Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0

Araç içi Ekranda Dış ortam sıcaklık hatalı gösteriyor

Barış Beldek

Question

Araç içi ekranda dış ortam sıcaklık göstergesi normalden fazla gösteriyor, örnek şuan 23 derece benim gösterge 51 derece gösteriyor başına gelen yardımcı olabilecek ayna altındaki sensörden nerden bulurum 

IMG_3971.jpeg

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0
49 dakika önce, Barış Beldek yazdı:

Araç içi ekranda dış ortam sıcaklık göstergesi normalden fazla gösteriyor, örnek şuan 23 derece benim gösterge 51 derece gösteriyor başına gelen yardımcı olabilecek ayna altındaki sensörden nerden bulurum 

IMG_3971.jpeg

Benimde basima gelmisti. Ne kadar aradiysam bulamadim. Serviste  uzun israrlarim sonucunda ayna cikartilmisti. Ancak sensor aynanin kapiya monte edilen govdesi icinde olyldugundan yeni  sag ayna almam gerektigi belirtilmisti. Eger kaskon varsa halledilir denilmisti. Durduk yere aynayi kirmam ve kaskodan degisiklik onerilmisti. Ebay vs. Sitelerde focus 3 sicaklik sensoru var.  Ancak bu arabanin sensoru on panjurda degil sag aynanin altinda. kisaca yeni sag ayna alman gerek. 😕

Bu arada arabanin aynasini sudan bir sebeple degistirmeye kiyamadim. Aynayi degistirmeden o sekilde bir muddet kullanip arabayi sattim. Ancak alan arkadasa bu problemden bahsetmeyi ihmal etmedim. Yeni arabamda ise ilk kontrol ettigim seylerden biri mustakbel sensorun yeri oldu.