Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Zafer Yusoğlu

3 Kamu Bankası Otomotiv için özel Taşıt Kredisi Paketi Açıkladı

Recommended Posts

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bireysel ve kurumsal müşterilerine yönelik yerli üretimi desteklemek amacıyla, Türkiye’de üretim yapan otomotiv markaları ile işbirliği gerçekleştirerek taşıt kredisi verecek.  Üç banka, 01 Ekim – 31 Aralık tarihinde yapılacak kampanya ile Türkiye'de üretim yapan otomotiv markalarının binek ve ticari araçlarının alımlarında 0,49 ila 0,69 oranında aylık faiz uygulanacak. 

Ziraat Bankası'ndan taşıt indirim kampanyası ile ilgili yapılan yazılı açıklamaya göre, taşıt sahibi olmak isteyen müşterilere uygun koşullar ile finansman sağlanmakla birlikte kampanyanın otomotiv sektörüne de önemli bir hareketlilik getirmesinin hedeflendiği duyuruldu. Kredi koşulları anlaşmalı marka bazında değişiklik gösterebileceği belirtildi. 

Firmalarla yapılan anlaşmalar ile Türkiye’de üretilen binek ve ticari taşıtlar için kredi oranları şöyle; 

Binek araç(0 kilometre)-50 bin-120 bin TL,18-36 ay vade- 0,49 ve 0,69 faiz oranı(aylık)

Ticari araç(0 kilometre)-72 bin-120 bin TL, 30-60 ay vade-0,49 ve 0-69 faiz oranı (aylık)

Anlaşmalı Otomotiv Firmaları:

Binek Araçlar: Fiat, Honda, Hyundai, Renault Mais

Ticari Araçlar: Fiat, Ford, Isuzu, Karsan, Temsa

https://t24.com.tr/haber/3-kamu-bankasi-otomotiv-icin-ozel-tasit-kredisi-paketi-acikladi,841051?fbclid=IwAR3QEDU5SiWmHq4YIs-SUrN4A3LPpMIbFIu3GSyLVvvmoxWI8LeVAfR0P6I

Tüketimi, kaynağı olmayan kredilerle hala fonlamaya çalışmaları akla ziyan gerçekten. Allah akıl fikir versin...

2 saat önce, Cankut Bulut yazdı:

Megane Sedan ve Fiat Egea satışları tavan yapar heralde 🙂 

zaten tavan yapıyor onlar ,civic ide unutmamak lazım ford satışlarına hiç bir katkısı olmayacağı kesin...

7 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

yerli üretim markalar için geçerli olacak.

Yerli üretimi olan markaların her modelinde geçerli mi acaba yoksa sadece yerli üretilen modelde mi geçerli

Camlarında YERLİ ÜRETİM etiketi olan araçlar için geçerli, ilk cümleye göre, farklı haber vs incelemedim. Örnek Courier, Custom, Transit vb.

Fiat Egea 1.4 Easy Manuel

Anahtar Teslim Fiyatı: 93.400 TL

Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı: 88.900 TL

Hurda Teşvikli Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı: 73.900 TL

Bakalım kredi kullanımında hangi fiyat geçerli olacak.

Edited by Erhan Er.

12 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

iyi güzel hoşda hangi parayla ödicez bu kredileri.

Asıl önemli nokta burası zaten.

12 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

iyi güzel hoşda hangi parayla ödicez bu kredileri.

Şimdi, Servet Ö. yazdı:

Asıl önemli nokta burası zaten.

Abicim para var. Bu hafta Türkiye'de yerleşik Türk vatandaşlarının döviz hesabı toplamı 192 milyar doları aşarak rekor kırdı. İnsanların ev ve araba alması için biraz devalüasyon lazım. Dolar bugün 7 olsun ev araba satışları tavan yapar. Çünkü insanlar döviz bozdurup alır. Tabii dövizin yükselişi fiyatlara yansıyana kadar. 

23 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Çünkü insanlar döviz bozdurup alır. Tabii dövizin yükselişi fiyatlara yansıyana kadar. 

Çok haklısın ama kısa dönem zarfın bu senaryo bir kez ceryan etti. Şu an senaryonun sonunu görenler kılını kıpırdatmıyor, şayet ev fiyarları hep aynı gidiyor, anlık artıyor ama geçen seneyle aynı gidiyor. Kimsenin bir halt aldığı yok, alınmaz niye alınsın. Dolar 20 olsun ne farkeder, kimse kıpırdamaz dövizden. Dışındaki hiç bir şeyin değeri yok çünkü.

ben geçen sene Ağustosta 155e aldım, tam doların 7ye vurduğu günlerdi, fiyatlar Haziran-Temmuza göre aynıydı. ÖTV indirimi kalkana kadar pek değişmedi fiyatlar sonra 160-165 civarı oldu o dönem satışları pek takip etmedim ama geçen baktım 175ten aşağı emsal yok, bir kaç tanesine kapora alındı filan yazmışlar.

Yani sıfırları bilmem ama ikinci eller saçma bir şekilde artmaya devam ediyor ve alan alıyor.

Gerçekten satmak isteyenlerde bence minimum %10 pazarlık payı oluyor.

Kredi oranları düştükten sonra konut satışlarının %5 civarı arttığı düşünülürse sıfır araçlarda da bu indirimin somut etkileri bence olur.

Tabi evde kira ödemek yerine uzun vadede bankaya faiz ödüyorsunuz, araba tam tersi bir şekilde sürekli değer kaybeden ve gider kalemlerini arttıran bir zımbırtı. Herhangi bir şekilde karşılaştırılmaları tam olarak mümkün olmasa da "Faizler düşmüşken alalım" modunda olanlar çokça olacaktır diye düşünüyorum.

Kampanya dönemi "01.10.2019 – 31.12.2019" olarak belirtilmiş, çok da uzun solukluı bir kampanya olmayacak gibi.

Halkbank:

image.png.bf5de5d64528f0309c565512025a55b5.png

Vakıfbank:

image.png.b81332606482637945dbf043c9d69328.png

Ziraat bankasının ilgili sayfasını bulamadım.

10 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Yani sıfırları bilmem ama ikinci eller saçma bir şekilde artmaya devam ediyor ve alan alıyor.

2 sene önce 100 bin km de 50bin tl ödeyerek aldığım arabaya şu anda 79bin tl isteyen var. İkinci elcilerin araba değerleme yöntemleri çok iginç 😄 

10 saat önce, Ozan Kar yazdı:

bir kaç tanesine kapora alındı filan yazmışlar.

Benim de son zamanlarda bu "Kapora alındı, filanca beye şu güne kadar opsiyonlandı" gibi yeni yerleşmeye başlayan klişeler dikkatimi çekiyor. Müşteri kızıştırma taktiği belli ki. Yoksa bize ne senin filanca beyden kapora aldığın araçtan değil mi? ☺

Emsalsiz bir yaratıcılığa sahibiz orası ayrı. 

Sıfırlarda bu kadar kampanya ve indirim varken 2. eller hayret verici şekilde pahalı.