Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Sign in to follow this  
Özhan Kapucu

Vin Sorgulamasında Usa Gt40 5.4 çıkıyor

Question

Herkese merhabalar. 2010 model otomatik vites Ford focusum var aracı şaseden sorgulayım dedim karşıma Ford / usa gt40 5.4 numaralı aracın hasar kaydı diye bişey çıktı bunu bir kaç kez tekrarladım yine aynı cevap çıktı arabanın ne olduğunu anlayamadım netten araştırdım ama net bişey bulamadım bilgisi olan var mı arkadaşlar 

15 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Yok internetteki VIN çözümlemeler o kadar güvenilir değil. Ford USA ile FORD Eu farklı. Siz büyük olasılıkla USAya baktınız. Ayrıca çözümlemeler de belli yıllarda değişiyor. 

Şurada bir dener misiniz. Benim araba normal çıkıyor bunda.

https://www.vindecoder.pl 

• 0
1 saat önce, Özhan Kapucu yazdı:

Cenk bey sorguladım bu seferde 1.6L 16V FWD bu şekilde çıktı 

Doğru değil mi?  

• 0

Benim araç için montaj fabrikasını Saarlouis gösteriyor. Ama üretim yeri Türkiye. Nasıl yani? Aşağıda Saarlouis... 

IMG_20190927_230159.jpg

images.jpeg

Edited by A.Coşar

• 0

Doğru değil mi bilmiyorum ama bende de montaj yeri Almanya üretim yeri Türkiye çıkıyor Ford usa gt40 5.4 ı nette araştırdım eski yarış arabası çıktı :) sizin göndermiş olduğunuz linkte Focus olduğunu öğrendim. Bu arada etis daha doğru bilgi veriyor isterseniz bi deneyin derim. 

--1 dakika sonra eklendi--

A.çoşar sizin aracınız trend mi?  Benim araç ile sizin aracın özellikleri aynı o yüzden sordum 

• 0

Bunları dikkate almayın ve bakmanın da bir anlamı yok, soranlar için. 

14 saat önce, Samed Ayranci yazdı:

vın sorgulaması nedır. ne için kullanılır?

Hiçbir işe yaramıyor çünkü yanlış doğru olsa bile yine bir işe yaradığı tartışılır.

• 0
4 saat önce, A.Coşar yazdı:

Ama üretim yeri Türkiye

o "in" "for" dur muhtemelen, neresi için üretildiği yani

• 0

Benim arabam Trend X  Özhan Kapucu. 

--6 dakika sonra eklendi--

Yakup Çağatay, bence önemi var. Çünkü arabam geçen sübap yaktığında LPG yi takan ustayla uzun bir görüşme yaptım. Israrla bu hatanın LPG den kaynaklanmadığını, benim aracın bu serisinin kapaklarının Konya'da yapılmış olabileceğini ve benzinde bile olsa sübap yakma ihtimali olduğunu söyledi. Üreticilerin tedarikçileri farklı ülkeler olabilir. Ama usta haklıysa vahim bir durum oluyor. Almanya üretimi diye bana satılan araba aslında değil oluyor. 

--9 dakika sonra eklendi--

Ozan Karsavuran, bence basbayağı "in" o kelime. 🙂

--12 dakika sonra eklendi--

Bu da firmaların çakallığını kanıtlıyor. Kime dava açacağını bilmiyorsun. Arızada kim suçlu belli değil. Firma hep aradan sıyrılıyor. Sübap yanması örneğinde kim suçlu? Ve Ford LPG li araç satacak ve sübap garantisi yok! Buyrun buradan yakın. 

• 0
43 dakika önce, A.Coşar yazdı:

Benim arabam Trend X  Özhan Kapucu. 

--6 dakika sonra eklendi--

Yakup Çağatay, bence önemi var. Çünkü arabam geçen sübap yaktığında LPG yi takan ustayla uzun bir görüşme yaptım. Israrla bu hatanın LPG den kaynaklanmadığını, benim aracın bu serisinin kapaklarının Konya'da yapılmış olabileceğini ve benzinde bile olsa sübap yakma ihtimali olduğunu söyledi. Üreticilerin tedarikçileri farklı ülkeler olabilir. Ama usta haklıysa vahim bir durum oluyor. Almanya üretimi diye bana satılan araba aslında değil oluyor. 

--9 dakika sonra eklendi--

Ozan Karsavuran, bence basbayağı "in" o kelime. 🙂

--12 dakika sonra eklendi--

Bu da firmaların çakallığını kanıtlıyor. Kime dava açacağını bilmiyorsun. Arızada kim suçlu belli değil. Firma hep aradan sıyrılıyor. Sübap yanması örneğinde kim suçlu? Ve Ford LPG li araç satacak ve sübap garantisi yok! Buyrun buradan yakın. 

Bana söyler misin o zaman abicim seninkini hangi tedarikçi yapmış buradan çıkartabildin mi?  🙂 Bunları buradan çıkartamazsınız. Ayrıca sübap garanti işini öğrenip mi yazıyoruz, yoksa yorum mu? Yanlış yönlendirme yapmamakta fayda var. 

• 0

Haklısın Yakup Çağatay;tedarikçiyi buradan öğrenmem. Ancak ustanın söylediği Konya'da suçlu parçanın yapıldığı savı geçerlilik kazanmaya başlıyor. Ben bu kısmıyla ilgileniyorum. Bir de "herifin biri" bir yazı yazmıştı Ford araçlara garantili LPG takılıyor vs. Ama hiç bir yerde sübap garantisinden bahsedilmiyordu.

--2 dakika sonra eklendi--

Bunları bilmek önemli. Biraz araştırıp ustalara gidince seni top gibi birbirlerine atarken çekiniyorlar artık. 

Edited by A.Coşar

• 0
13 dakika önce, A.Coşar yazdı:

Haklısın Yakup Çağatay;tedarikçiyi buradan öğrenmem. Ancak ustanın söylediği Konya'da suçlu parçanın yapıldığı savı geçerlilik kazanmaya başlıyor. Ben bu kısmıyla ilgileniyorum. Bir de "herifin biri" bir yazı yazmıştı Ford araçlara garantili LPG takılıyor vs. Ama hiç bir yerde sübap garantisinden bahsedilmiyordu.

--2 dakika sonra eklendi--

Bunları bilmek önemli. Biraz araştırıp ustalara gidince seni top gibi birbirlerine atarken çekiniyorlar artık. 

Konya savı nasıl doğru oldu onu da anlamadım 🙂 neyse ben karışmayayım, hiçbir şey bilmiyorum. Herifin biri garanti dışı da yazmamış demek ki bilmiyordur o yüzden yorum da yapmamıştır ve bu sebeple önce öğren sonra hüküm giydir diyordur.

• 0

Manufactured in Turkey... Konya savınını güçlendiriyor, doğrulamıyor. 

Evet haklısın, herif garanti dışı dememiş. Ama garanti kapsamında olduğunu da yazmamış. 

• 0

Öyle bir şey yok yahu ne Türkiyesi 😁 Neyse bazen de insanların duymak istediğini söylemek lazım. Evet evet Türkiye’de 😁

Sorulması gereken soru şuydu; LPG dönüşümünde Türkiye’de hangi parçalar değiştirilip teslim ediliyor? Belki bazı herifler bilir de yazar ilgili konularda. 

• 0

Hah işte! Bu sorunun cevabı pek çok soruyu ortadan kaldırır. Keşke yetkililer iktidar gibi dedikodu kazanı kaynatıp, nabız ölçeceğine direkt net açıklama yapsa da biz halk olarak sussak! Bak demedi deme; bu Konya işi patlar...