Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Apple'ın Macbook'ları Bir Bir Çöküyor

Önerilen Mesajlar

Apple'ın yeni MacBook Air'lerinin bir kısmında sorun yaşanıyor. Cihaz kendi kendini resetlerken, Google çökmelerle ilgili önemli bir açıklama yaptı.

İnternet devi Google, Mac'lerdeki sorunun Chrome'dan kaynaklandığını itiraf etti. Google, Chrome yüzünden çöken MacBook Air'lerin bu nedenle sık sık yeniden başlatılması gerektiğini kaydetti.

Chrome, yeni MacBook Air'lerdeki kernel panic dosyalarıyla sorun yaşıyor ve Chrome kendini kapatıp yeniden açacağına bilgisayarın tamamının resetlenmesi gerekiyor. Google'a göre Chrome çökmelerin ana kaynağı; ancak problemin doğrudan Apple'ın MacBook Air sürücülerinin yol açtığının altını çiziyor. Yani bu sorunun üstesinden gelecek isim Google'a göre sadece Apple olabilir.

Google'dan yaşanan problemle ilgili yapılan açıklamada Chrome tarayıcı altında bazı grafik kaynaklarının problem yarattığı ve bunun Mac OS X'teki bir kısım çizim eklentilerinin tetiklediğini dile getirdi.

Google, sorunun düzelmesi için Chrome'a özel bir yama yayınlarken, yama kernel panic dosyasında sorun çıkaran Chrome'un bu özelliklerinin kapatıldığı belirtildi.

Haberin linki

http://www.hurriyet....ji/20895427.asp

Neredesin appleın ceo su hemen bir açıklama bekliyoruz. :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorun çözülmüş :yeah: Ben ne diyim :D

Google'n problemi, kendi çözmüş nitekim ki doğrusuda budur, işletim sistemine program yazıyorsan buna uygun yapmalısın ''Tetikledi'' demek hata yani :)

Başlık tam Apple düşmanlığı ile yazılmış yani helal olsun :D:zha: Gülünç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorun çözülmüş :yeah: Ben ne diyim :D

Google'n problemi, kendi çözmüş nitekim ki doğrusuda budur, işletim sistemine program yazıyorsan buna uygun yapmalısın ''Tetikledi'' demek hata yani :)

Başlık tam Apple düşmanlığı ile yazılmış yani helal olsun :D:zha: Gülünç

Başlığı ben yazmadım haberin başlığını kopyala yapıştır yaptım.Hani bi laf varya:ben demedim o dedi :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başlığı ben yazmadım haberin başlığını kopyala yapıştır yaptım.Hani bi laf varya:ben demedim o dedi :)

Anladım canım özellkle chip'midir nedir tam apple düşmanı :D sanki kendileri birşey üretiyor o derece..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladım canım özellkle chip'midir nedir tam apple düşmanı :D sanki kendileri birşey üretiyor o derece..

Ama öyle olması normal ben chip dergisinin ilk sayılarını dahi hatırlarım sene 95 96 (yaşlandımmı ne babam gibi konuşuyom)Onlar sadece win le linux u tanır.Tarafı çok önceden belliydi chip daha sonra pc net.

Sonuçta bunların en büyük destekçisi ve sponsoru windows bunların böyle olmasının sebebi apple ın windows gibi bunlara önem vermemesi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama öyle olması normal ben chip dergisinin ilk sayılarını dahi hatırlarım sene 95 96 (yaşlandımmı ne babam gibi konuşuyom)Onlar sadece win le linux u tanır.Tarafı çok önceden belliydi chip daha sonra pc net.

Sonuçta bunların en büyük destekçisi ve sponsoru windows bunların böyle olmasının sebebi apple ın windows gibi bunlara önem vermemesi

Zaten windows olarak doğmuş firmaya (chip gibi) apple niye destek versinki mantıken değil mi ?

Ama ferhat abi, bazen öyle şeyler okuyorsun ki harbi laf atmak için saçmalıyor ve ciddiyetini kaybediyor firma eskiden alır okurdum misal şimdi netten bakıyorum sadece..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde şunu düşün şu an bilgisayar için üretilen parçaların yüzde 95 i windows işletim sistemi için üretiliyor.İşte tam bu yüzden apple devamlı windows un gerisinde kalıyor.Apple yaptığı tüm bilgisayarları ps3 gibi paket paket yapıyor yani dışarıdan bir şeyler alıp değiştirme imkanı sunmuyor.

Paran varsa en yükseğini al yoksa daha düşüğünü e mantık bu olunca insanlara kısıtlı seçenek sununca profesyonel kullanıcılar(grafik tasarımcılar mühendisler gibi) haricinde bu sistemi benimseyen az insan oluyor.

İnsanların çoğu bilgisayarlarda bişeyleri değiştirmeyi yükseltmeyi daha sonra benim ram im 4 gb senin ki kaç gibi muhabbetleri yapmayı seviyor.Ben 96 senesinde kendi bilgisayarımı formatlayıp tekrar kurabiliyordum ve o zamanlar bu bana büyük keyf veriyordu.

Bir nevi arabasıyla uğraşmayı birazda motor ve aksam bilgisi olan bir kişinin zevk olarak motoru indirip temizlemesi gibi :)

Mesela sana bir örnek daha benim evdeki pc im 4 çekidekli amd 3.5 ghz hızında çalışan bir işlemciye sahip ama ben bu işlemcinin ayarları ile oynıyarak şu anda 6 çekirdek ve 3.9 ghz hızında çalıştırabiliyorum.Normal haliyle 3dmark ta 19100 puan alan bilgisayarım şu an 21350 pu an ı görüyor.Benim arkadaşım benle aynı zamanda aldığı orjinal 6 çekirdek ve 3.3 ghz hızında çalışan bir işlemciyle anca 19600 de kalıyor 3dmark ta.Bildiğim kadarı ile apple böyle modifikasyonlara izin vermiyor.

Bu gün bir ekran kartı dediğinde 50 tl den başlayıp 1000 tl ve üstü fiyatlara kadar çıkan ürün yelpazesi mevcut ki bence gerek yok şu an maksimum 500 tl ye her oyunu full grafikle oynayabilecek ekrankartları mevcut daha üstü oyun değil yüksek ihtiyaçlı grafik ve çizim programları için gerekli.

Burada milyar dolarlık bir bilgisayar piyasasından bahsediyoruz.Tabiki herkez microsoft u destekliycek onlara bir kazanç sağlamayan apple ı ne yapsınlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ferhat abi, bildiğin gibi değil artık yani eskisi gibi değil...

Destek konusunu anlamadım, medya veya dergi desteğine adamların ihtiyacı yokki..

Şuan dünyanın EN BÜYÜK şirketi (yanlış duymuyorsun EN BÜYÜK) tanıtım ve konferanslara katılmıyor hepsini kendi açıyor ve kendi yapıyor..Biletleri bile 1500 dolar gibi...Hala daha destek diyorsak buna sadece diğerlerinin ihtiyacı var....

Modifiye cart curt için ? Ne gerek var ? Puan artınca farklı şeyler mi yapcaz :) neyse o..

Şu birşey ifade ediyordur sanırım

Şubat 2012

iPhone ve iPad'in yaratıcısı Apple hisseleri, New York Borsası'nda dün akşamki işlemlerde yüzde 1.86 oranında artarak ilk kez 502.60 dolara yükseldi. Son artışla birlikte şirketin piyasa değeri 468 milyar doları aştı.

Apple dudak uçuklatan piyasa değeriyle eğer bir ülke olsaydı dünyanın 21. büyük ekonomisi olacaktı.

Apple en büyük ekonomiler listesinde ilk 20'ye girme şansını 1 milyar dolarla kaçırıyor. Dünyanın 20. büyük ekonomisi olan Polonya'nın milli geliri 469 milyar dolar düzeyinde bulunuyor.

BELÇİKA'YI SOLLADI

Uluslararası Para Fonu (IMF) verilerine göre, Belçika ekonomisinin büyüklüğü 467.8 milyar dolar düzeyinde bulunuyor. Apple, böylece Belçika'yı geçerek 21. sıradaki yerini alıyor.

Şirket 468 milyar dolarlık piyasa değeriyle İsveç, Norveç, Arjantin, Danimarka, Yunanistan ve Portekiz gibi ülkelerden büyük.

ZAMBİYA'NIN 39 KATI

Afrika Kupası'nın son şampiyonu Zambiya'nın ekonomik büyüklüğü 16.2 milyar dolar. Apple bu ülkeyi 39'a katlıyor.

13.1 MİLYAR DOLAR KÂR ETTİ

ABD'nin en değerli şirketi olan Apple'ın bu unvanı kazanmasında açıkladığı son kâr rakamlarının etkisi büyük. 31 Aralık'ta sona eren üç aylık dönemde şirket net kârını yüzde 118 artırarak 13.1 milyar dolara çıkardı.

37 MİLYON İPHONE SATTI

Apple, Ekim ayında piyasaya sürdüğü iPhone 4S modeliyle birlikte 37 milyon adet iPhone sattı. iPhone satışları yüzde 128 artarken, iPad satışları yüzde 111 artışla 15 milyona, Mac satışları yüzde 26 artışla 5.2 milyona, iPod satışları ise yüzde 21 artarak 15.4 milyona yükseldi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Destek konusunu anlamadım, medya veya dergi desteğine adamların ihtiyacı yokki..

Şuan dünyanın EN BÜYÜK şirketi (yanlış duymuyorsun EN BÜYÜK) tanıtım ve konferanslara katılmıyor hepsini kendi açıyor ve kendi yapıyor..Biletleri bile 1500 dolar gibi...Hala daha destek diyorsak buna sadece diğerlerinin ihtiyacı var....

Modifiye cart curt için ? Ne gerek var ? Puan artınca farklı şeyler mi yapcaz :) neyse o..

Puan artışının bir önemi olduğunu söylemedim ama oyun oynarken en ufak bir frame atlaması beni rahatsız eder.30 fps altına düşen bir oyundan asla zevk alamam.Bu modifikasyonlara bu yüzden gerek var puan arttırmak içi değil(en azından benim için) oyun oynarken keyf almak için.

Nekadar yüksek modifikasyon o kadar keyifli oyun.Kişi aldığı bilgisayarda oyun oynamıycaksa komple(kasası ekranı donanımı) bir bilgisayarda 600 tl den fazla verilen her kuruş gereksizdir.Normal kullanımda (internet film izlemek gibi) işlemcinin kullanım yüzdesinin 15 leri dahi geçiceğini sanmam.

Ben reklama ihtiyacı var demedim.Ama şunu bir hesap et Türkiyede kaç kişin pc sinde mac kaç kişinin pc sinde microsoft vardır?Bana kazançtan bahsedersen bende sana bu soruyu sorarım.Ben cevabını vereyim en az yüzde 90 microsoft u kullanıyor.

Bunu bildikten sonra hala nasıl apple ın microsoft tan daha zengin olabileceğini idda edersin anlıyamadım.

Bill jacobs u zenginlikte döver di jacobs ölmeseydi :)

Haa adam daha az kazanır ama daha iyi yatırım yapar ve daha fazla kazanır onu bilmem ama işletim sistemi dediğinde öyle yada böyle en çok kullanılan ve en çok satan şu ana kadar her platformda microsofttur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu birşey ifade ediyordur sanırım

Şubat 2012

Son yazdığım paragrafı oku bu son eklediğine cevabımdır.

Bu arada ben işletim sistemleri için konuşuyordum şu an için android i phoneun programsal olarak gerisinde kalabilir çünki android daha yeni doğdu daha bebek.Ama çabuk büyüyecek abisinide geçicek 5 seneye kadar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Puan artışının bir önemi olduğunu söylemedim ama oyun oynarken en ufak bir frame atlaması beni rahatsız eder.30 fps altına düşen bir oyundan asla zevk alamam.Bu modifikasyonlara bu yüzden gerek var puan arttırmak içi değil(en azından benim için) oyun oynarken keyf almak için.

Nekadar yüksek modifikasyon o kadar keyifli oyun.Kişi aldığı bilgisayarda oyun oynamıycaksa komple(kasası ekranı donanımı) bir bilgisayarda 600 tl den fazla verilen her kuruş gereksizdir.Normal kullanımda (internet film izlemek gibi) işlemcinin kullanım yüzdesinin 15 leri dahi geçiceğini sanmam.

Ben reklama ihtiyacı var demedim.Ama şunu bir hesap et Türkiyede kaç kişin pc sinde mac kaç kişinin pc sinde microsoft vardır?Bana kazançtan bahsedersen bende sana bu soruyu sorarım.Ben cevabını vereyim en az yüzde 90 microsoft u kullanıyor.

Bunu bildikten sonra hala nasıl apple ın microsoft tan daha zengin olabileceğini idda edersin anlıyamadım.

Bill jacobs u zenginlikte döver di jacobs ölmeseydi :)

Haa adam daha az kazanır ama daha iyi yatırım yapar ve daha fazla kazanır onu bilmem ama işletim sistemi dediğinde öyle yada böyle en çok kullanılan ve en çok satan şu ana kadar her platformda microsofttur

Ferhat abicim tabiki windows olacak en çok satan..Olay bu değil, bu ülkede; megane II satış rekoru kırdı :D:zha:

Türkiye'de bile oran %10 olmuşsa , başarıdır :yeah::)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ferhat abicim tabiki windows olacak en çok satan..Olay bu değil, bu ülkede; megane II satış rekoru kırdı :D:zha:

Türkiye'de bile oran %10 olmuşsa , başarıdır :yeah::)

Şu iphone 5 bi çıksın da görelim artık artarmı düşüşemi geçer zaman göstericek ama samsung iphone 5 e karşı galaxy s3 le değil galaxy note 2 ile geliyor.12 megapiksel kamera şu anki işlemcilerin 2 katı hızındaki çift çekirdekli işlemci ve grafik yongasıyla birlikte :)Ve hatta ilk esnek ekranlı telefon olabileceği ihtimali bile var.İ phone sağlam bir şekilde çıkmaz yine aynı tip bişey yaparsa bir anda düşüşe geçecek orası kesin.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu iphone 5 bi çıksın da görelim artık artarmı düşüşemi geçer zaman göstericek ama samsung iphone 5 e karşı galaxy s3 le değil galaxy note 2 ile geliyor.12 megapiksel kamera şu anki işlemcilerin 2 katı hızındaki çift çekirdekli işlemci ve grafik yongasıyla birlikte :)Ve hatta ilk esnek ekranlı telefon olabileceği ihtimali bile var.İ phone sağlam bir şekilde çıkmaz yine aynı tip bişey yaparsa bir anda düşüşe geçecek orası kesin.

5 yıldır aynı ekran boyu ile hep artışta..Ya apple rakamları ile yeterince ders veriyor..Benim yazmama gerek yok :yeah:

Başarıyı elde edene hakkını verin lütfen.Adamlar yaptı.Tüm cihazları sorunsuz abidesi nerdeyse..Banane ıvır zıvırdan..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 yıldır aynı ekran boyu ile hep artışta..Ya apple rakamları ile yeterince ders veriyor..Benim yazmama gerek yok :yeah:

Başarıyı elde edene hakkını verin lütfen.Adamlar yaptı.Tüm cihazları sorunsuz abidesi nerdeyse..Banane ıvır zıvırdan..

Bak sende kabul ediyorsun 5 yıldır aynı ekran teknoloji o kadar ilerledi 5 yılda ama i phone hala daha aynı ekranın satıyor o kadar para kazanıyor geliştirse ya ekranını ayıp değil mi onca kullanıcıya.Ama nasıl olsa benim markam satar diyo adam ne uğraşıcam öylede satarım böylede alan düşünsün bi programı var işe yarıyan.

Geçen gün dükkanı kapatım i phone u olan bir arkadaşım var yanımda dükkanın ışıklarını kapattım arka kapıdan çıkıcam.Telefonumun ışığını açtım önümü görmek için oda açtı.Sonra hemen kapattı görmiyeyim diye :) Ben tekrar açtırdım ışığı benim telefonun karşısında abartmıyorum kibrit ışığı gibi kaldı.Ne gülmüştüm akşam akşam :)

İphone içindeki işletim sistemi haricinde çöp tür benim için.Kusura bakma yakup :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.