Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Farın Kendiliğinden Gitmesi

Gökhan Kurt

Soru

Arkadaşlar,

bu akşam arabaya bindim. Çalıştırdım. Farları yaktım. Sonra birden sol far kendiliğinden söndü (gitti yani). Bu neden olabilir ki. Elektrik sisteminde bir sorun mu oldu bi an için yoksa far ampülü miyadını mı doldurmuş anlayamadım? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca bir ampül alıp bunu kendimin değiştirme olanağı varmıdır Yoksa kaça yaptırırım acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Miyadı dolmuş olabilir, ufaktan vur bakalım bazen kendine gelen oluyor,bence ölmüştür onlar. Tabiki siz de değiştirebiliriniz.

Nasıl sökülür?

Focus 2 için;

• KISA FARLAR için H7 model ampül alacaksınız
  • UZUN FARLAR için H1 model ampül alacaksınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o sorun bendede var ampülü değiştirsende aynı aksiliği yapacaktır 3 5 defa kapatıp açınca düzeliyor ampülleri xenon beynini değiştirmeme rağmen sol fara gelen elektrik arada bir kesiyor sebebini tespit edemedim ama muhtemelen kısa fara gelen elektrik soketindeki oksitlenmeden kaynaklanıyor orada bir şase olayı var çoğu ford un ampül tesisatında sıkıntı olduğuna rastladım ampül soketinde aşırı ısınmadan erimeler gördüm ama tespit edemedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o sorun bendede var ampülü değiştirsende aynı aksiliği yapacaktır 3 5 defa kapatıp açınca düzeliyor ampülleri xenon beynini değiştirmeme rağmen sol fara gelen elektrik arada bir kesiyor sebebini tespit edemedim ama muhtemelen kısa fara gelen elektrik soketindeki oksitlenmeden kaynaklanıyor orada bir şase olayı var çoğu ford un ampül tesisatında sıkıntı olduğuna rastladım ampül soketinde aşırı ısınmadan erimeler gördüm ama tespit edemedim

Xenon diyorsun, yandı diyorsun.. araban ona uygun mu ki ? yok sorunluymuş şuymuş buymuş görende orjinal ürünler sanacak... hey allahım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

farı değiştirdim. Canavar gibi çalışıyor şimdi. Ama bu gün farkettim arabamda çok fazla bir titreşim var. Yani dizel focusların sahip olduğu titreşimden de fazla. Ve bu vibrasyon problemi rölantide oluyor. Boşa alıp gaza basınca (devir artınca) ya da hareket halindeyken herhangi bir titreşim olmuyor. Aklıma ilk olarak motor kulakları geldi. Sanırım bunlar da miyadını doldurmuşki titreşimi artık şaseye iletiyorlar. Herneyse bu problem epeydir vardı ama sanırım ben o kadar dikkat etmiyordum. Farın bozulması bu titreşimden de kaynaklanmış olabilir diye düşünüyorum. Çünkü bu problem daha arabayı çalıştırır çalıştırmaz kendiliğinden rölantide oldu. Zamanla sağ tarafta gidebilir. Ama oksitlenme teorisi de mantıklı. Oksitlenmiş bişeyi nasıl düzeltebilirim onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Xenon diyorsun, yandı diyorsun.. araban ona uygun mu ki ? yok sorunluymuş şuymuş buymuş görende orjinal ürünler sanacak... hey allahım :D

ya arkadaşım sıkıntı ampülde değil ben değiştirdim xenon olanı sarı ampüldede kapatıyor idi uygun olmasın arkadaşım ortada kalan bir 12 volt var

yaaa yakup bide sazan nasıl avlanır die bi başlık aç yakalananların yeri belli olsun :kıhkıh: :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ya arkadaşım sıkıntı ampülde değil ben değiştirdim xenon olanı sarı ampüldede kapatıyor idi uygun olmasın arkadaşım ortada kalan bir 12 volt var

yaaa yakup bide sazan nasıl avlanır die bi başlık aç yakalananların yeri belli olsun :kıhkıh: :kıhkıh:

Sen aç işte, usta olan senmişsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.