Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ses Sistemi Arızası, Arka Hoparlör Sorunu !

Fevzi D

Soru

Merhaba Arkadaşlar, benim son zamanlarda ses sistemi ile ilgili sorunlarım var, Aracım 2008 Focus Sedan-Trend paket, sorun şu teybi açtığımda bazen arka hoparlörden ses gelmiyor, bazen bir şeye dokunmama rağmen ses geliyor bunu 3-6 tuşlarına basarak ta teyid ettim önlere test te ses gönderiyor arkalarda çok derinden ince ses geliyor, ertesi günü çalıştırıyorum aracı testte 4 hoparlörden de ses geliyor, teyp üzerinde ayar yaptım ama sorun düzelmedi, oto elektrikçiye gittim, ses tesisatçısına gitmem gerektiğini söyledi, ses tesisatçısı da yok kapıyısı sökelim yok paneli sökelim dünya masraf çıkarma peşinde, oto elektrikçi teyp çıkışında sorun olabilir dedi teyp söktüm çıkan kablo veya temazsızlık var mı diye bir sorunda göremedim, bu ses neden bazen gelip gidiyor olabilir ( NOT : aracı ilk çalıştırdığımda ses varsa gitmiyor, ama tekrar çalıştırdığımda ses yoksada gelmiyor yani başta nasıl başlarsa öyle stop edene kadar devam ediyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Sıkıntı tesisatta görünüyor.Ses tesisatçısı doğru söylemiş.Kapının iç panelini sökmeniz lazım.Hoparlöre giren kablo ucundan , teybe giren sokete kadar problem varmı bakmanız lazım.Bunuda ölçü aletiyle kontrol edebilirsiniz.Tesisat sağlamsa soketteki pinlerde temassızlık olabilir.Arka hoparlörlere giden dişi pinleri biraz ezebilirsiniz , temassızlığı önlemek için.Yine çözüm olmazsa teybi söküp içine bakılabilir.Patlayan çatlayan birşey varmı diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Sıkıntı tesisatta görünüyor.Ses tesisatçısı doğru söylemiş.Kapının iç panelini sökmeniz lazım.Hoparlöre giren kablo ucundan , teybe giren sokete kadar problem varmı bakmanız lazım.Bunuda ölçü aletiyle kontrol edebilirsiniz.Tesisat sağlamsa soketteki pinlerde temassızlık olabilir.Arka hoparlörlere giden dişi pinleri biraz ezebilirsiniz , temassızlığı önlemek için.Yine çözüm olmazsa teybi söküp içine bakılabilir.Patlayan çatlayan birşey varmı diye.

Teşekkürler fakat anlayamadığım olay, temazsızlık olsa kablolar ile oynayınca ses gelip gider ama bundaki sorun farklı birşeye benziyor, bu kapı panellerini ben sökebilirmiyim acaba ? tesisatçıya kalırsın min 200 tl diyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dediğiniz gibi başka problemde olabilir.Ama adım adım giderek çözebilirsiniz problemi.Öncelikle tesisatın ve soketlerin sağlam olduğuna emin olunki sonrasında teybe müdahale edesiniz. Eliniz bu tür şeylere biraz yatkınsa sökebilirsiniz tabiki.Youtube'a "focus 2 door panel remove" gibi şeyler yazın.Kapı panellerinin nasıl söküldüğünün videoları var bolca.Onları izleyerek sökebilirsiniz kolayca.Yalnız panel tırnakları plastik olduğu için biraz narin davranın.Tırnaklar kırılabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Dediğiniz gibi başka problemde olabilir.Ama adım adım giderek çözebilirsiniz problemi.Öncelikle tesisatın ve soketlerin sağlam olduğuna emin olunki sonrasında teybe müdahale edesiniz. Eliniz bu tür şeylere biraz yatkınsa sökebilirsiniz tabiki.Youtube'a "focus 2 door panel remove" gibi şeyler yazın.Kapı panellerinin nasıl söküldüğünün videoları var bolca.Onları izleyerek sökebilirsiniz kolayca.Yalnız panel tırnakları plastik olduğu için biraz narin davranın.Tırnaklar kırılabiliyor.

Yardımınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim, bu hafta sökmeyi  deneyeceğim sonucu buradan paylaşırım sizinle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.