Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Dtc E510

Sinan Çınar

Soru

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Ekranda DTC E510 arızasını gördüm.Bu arıza kodunun ne olduğunu bilen var mı ?Nette aradım bulamadım.

Hocam Gösterge Ekranında Mı Yandı?Yoksa Cihaza Bağladınız Orada Mı?Gösterge Ekranında Öyle Hata Kodu Yazmaz Diye Biliyorum Ben Bir de Bilindik Bi Arıza Kodu Gelmedi Bana...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam Gösterge Ekranında Mı Yandı?Yoksa Cihaza Bağladınız Orada Mı?Gösterge Ekranında Öyle Hata Kodu Yazmaz Diye Biliyorum Ben Bir de Bilindik Bi Arıza Kodu Gelmedi Bana...

Yol bilgisayarı ekranında baktım test menüsünden.

Sinan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Maalesef bunun anlamını ben de bilmiyorum :unsure: Yabancı Ford forumlarından araştırdım genelde bu hatayı alan herkes aracın çekişinde düşme olduğunu söylüyor.Ama maalesef çözümü ve bunun ne anlama geldiğini kimse bilmiyor.En iyisi aracı servise götürün.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alıntıdır:

Çevrilmişi:

ok ... bu kodları panelinin geliyor? Ben bu kodları hex şeklinde DTC kodları ama kodları değildir ve dönüştürme ihtiyacı bildiren bir mesaj bulduk. Anlaşılan E510 bir yol hızı hata kodudur .. gibi bir jag forumunda bir yazı üzerine bulundu ..: hihi: E510 49408 için Aralık hüküm ve c100 dönüştürür yılında 58.640 dönüştürür. şimdi sadece bu biraz daha dönüştürmek için .. Bunu başaracağım!

Orjinali:

ok... are these codes coming of the instrument cluster?

I have found a post that states these codes are not Dtc codes but codes in hex form and need converting.

Apparently e510 is a road speed error code.. as found on a post on a jag forum..:hihi:

E510 converts to 58640 in dec terms and c100 converts to 49408.

now just to convert these some more.. I will get there!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alıntıdır:

Çevrilmişi:

ok ... bu kodları panelinin geliyor? Ben bu kodları hex şeklinde DTC kodları ama kodları değildir ve dönüştürme ihtiyacı bildiren bir mesaj bulduk. Anlaşılan E510 bir yol hızı hata kodudur .. gibi bir jag forumunda bir yazı üzerine bulundu ..: hihi: E510 49408 için Aralık hüküm ve c100 dönüştürür yılında 58.640 dönüştürür. şimdi sadece bu biraz daha dönüştürmek için .. Bunu başaracağım!

Orjinali:

Valla Hocam süpersin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Selamlar;

Bu konuyuda bi hortlatalım  :kıhkıh:

son ileti yazılalı 1 yıla yaklaşmış. geçen süre zarfında bu hata kodlarının ne olduğunu öğrenebilen oldumu acaba. 

geçenlerde (LPG indiriminden sonra) her zaman aldığım shell den gaz aldım. bir süre sonra motor arıza lambası yandı (seyir halindeyken fark ettim) aracı durdurdum motoru tekrar çalıştırdım hiç sönmedi. öğleden sonra yanmıştı akşam saatlerinde söndü. Gimatta arabayı aldıktan sonra Bosch servisine göstermiştim yine oraya gittim söndüyse bakmaya gerek yok gazdandır dediler. aracın test menüsüne girip baktım;

DTC #01

D900

yazıyor. Acaba bu hangi arızanın kodudur. Bilen var mı?  :director:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tekrar Merhaba Arkadaşlar;

D900 kodunu internetten biraz araştırdım. Yabancı sitelerde 2 farklı söylentiye rastladım.

1- Yalın ya da Zengin falan gibi çevirdi google amca buda bizim zengin karışım dediğimiz lpg hatası heralde.

2- Nonspesifik iletişim kesilmesi deniyor. Herhangi bi arıza olmadığından sadece aracın akü bağlantısı falan kesilirse bu kodun çıkacağını söylüyor.

hala net bir bilgiye ulaşamadım.

Son zamanlarda akü kutuplarını söken oldumu acaba eğer varsa test menüsüne bi bakabilirmi zahmet olmazsa? ya da aracında herhangi bir hata kodu almazken akü kutuplarını söküp sonra test menüsünden kontrol edecilecek birisi varmı acaba? çok şey istiyorum pardon ama merak işte  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.