Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2.5 Esp Ve Lastik Basınç Sensörü

Mustafa Tüfekçi

Soru

2. el bi araçta adam esp ve lastik basınç sensörünün olduğunu idda ediyor. araç x paket. şase nodan bakınca etiste donanımlarda bu iki donanımı göremedim. focus 2008 lerden sonra esp ile lastik basınç seviyesi sensörü beraber miydi bilgisi olan var mı? birde aracında esp olan birisi rica etsem şase kodunu özelden atar mı? onunki ile karşılaştıracam donanımları.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Mustafa eğer aynı ilandan bahsediyorsak, eleman yol bilgisayarında bu satırı göstermişti..

Özel olarak veya hata ile de gelmiş olabilir..

X paket'e bağlı değil biliyorsun.Ayrıca belirtmek isterim etis'de felan her donanım yazmıyor.Özellikle yardımcı elektrnik donanımlar yok..Yani kriter değil kendi adıma.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o ilanı göremedim şimdi heralde şu izmitte gri araba vardı bi tane. bu başka ilan. lastik arıza göstergesi demiş bunda eleman :D siyah bi x paket. bi ihtimal esp ile beraber öyle bir donanım geldi mi diye aklıma geldi. çünkü esp de var demiş adam.

etiste baktım esp ile alakalı bir ibare yok o araçta. espsi kesin olan bir aracın şase nosu ile bakıp karşılaştırcam ne çıkıyor diye. ama lastik basınç sensörü çoğu araçta esp ile beraber geliyor. sebebide esp lastikleri sürekli kontrol ettiği için basınç düşüklüğünde vs aynı sistem üzerinde uyarı veriyor diye biliyorm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o ilanı göremedim şimdi heralde şu izmitte gri araba vardı bi tane. bu başka ilan. lastik arıza göstergesi demiş bunda eleman :D siyah bi x paket. bi ihtimal esp ile beraber öyle bir donanım geldi mi diye aklıma geldi. çünkü esp de var demiş adam.

etiste baktım esp ile alakalı bir ibare yok o araçta. espsi kesin olan bir aracın şase nosu ile bakıp karşılaştırcam ne çıkıyor diye. ama lastik basınç sensörü çoğu araçta esp ile beraber geliyor. sebebide esp lastikleri sürekli kontrol ettiği için basınç düşüklüğünde vs aynı sistem üzerinde uyarı veriyor diye biliyorm

Şimdi öyle birşey var yuvarlanma ile birde sensörlü var..Kitapçıklarda misal bu yazıyor.

Düşünsene f3 lerinde %90'ın esp var ama bu özellik yok (en azından yb'da yok)

Dediğin gibi olabilir tabi, sadık abi de esp'li araç var..O görürse yollar sana..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

da lastik arıza diye niye yazdı acaba adam :D araç 2008 ilk parti olabilir. onlarda elektrikli koltuk vs de var sonradan otosan getirmedi. acaba lansman arabalarında vs böyle bir hikaye var mı bilemedim onu :D araç yakında değil yakında olsa gidip her yerini kurcalayacam :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

da lastik arıza diye niye yazdı acaba adam :D araç 2008 ilk parti olabilir. onlarda elektrikli koltuk vs de var sonradan otosan getirmedi. acaba lansman arabalarında vs böyle bir hikaye var mı bilemedim onu :D araç yakında değil yakında olsa gidip her yerini kurcalayacam :D

Geçen sana yazmıştım lansman benimkide...Fatura eklemiştim hani..Yok yani onlarda da..Adamın ne yazdığına bakma altı üstü sensör varsa vardır sen bile alıp takabilirsin arabana..Mertol abide var araç gereci..

elektrikli koltuk felan dediklerin 2010 ilk aylarına kadar geldi sonra kalktı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben 2008 focus 2 sattım esp li idi opsiyonel olarak ek ücretle almıştım fakat benimkinde lastikle ilgili bi ibare yoktu,ve aracım focus 2 olarak son makyajlı hali idi sonradan 2.5 lara geçildi.(elektirikli sürücü koltuğuda vardı bende) bu arada esp li araçlarda teyip altında esp kontrol düğmesi var bilginize.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tuş makyajlılarda yok. menüden açılıp kapaniyor.

sensör benim olmazsa olmazım değil. sadece bilen var mı diye açtım konuyu. zaten espyi araç başına gidince anlarız menüden o kolay. bazıları EPS ile ESP yi karıştırıyor. zaten net ilanlarında espsiz araba yok gibi :D önüne gelen işaretliyor.

Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben 2008 focus 2 sattım esp li idi opsiyonel olarak ek ücretle almıştım fakat benimkinde lastikle ilgili bi ibare yoktu,ve aracım focus 2 olarak son makyajlı hali idi sonradan 2.5 lara geçildi.(elektirikli sürücü koltuğuda vardı bende) bu arada esp li araçlarda teyip altında esp kontrol düğmesi var bilginize.

işte o f2'de idi makyajda yb'ye geçti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tuş makyajlılarda yok. menüden açılıp kapaniyor.

sensör benim olmazsa olmazım değil. sadece bilen var mı diye açtım konuyu. zaten espyi araç başına gidince anlarız menüden o kolay. bazıları EPS ile ESP yi karıştırıyor. zaten net ilanlarında espsiz araba yok gibi :D önüne gelen işaretliyor.

Karıştıranda yazıyor esp li diye ,bilmeyende yazıyor,fazla bilen kurnazlarda yazıyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Guest Sadık Taşyürek

2. el bi araçta adam esp ve lastik basınç sensörünün olduğunu idda ediyor. araç x paket. şase nodan bakınca etiste donanımlarda bu iki donanımı göremedim. focus 2008 lerden sonra esp ile lastik basınç seviyesi sensörü beraber miydi bilgisi olan var mı? birde aracında esp olan birisi rica etsem şase kodunu özelden atar mı? onunki ile karşılaştıracam donanımları.

Mustafa'cığım, ne YB de, ne de başka bir panelde lastik hava basınç sensörü yok. olsaydı fark etmemem mümkün değildi. çünkü farklı zamanlarda 2 kez lastiğe vida girmiş ve 16 havaya kadar düşmüştü. etis bilgilerini veriyim bak; PDVe2.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Guest Sadık Taşyürek

altta detaylı özellikler var onlarda yazıyor mu esp

bir sürü şey yazıyor, bak hangisi işine yarıyorsa senindir :D

emel Özellikler İmal Tarihi: 31.03.2011 Araç Hattı: Focus 2008- Gövde Tarzı: 5 Kapı Sedan Versiyon: Seri 32 Motor: Dizel 1.6 DOHC TCI (110PS) Vites Kutusu: 5 Vitesli Düz Vites Kutusu MTX75 Çekiş: LHD FWD Egzoz Salımı: Kademe V Salımları Klima: Manuel Klima Bölge: (+)"TR" Boya: Buz Beyazı İç Kumaş: Tik tak / Mono

NavPanelArrowCloseUp-18x18.gif

Küçük Özellikler

• Ön Kapı Eşik Koruması Yok
  • İç Mekan Paketi Yok
  • Zemin Altı Saklama Bölümsüz No.2
  • Valencia Fabrikası İmalatı
  • Güvenlik Kilidi Grup 1
  • Özel Ekipman Paketsiz
  • Konfor Grupsuz
  • Pazarlama Esnek Hazırlık Paketi Yok
  • Eksi SVO Uygulaması/Etiketi
  • Eksi Dış Görünüm Paketi
  • Daha Az İşlenmiş RSO
  • Less Mass Customization Package
  • Lastik Onarma Servis Kiti Yok
  • Kend. Kapanan Camlar İle
  • Ot. Ön Camlar Tek Dok. Kapama/Açma
  • Tek Basışta Aç./Kap.Elk. Arka Cam
  • Standart Renkli Camlı
  • Ön Cam Isı Kalkansız
  • Isıtmalı Ön Cam Hariç
  • Kons.Küllüklü
  • Sıc. Kontrollü Torpido Gözsüz
  • Küçük Taban Konsolu ile
  • İç M. Rengi - Orta Koyu Çakmaktaşı
  • İç Mekan Rengi - Abanoz
  • Ön Yer Paspasları Yok
  • Daha Az Güneşlik
  • Yük Bölmesi Ağ Kitsiz
  • Yük Tutma Filesi Hariç
  • Yük Tabanı Halısıyla
  • Eksi Portbagaj/Rayı
  • Eksi Tav. Portb.
  • Yardımcı Tavan Bagajı Çubukları Yok
  • Karartmalı Dikiz Aynası ile
  • Çift Güçlü Htd Sinyal Aynaları
  • Özel Ön Koltuk Örtüsü Olmayan
  • Özel Arka Koltuk Örtüsü Olmayan
  • Arka Orta Baş Dayaması İle
  • Sürücü Manuel Sırt Destekli
  • Eksi Yol.Kolt.Bel Dest.
  • Daha Az Sıcaklık Kum.Sürücü Koltuğu
  • Daha Az Sıcaklık Kum. Yolcu Koltuğu
  • 4 Yöne Manuel Ayarlı Sürücü Kol.ile
  • 2 Yöne Manuel Ayarlı Yolcu Kolt.ile
  • Eksi Röm.Bağl.
  • Uz. Kum. Çevirmeli Kontak Anahtarı
  • Uzak. Kum. Kontak Anahtarsız
  • Merkezi Kilitleme Sistemi ile
  • Kapı Giriş Uzaktan Kum. Ünitesi ile
  • Anahtarsız Girşi Sistemi Dışında
  • Değişken Zamanlı Ön Cam Silecekli
  • Ön Far Temizleyicisiz
  • Tavan Penceresi Hariç
  • Gövde Yan Şeridi Olmayan
  • Eksi Yan Hava Perdesi
  • Sürücü Hava Yastığı ile
  • Yolcu Hava Yastığı ile
  • Yan Hava Yastıklı - Sürücü Tarafı
  • Yan Hava Yastıklı - Yolcu Tarafı
  • Isofix Bağlantıları Yok
  • Mini Çelik Yedek Lastik İle
  • Standart Arka Amortisörler ile
  • 7.0 X 16" Alaşımlı Stil E
  • 205/55VR-16 BSW Tyre
  • Kilitlenmez Kulak Somunları
  • Standart Elektrikli Marş Motoru
  • Standart Süspansiyon ile
  • Arkada Disk Frenli
  • Acil Dur.Fr.Dest.İle
  • IVD/Çekiş Kumandası/ABSli
  • Eksi Kaygan Plakalar
  • Spor Ön Kolt.
  • Sabit Ayak Pedalları ile
  • 4 Kollu Deri Direksiyonlu
  • Hız Kontrolü ile
  • Yardımcı Isıtıcı Hariç
  • Less Tyre Inflation Monitor
  • Yön Bulma Sistemi Hariç
  • Alarm Sistemi Hariç
  • Eksi Arka Park Yardımcısı
  • Daha Az Yardımcı CD Çalar
  • Daha Az Blue Tooth Arabirim Bağl.
  • ICE-Düşük Seviyeli CD + AM/FM Radyo
  • 6 Adet Hoparlör ile
  • Sesle Etkinleştirilen Modüller Yok
  • Çakmak Çıkışı Yok
  • Kamerasız
  • Less Style Pack
  • Halojen Ön Far İle
  • Gündüz Işıkları Hariç
  • Ön Sis Farları ile
  • Alüminyum Far Siperlikli
  • Eksi Ayak Böl.Ayd.Lam.
  • Arka Lambalar - Seviye 1
  • Daha az Far Kontrolü
  • Daha Az Aksesuar - Paketler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.