Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

FOCUS 2016 LASTİK BASINÇ SENSÖRÜ ALGILANAMADI HATASI

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba. 2016 focus aracım var. Kışlık lastikleri değiştirdikten 1 ay sonra lastik basınç sensörü algılanamadı hatası verdi. Bu süreçte gözlemlediğim üzere hatayı sildikten sonra şehir içi kullanımda aynı hatayı vermiyor. Ama hızım 80-90 ı geçip bir süre devam edince yine Lastik Basınç Sensörü Algılanamadı Hatası Alıyorum. Hatayı sıfırladıktan sonra şehir içi 70-80 km hızlara kadar olan hızlarda haftalar da geçse tekrar hata vermiyor. ama ne zaman hızım 90 ın üstüne doğru çıksa hatayı veriyor. sebebi ve çözümü ne olabilir . Teşekkür ederim

19 dakika önce, Hanifi ÖZel yazdı:

Arkadaşlar merhaba. 2016 focus aracım var. Kışlık lastikleri değiştirdikten 1 ay sonra lastik basınç sensörü algılanamadı hatası verdi. Bu süreçte gözlemlediğim üzere hatayı sildikten sonra şehir içi kullanımda aynı hatayı vermiyor. Ama hızım 80-90 ı geçip bir süre devam edince yine Lastik Basınç Sensörü Algılanamadı Hatası Alıyorum. Hatayı sıfırladıktan sonra şehir içi 70-80 km hızlara kadar olan hızlarda haftalar da geçse tekrar hata vermiyor. ama ne zaman hızım 90 ın üstüne doğru çıksa hatayı veriyor. sebebi ve çözümü ne olabilir . Teşekkür ederim

Merhabalar hocam,

Lastikler değiştirilirken sensörün b,r veya daha fazlası hasar görmüş olabilir. Ya da sensörlerin pili bitmiş olabilir. Bende de aynı hata vardı. Resetledikten 60 70 km gibi sonra hata veriyor genelde. Lastikç,ler,n bazılarında sensör algılayan cihazlar var. Lastikleri sökmeden belirleniyor. Değiştirilmesi gerekeni bulup değiştirmek gerekir.

Ayrıca aynı başlıkta konu açmıştım. Yöneticilerimiz konuyu oraya taşırlar sanırım.

Edited by Fikret Ö.

lastikçiler değişim yaparken zarar veriyorlar genelde. bir çok lastikçi bilinçli artık ama hala bilmeyenler var. bende de aynı uyarı var. servise baktırdım. çalışmayanı söylediler.