var ve vergi borcu var fakat almak isterseniz sorunları halledip teslim ederim dedi..

Motorun genel drumu iyi gidip baktım öyle yatması veya plastiklerde kırık yok..Motoru sanayiye verdikden sonra ufak dediği sorun 200 Liraya komple elektirik tesisatını yenilettirmiş..Bu akşam gidip baktım , kullandım sorun yok motor sağlam güzel fakat hiç bilgim yoktur motor hakkında

Sadece işe gidip gelmek için ve üniversiteye gidip gelmek için kullanacağım toplamda günlük yapacağım yol 20-25 Km arasında...

Motor hakkında bilgisi olan varsa değerli yorumlarını dinlemek isterim

Motor fiyat olarak ilk baş 700 lira demişti sonra masraf edince 850 dedi ama 700 e vericek anladığım kadarıyla.

http://www.sahibinde...00176043/detay/

Genel özellikleri link

http://www.motosikle...dial-150rf.html

motorcumm123.jpg

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1- A2 veya A1 sınıfı ehliyetin var mı?

2- Bu ve bunun gibi motorlar vitessiz bildiğim kadarıyla, bu yüzden de yakıt sarfiyatının çok olduğunu duymuştum.

3- Ben onun yerine Mondial 100 UKH modelini öneririm. 100 cc altı olduğu için vergi ve ehliyet derdi yok bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1- B sınıfı ehliyetin var mı?

2- Bu ve bunun gibi motorlar vitessiz bildiğim kadarıyla, bu yüzden de yakıt sarfiyatının çok olduğunu duymuştum.

3- Ben onun yerine Mondial 100 UKH modelini öneririm. 100 cc altı olduğu için vergi ve ehliyet derdi yok bildiğim kadarıyla.

A2 veya A1 diyelim ehliyete :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

a1 a2 ehliyetin yoksa hiç alma derim zaten kış geliyor düşersin Allah korusun motorlardan hep korkarım üşürsün :D

ben bi kere düştüm motordan bacağımda izi hala duruyor sonra o sinirle motoru tekmeleyip 2 gün sonra sattım benim ki 50cc idi ama hızlıda gitmiyordu 30 km hızla bile düşünce ne olcağı belli değil

Kask kesinlikle şart ben alma derim alcaksan 100 cc altında bir motorsiklet al

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1- A2 veya A1 sınıfı ehliyetin var mı?

B ehliyetim var ilk onu sormuşsunuz ^_^ a1 veya a2 ehliyetim yok dediğim gibi sadece işe gidip gelmek için kullanmayı düşünüyordum ama genel olarak sordum motor kullananlara 2 ay içinde 3-4 kez durdurmuşlar.

Motor deneyimim ve bilgim yok , motorun fiyatı zaten uygun.Uygun olmasının sebebide zamanında motor çok dağınıkmış ki çocuk toplamış motoru ( egzoz , lastik , jant , genel bakım vs )

Şuan B ehliyetim var , 22 yaşıma girdiğimde 12 ay sonra E ehliyeti alırken a2 ile birlikte almayı düşünüyorum extra masraf olmasın diye..Yanlız bu düşünce normalde kötü biliyorum.200 liradan kaçarken 600 lira cezası var..

Sonuç olarak ehliyetim olduğunu varsayarsak , kask alcağımıda düşürsek mondial rf 150 modeli için 700 lira nakit para verilirmi dersiniz ? 2006 model ve km teli sıfırlanmış , ana km si belli değil. :wacko:

yakıt olarak çocuk 20 liraya fulleniyor 120km gidiyorum full gaz yaparak diyor.

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kapatalım konuyu o zaman, kural dışı teşvik var emre, ehliyeti almadan gezmeyin kendinizi düşünmüyorsanız karşınızdakini düşünün, aileni düşün yaralama veya ölümlü kazalarda direk kasti adam öldürmekten yargılanacaksın.. 2 kuruş kar için bunlar yapılmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tüm motorlu taşıtlar için ehliyet zorunluluğu var. hatta bildiğim kadarıyla elektrikli bisikletler için bile zorunluluk geldi veya gelmek üzere

ehliyet konusunda bilgim bi hayli var.Benim düşüncem sadece iş görmesi ehliyetsiz binersemde bu benim sorumluluğum altındadır :)

Doğru bişey mi tabiki hayır.Fakat düşüncem B ehliyetimi E'ye çevirirken aynı zamanda E A2 almak.O zamana kadarda idareten kullanmak.

Sanmayınki her motorlu A2 ehliyetli :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kapatalım konuyu o zaman, kural dışı teşvik var emre, ehliyeti almadan gezmeyin kendinizi düşünmüyorsanız karşınızdakini düşünün, aileni düşün yaralama veya ölümlü kazalarda direk kasti adam öldürmekten yargılanacaksın.. 2 kuruş kar için bunlar yapılmaz.

aslında teşvik yok görüşündeyim , sonuçta motoru alıp kullaıyorum demedim , sadece ''alsak bu motordan memnun kalırmıyız , kullanan varmı , sorunları nelerdir '' konu başlığı altındaydı.

Ehliyetsiz kullanmak veya kullanmamak tamamen kişiyi ilgilendiren bir sorundur.Olaki motoru aldım hoşuma giderse zevk alırsam zaten ehliyet alıp motorumu büyütmek isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ehliyet konusunda bilgim bi hayli var.Benim düşüncem sadece iş görmesi ehliyetsiz binersemde bu benim sorumluluğum altındadır :)

Doğru bişey mi tabiki hayır.Fakat düşüncem B ehliyetimi E'ye çevirirken aynı zamanda E A2 almak.O zamana kadarda idareten kullanmak.

Sanmayınki her motorlu A2 ehliyetli :kıhkıh:

Diyebilirim ki %90 ı ehliyetsiz. İşim gereği motorlu kurye çalıştırıyorum. En zor bulunan eleman ehliyetli kurye. Ciddi cezası var. Motora verdiğiniz para kadar ceza ödeyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aslında teşvik yok görüşündeyim , sonuçta motoru alıp kullaıyorum demedim , sadece ''alsak bu motordan memnun kalırmıyız , kullanan varmı , sorunları nelerdir '' konu başlığı altındaydı.

Ehliyetsiz kullanmak veya kullanmamak tamamen kişiyi ilgilendiren bir sorundur.Olaki motoru aldım hoşuma giderse zevk alırsam zaten ehliyet alıp motorumu büyütmek isterim.

O zaman kişisel blog veya forum açacaksın emrecim.

burayı okudun mu hiç ?

Kurallar

Konuyu kapatacağım ehliyet hakkındaki yorumlarını silmezsen bilgin olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Özendirici gibi olmak istemem ama kazalarda ehliyetsizlik kusur değil, ama cezayı kitletirler, söylemedi deme.

Madem varsayımlarını sormuşsun, senin bu motora gerçekten ihtiyacın var mı, yoksa iş olsun, hem binerim diye mi alıyorsun,

Eğer gerçekten ihtiyacın varsa o motoru alma, o kadar toplama bir aletten ne kadar hayır gelir bilemiyorum.

iş olsun, hem binerim diye de alıyorsan o motoru alma. Bağırmaktan başka yapacağı çok bişey yok. Eğer ki yokuşu bol bir çevrede kullanacaksan sana daha fazla masraf açabilir. Kayışlı bir sistemi var ve o kayışı sıkıştırarak hızlanıyor diye biliyorum. Ve bu da iki kişiyle o motorun iş görmeyeceğini düşündürüyor bana.

Takdir senin, ama senin ve ailenin üzülmenizi istemem açıkcası.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.