Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Yalcin G.

Sag Kapi Kumanda‘dan Acilmiyor

Question

Araba focus 2.5 kumandadan açınca şöför kapısı açılıyor ama sağ kapı açılmıyor bu arada araba iki kapılı birde akü’sü aldıgımda yeni takıldı bilmiyorum etkisi olur mu?

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Kullanım kılavuzunda bunun yönergesi var ister sadece sürücü ister tüm kapılar açılsın diye, forumda da çıkabilir arama yapın isterseniz.

• 0
8 dakika önce, Zafer Gökçe yazdı:

İçeriden merkezi kilitden açtığın zaman açılıyor mu?

Hayır sag kapının kilidini manuel olarak içeriden kilitleyip açıyorum

• 0

Kilit mekanizmasina ve kapi koluna wd40 sıkın. Kapinin kilit kismina hafiften yumruk atin yine acilmassa icindeki mekanizmasi yalama olmustur. Yine biz en iyisini düsünelim. İnsallah spreyle düzelir. 

• 0

Kumandadan kapıları açarken açma butonuna 2 defa basmayı denediniz mi?

Çift tıklama yapar gibi kumandanın açma butonuna ard arda 2 defa bastığınızda tüm kapılar açılıyorsa arıza yoktur.

Tek seferde tüm kapıları açmasını isterseniz arabanın yanındayken kumandadan açma ve kapama butonlarına aynı anda 5 saniye boyunca basılı tutun. Araba dörtlüler yakıp modlar arası geçiş olduğunu onaylayacaktır.

• 0

Denedim ama maalesef olmadi birde aracin sag aynasinin sinyal lambasi yanmiyor birde elektrik ayari yapilmiyor yani aynaya yön veremiyorum

• 0
1 saat önce, Yalcin G. yazdı:

Denedim ama maalesef olmadi birde aracin sag aynasinin sinyal lambasi yanmiyor birde elektrik ayari yapilmiyor yani aynaya yön veremiyorum

Kapı tesisatıyla oynandı mı son zamanlarda. Kapıya gelen elektrikte sanki sorun var gibi. Ya da kapı içindeki modülde arızalanmış olabilir. Modül olasılığı daha yüksek gibi. Aynaları ve sinyali modülün kontrol ettiğini düşünüyorum.

• 0
Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Kapı tesisatıyla oynandı mı son zamanlarda. Kapıya gelen elektrikte sanki sorun var gibi. Ya da kapı içindeki modülde arızalanmış olabilir. Modül olasılığı daha yüksek gibi. Aynaları ve sinyali modülün kontrol ettiğini düşünüyorum.

Araci daha yeni aldim alirkende aküsü bostu yenisini takti aldigim kisi sonradan fark ettim birsey kontrol edemedim dediginiz gibi elektrikle ilgili bir sorun saniyorum

--0 dakika sonra eklendi--
7 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Kullanım kılavuzunda bunun yönergesi var ister sadece sürücü ister tüm kapılar açılsın diye, forumda da çıkabilir arama yapın isterseniz.

Denedim maalesef sorun yine cözülmedi