Jump to content
2019 Temmuz ve 2023 Mart arası tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeniden kayıt yapınız ×
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0

Şanzıman sınırlı hatası nedir

Yasin Bürkek

Question

Biraz önce arabayla 5dk lık bir mesafe gittim yolda birden bire şanzıman sınırlı el kitabına bakın gibi bi uyarı geldi ama vites değiştiriyordu araç park ederken r ye aldığımda geri gitmediğini gaz yemediğini farkettim d ye aldım r ye tekrar aldım düzelmedi stop edip tekrar çalıştırınca ekranda hata anlık geldi gitti neden olur bu acaba bi sorun teşkil edermi araç 2016 focus 1.5 dizel pws 

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0
15.05.2024 - 07:31 tarihinde, Adem Kazıl yazdı:

ilk önce aküyü ölçtürmekle başlayın, araç kaç binde şanzıman yağı filtresi ne zaman değişti.

Akü sıfır 200 küsür binde filtre ne zmn değişti bilmiyorum arıza geçti ama bidaha gelmedi o zamandan

• 0

Bu şanzımanın yağı her 45 binde veya 50 binde filtresi ile değişmesi gerekli bu çok önemli, 7 litre castrol transmax dual ve filtre bakımını yaptırın derim

• 0

Arıza hata kodu oluşmuş olması lazım ona göre yorum yapalım ama sadece sanziman sorunu olarak düşünmeyin, mesela gerekli tork, turbo basıncı gibi parametreler normal degerler dışında  ise bu uyarı gelir. 

• 0
4 saat önce, Kadir Akyol yazdı:

Arıza hata kodu oluşmuş olması lazım ona göre yorum yapalım ama sadece sanziman sorunu olarak düşünmeyin, mesela gerekli tork, turbo basıncı gibi parametreler normal degerler dışında  ise bu uyarı gelir. 

O günden beri hiç uyarı vermedi arıza kaydına bakmadım boş zamanımda bakarım teşekkürler