Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

  • 0
Sign in to follow this  
Ercan Özgönül

Manuel Vitesli Araclarda Serit Ortalama Asistani

Question

Aracin kullanma klavuzunda yazdigi kadariyla otomatik serit ortalama sisteminin devreye girme kosullarindan birisi soyle verilmis: "Dur-kalk bulunan uyarlamalı hız sistemi açık olduğunda."

 

Dur-kalk sistemi dogal olarak yalnizca otomatik araclarda mevcut ve haliyle manuel araclarda serit ortalama sistemi de bulunamiyor. 

 

Serit ortalama sistemi neden otomatik vitese ihtiyac duyuyor sorusuna pazarlama stratejisi disinda cok mantikli bir cevap bulamadim. Sonucta manuel vitesli araclarda da adaptif hiz sabitleme ve seritte kalma asistani mevcut. Diger bir sorum da bu sistemin yazilim modifikasyonu ile acilip acilamayacagi. Arastirdim ama yeterli bilgiye ulasamadim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Şerit ortalama böyle çalışıyor aynen otonom 2 seviyesi için gerekli şartlardan. Şeritte kalma yardımcısı hala açık kalabiliyor ama adaptif hız sabitleme olmasa da. Sonra açılır mı sorusuna benim yanıtım yok bi bakmak lazım modülleri vs aynı mı sadece kapalı mı bırakılmış hepsi olabilir. Rusya'da MK4 de satılmadığı için bu tür şeylerin araştırılması eskisi gibi kolay olmayacak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.