Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Öğrenci İşi Ses Sistemi ^_^

Emre V.

Önerilen Mesajlar

akşam akşam gene ses sistemi planı aklıma gene girdi ertelemiştim ne güzel ^_^

media mark malesef yok ilimizde :(

Anfiyi orjinal ses sistemine bağlaman için çevirici alman gerekiyor(15-20 TL civarında),anfi girişi için kablolar arka kapı hoparlör kablolarından alınabilir,kablolar arka koltuğun hemen kenarındaki kapı eşiğinin hemen altından geçiyor.Sağ ve sol hoparlörden ayrı ayrı alınması gerekiyor,bunlar çeviriciye girdikten sonra anfi girişi için gerekli güce düşürülecek ve stereo olarak anfiye girilecek.Anfi çıkışını köprüleyerek mono bas çıkışı alacaksın.Tabii ki anfinde yüksek alçak frekans filtrelemesi olması gerekiyor ki woofer a mid ve tizlerin gitmemesi lazım.Bende double dyn ekran yokken ben bu şekilde yaptım ve gayet doyurucu bir ses güçü alınabiliyor.Bu arada teypten basları bayağı kısman gerekecek ki sesi açtığında orjinal hoparlörler basları boğmasın,zaten gereken bası woofer dan alacaksın.Tam emin olmamakla birlikte bu yazdıklarımı ghia sony teyplerde anfi çıkışı olmadığını düşünerek yazdım eğer anfi çıkışı var ise kapı hoparlörlerinden kablo çekmene ve çevirici almana gerek yok teyp anfi çıkışından kablo direk anfiye girecek.Bunun haricinde direk aküden bir sigortayla beraber anfi beslemesi için kablo çekilmesi gerekiyor ve teybi açtığında anfinin açılması için teypten anfiye bir anahtarlama kablosunun gitmesi gerekiyor,teyp kapalıyken anfinin çalışmaması için,ben teypten öyle bir anahtarlama kablosu bulamadığım için anfiyi kontak la çalıştırıyordum.Bu da araba çalışmazken anfinin çalışmamasını sağlıyordu(yoksa akünün canını okuyor)Bu işleri senin yapmayacağını biliyorum sadece bilgin olması amaçlı anlattım,montaj işlemi sırasında yapılacakları az çok bilmiş olursun.30 cm jbl yeterli olur senin için,bir de tavsiyeler doğrultusunda onu besleyecek bir anfi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok tşk ederim bilgi için ..

evet orjinal ghia sony teypde çevirici şart...Ben aslında woofer alıp direk teybe bağlatmak isteyecktim sonuçta çok aşırı açmayacaktım sadece bass şeklinde olsun istedim.Ama baktım ki Girişleri yakarsın falan dediler.Boludada biraz fazla fiyat söyleyince montoj içi ertelemiştim.

Sub benden olacak şekilde amfi kablolatma ve çevirici için bana 350 lira fiyat çektiler.Başka bir sitede sub ve anfiyi 2000w ; 200 liraya buldum fakat kargosu zaten 25-30 tl tutacak gene 250 liraya gelcek bana ondanda soğudum.Aslında 200 liraya alıp 100 lira da kablolatmaya versem çeviricide 20-25 lira desek 375 liraya kapatırım bu işide , kargo işi de var.Gene 400 e patlar bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün media markete gittim sistemlere baktım 3 farklı sistem yapmışlar. Sistemleri birbirinden ayıran tek fark sadece bassların markasının farklı olmasıydı aslında hepsini tek tek resmini çekip ekleyecektim ama izin vermediler nedense elimde sadece birkaç tane resim var(kafası sadece cep telefonunda yes ve no tuşlarına basmasını bilen kişiler bu tarz yerlerde çalıştıkları için böyle şeylerle karşılaşmak oldukça sıradan neymiş güvenlik beni resim çekerken görmüş de beni arıyabilirlermiş ancak bu kişilere yanlış bir şey bildiklerini söylesen hemen sanki windowsun yazılımını yapan kişilermiş edalarında takılmaları yokmu adamı deli ediyor neyse konumuza dönelim)

4hffj.jpg

4hfjl.jpg

4hfn5.jpg

4hfr2.jpg

resimler gördüğün gibi sistemlerin hepsi amfi, bass ve kablo setinden oluşmakta ayrı yarı almakla ve set ile alman halinde en az 50 lira fark etmekte sistemin montajı anlaşmalı yerlerinde yaptırman halinde 45 lira gibi bir fiyata mal olmakta. Sistemlerin fiyatları 350 ve 375 tl aralığında değişmekte.

İyi Akşamlar,

Mert Gülkokan

Mert Gülkokan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle 2000w anfiyi 200 TL ye alman imkansız,yani 2000w yazdığına falan bakma,anca 2. kalite anfileri eğer kullanan varsa fikir alarak satın almanı öneririm.Piyasaya son çıkan bir sürü adı duyulmamış markalar var yanılmasın seni.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.