Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Mertcan Çelik

İstanbul Maratonu

Recommended Posts

Bu yıl 41. düzenlenen İstanbul Maratonuna kayıtlar başlamış. Başlayalı çok oldu aslında da konusunu açmayı unutmuşum ben.

03 Kasım 2019 Pazar günü Saat 09:00'da başlayacak.

Ücret 100 tl

https://online.spor.istanbul/maraton/login/UserLogin

Şu bağlantıdan kayıt olabilirsiniz.

Geçen sene Adidas climacool t-shirt, çanta, termoslu suluk tarzı bir şey filan vermişlerdi. Amorti ediyor her türlü yani :kıhkıh:

Resmi Açıklama:

İstanbul Maratonu 41. kez kıtaları birleştirmeye hazırlanıyor. 3 Kasım Pazar günü koşulacak maraton için kayıtlar 10 Haziran Pazartesi günü başlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen İstanbul Maratonu 3 Kasım Pazar günü 41. kez koşulacak. Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olma özelliği taşıyan bu koşuda yerini almak isteyenler için kayıtlar 10 Haziran Pazartesi günü başlıyor.

3 kategoride koşulacak

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından Altın Kategoride gösterilen dünyanın sayılı maratonlarından biri olan İstanbul Maratonu bu yıl 42 km (maraton), 15 km ve Halk Koşusu olmak üzere üç kategoride gerçekleştirilecek.

Erken kayıt avantajları 31 Temmuz’a kadar devam edecek

42 km ve 15 km çipli koşularına katılmak isteyen sporcular www.maraton.istanbul web adresi üzerinden 10 Haziran Pazartesi gününden itibaren online kayıt yaptırabilecekler. Erken kayıt avantajlarından yararlanmak isteyenler için kayıt ücreti 31 Temmuz’a kadar 50 TL olacak. Erken kayıt avantajları sonrasında da koşucular 1 Ağustos ile 31 Ağustos tarihleri arasında 75 TL ödeyerek, 1 Eylül ile 30 Eylül tarihleri arasında ise 100 TL ödeyerek kayıt yaptırabilecekler.

Binlerce koşucu bu maratonda!

Geçtiğimiz yıl 40.sı düzenlenen İstanbul Maratonu’nda 100 ülkeden yaklaşık 30 bin çipli koşucu yarışırken, yüz binlerce İstanbullu da Halk Koşusuna katılarak bu deneyime ortak olmuştu.

Kaynak: https://www.maraton.istanbul/single-post/2019/06/13/41-İSTANBUL-MARATONU-KAYITLARI-BAŞLIYOR

Parkur Bilgileri:

Uluslarası sertifikalı bir ölçüm sistemi kullanılıyor:

1.PNG.ee0d2bf360d24c6003abfa78d8d69f21.PNG

Halk Koşusu Parkuru:

2.PNG.0b52c291de1f3dd603a21bcd35cc299f.PNG

15K Parkuru:

3.PNG.e6b19fd17bf57b9c9474cee5ba164aa4.PNG

42k Parkuru:

4.PNG.eac5a65f47b7e62db06ea7ae3ad56911.PNG

Genel Parkur:

5.PNG.5dcf02298f79f7f9ccb50ff2c31ec3d6.PNG

Maraton'dan önce Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde Maraton Fuarı'na giderek Göğüs Numarası, Çip, Tişört ve Çantanızı almanız gerekiyor:

İstanbul Maratonu ve Spor Fuarı 2019

Spor sektöründe tanınmış birçok markanın yanı sıra bünyesinde yerli ve yabancı maratonları, Spor Federasyonlarını ve STK'ları barındıran; sektöre dair tüm gelişmelerin sporseverlerle ile buluştuğu Maraton ve Spor Fuarı bu yıl da "Türkiye'nin en Spor Fuarı" olacak...

Yerli ve yabancı birçok katılımcıya ev sahipliği yapacak fuar; STK üyeleri, milli sporcular, üniversiteler ve ilgili fakülte öğrencileri, ulusal ve sektörel basın editörleri, eğitmenler, akademisyenler, işletme sahipleri ve tüm halkımızın gene buluşma noktası..

2018 yılında geniş bir katılımla Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen Maraton ve Spor Fuarı, katılımcılarını modern bir atmosferde ağırlarken, 7'den 70'e tüm ziyaretçilerine ata sporlarımızdan başlayıp günümüze kadar uzanan sportif gelişmeleri deneyimle imkanı sunmuştu. 

Her yıl İzleyicilerin büyük ilgi gösterdiği söyleşiler, sporla dansın buluştuğu birbirinden renkli ve dinamik sahne gösterileri ile katılımcılarına unutulmaz anlar yaşatan fuar bu yıl ayrı bir heyecana daha ev sahipliği yapıyor.

Maratonun 41. yılı olması dolayısıyla ziyaretçilerini bambaşka bir atmosferde ağırlayacak olan Maraton ve Spor Fuarı; İstanbul'un 41 yılına tanıklık edecek "Maraton Halk Müzesi" ve sporla teknolojiyi buluşturan "Spor Teknoloji Alanı" ve bir çok yenilikleri ile sizleri bekliyor.

Sizler de 41. yılında efsane Maraton'un fuarında yerinizi alın, Türkiye'nin En Spor Fuarı' nın en özel dönemine tanıklık edin. 

Maraton Fuarı 31 Ekim , 1,2 Kasım Kasım tarihleri arasında "Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi"nde (Yenikapı Miting Alanı) düzenlenecektir.

Katılımcıların Göğüs Numarası, Çip, Tişört ve Çantalarını alabilmeleri için Maraton Fuarı'nı mutlaka ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Maraton Fuarı haricinde başka bir yerde ve zamanda yarış kiti dağıtımı yapılmaz.

Maraton Fuarı tüm katılımcılara ve ziyaretçilere ücretsizdir.

Fuar Açılış ve Kapanış Saatleri

31 Ekim Perşembe:   10.00 - 19.00
1 Kasım Cuma:          10.00 - 19.00
2 Kasım Cumartesi: 10.00 - 18.00

Dikkat

Tüm Sporcuların Yarış Kitleri Maraton Fuarı'nda, belirtilen gün ve saat aralıklarında dağıtılacaktır.

Belirtilen gün ve saat aralıklarında Yarış Kitlerini almayan katılımcılar Fuar tarihlerinden sonra Yarış Kitleri için herhangi bir hak iddia edemezler. 

Yarışa kayıtlı olup Maraton Fuarı'na gelemeyecek olan katılımcılar adına bir yakınları, yarışa kayıtlı sporcunun kimlik fotokopisini ibraz ederek, koşucunun Yarış Kitini teslim alabilir.

Toplu kayıtlara ait yarış kitlerinin dağıtımı Fuar alanında 31 Ekim , 1 , 2  Kasım tarihleri arasında yapılacaktır.

Toplu kayıt teslimatında tüm sporcuların kimlik fotokopilerinin ibrazı gerekmektedir (WhatsApp'tan kimliğin Ön Yüzünün gösterilmesi de kabul edilir).

Kaynak: maraton.istanbul/maraton-fuari

Ben geçen sene işten bir arkadaşın arkadaşı ile 10K'ya girmiştim. Başlangıç baya bir karmaşa oluyor. Çanta numaranıza göre çantanızı otobüslere bırakabiliyorsunuz, otobüsü bulduk bıraktık başlangıçtaki kendi alanımıza gittik ama o keşmekeşte biraz zahmetli olmuştu.

Yollar araçlara kapalı olduğundan başlangıca da biraz yürümeniz gerekiyor, sürekli araba ile geçtiğim, Vecdi Diker tünelinden yaya geçmek ilginçti :kıhkıh:

Zaten başlıyor, köprüye varılıyor, orada başlayan kalabalığın yarısı özçekimlere başlıyor :kıhkıh:

Ama toplamda gayet güzel bir tecrübeydi benim için. Çoğunluğunu yürüdüysem de çok hoşuma gitmiş ki bu sene ilk kayıtlar açıldığında direkt kayıt oldum 😄 

Geçen sene 5814. olmuşum, kayıt olurken bu sene ilk 1000'e girerim diyordum da tahminimce ilk 2000'e razı olacağım.

asdqwwe.png.b7c2768a84299eddef7dcec18d976f7a.png

15k'da 1000. 1 saat 23 dakikada bitirmiş, 2000. 1 saat 33 dakikada bitirmiş, bu sene 10k olmayacağı düşünülürse ilk 2000 için 1 saat 20 dakika filan gerekir diye tahmin ediyorum. 44 gün var belirli olmaz :kıhkıh:

Bunlar da geçen seneden kalanlar:

20181110_130355_2.jpg

20190915_195523_2.jpg

20190915_195526_2.jpg

--16 dakika sonra eklendi--

Maraton çipi de şöyle bir şey bu arada:

image.png.2d48455e57514d10d1379c31d98304cf.png

Bağcığınızdan geçiyiryorsunuz, yerdeki sensörler siz üzerinden geçerken okuyup zamanı kayıt ediyorlar.

--31 dakika sonra eklendi--

@Onur Sezgin gel beraber koşalım :kıhkıh:

@Mertcan Çelik

Velominati kural 42: Koşmak saçmadır, sarı mayo için bile olsa. 

Suçlular, hırsızlar, çocuklar, futbolcular ve triatloncular koşar. 😄 😄

Galiba lise yillarinda katilmiştim 15 sene olmuştur tabi, o zamanlar su, bi demir madalya bide katilim teşekkür mektubu veriyorlardi 🙂

tek tadi olmuyor ama kafa dengi oldumu konuşa konuşa biter.

12 saat önce, Onur Sezgin yazdı:

@Mertcan Çelik 3 kasımda çeşmede bisiklet yarışı var... hem ben koşmayı sevmiyorum 🙂 2 dakika koşarım bırakırım... 

2 dakika koş 2 saat yürü ne olcek be ya :kıhkıh:

12 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Mertcan, eline sağlık, öyle güzel anlatmışsın ki katılasım geldi 😀

Katıl abi, hanımı çocuğu kap, güle oynaya takılın. İlk yarım saatten sonra zaten çoğunluk tempolu yürüyüş ve goygoy yapıyor. Ben de geçen sene öyle yapmıştım 😄 

9:45 halk koşusunun arkasına bisikletle yamanayım ben . Kim ne diyecek ki ? 

1 saat önce, H. Cenk yazdı:

9:45 halk koşusunun arkasına bisikletle yamanayım ben . Kim ne diyecek ki ? 

geçen sene gördüm mü hatırlamıyorum abi de halk koşusunda kimse şikayet etmez sanırsam

anonslardan notları spam'lıyım buraya

42k 4000

15k 33000 kişi katılıyormuş, halk koşusuna 100.000 kişi bekliyoruz dedi de iyimser geldi bana birqz açıkçası

--1 dakika sonra eklendi--

Herkes muz yiyor, ben monster içiyorum

Yılın ilk sarı ışığını da şort tişörtle giderken görmem manidar oldu tabi :kıhkıh:

--2 dakika sonra eklendi--

Otobüs egzozuyla ısınan seriye de an itibariyle katıldım😅

2 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

anonslardan notları spam'lıyım buraya

Başarılar.

Ama an itibariyle fotoğrafları da isteriz!

fotoğraf pek yok telefonu eşya otobüsüne bıraktığım için de seneye çekerim tahminen

Bitti ben de bittim, çoğunluğu yürüdüm malesef de yine beklediğimden çabuk bitti. 20km bisiklet 3 km koşuya eşdeğer gözümde

20191103_115046.jpg

2 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

fotoğraf pek yok telefonu eşya otobüsüne bıraktığım için de seneye çekerim tahminen

Bitti ben de bittim, çoğunluğu yürüdüm malesef de yine beklediğimden çabuk bitti. 20km bisiklet 3 km koşuya eşdeğer gözümde

20191103_115046.jpg

Tebrikler geçmiş olsun...

15 km koşu ne bea... bitmez o 🙂 bana bisikletten başkası yaramıyor

Tebrikler Mertcan. İyi recovery'ler 

Ben üşendim sahilde sürdüm biraz 😄

24 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Tebrikler Mertcan. İyi recovery'ler 

Ben üşendim sahilde sürdüm biraz 😄

Teşekkürler abi.

recovery safhasında önerilere açığım abi.

Şu an bol uyku, hafif gıdalar, bol su planlıyorum.