Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

BMW M550d Dizel M5 ?

Sabri Özer

Önerilen Mesajlar

Çift turbo(TwinTurbo) 280 kW/381 hp

740Nm Torque

0-100 km/h 4.7 sn

6,3/100km yakıt tüketimi( :) )

165 g/100km CO2

bmwm550dxdrive2013800x6.jpg

bmwm550dxdrive2013800x6m.jpg

"In what seems like the blink of an eye, the BMW 5-SERIES range has established itself as the best-selling model in the executive segment. A convincing balance between dynamics and ride comfort, exemplary efficiency, premium quality and innovative equipment features has earned both the Sedan and the Touring versions their huge popularity. Added to which, sporty yet elegant design and agile handling have helped fuel the fascination associated with the brand. And now the arrival of the BMW M Performance Automobiles aims to accentuate the sporting aspects of the BMW 5-Series' character. The BMW M550d xDrive and BMW M550d xDrive Touring capture the imagination with performance figures that leave their diesel-powered class rivals firmly in the shade. And they combine these leading values with the efficiency drivers have come to expect from diesel BMW cars.

The sporting focus of the BMW M550d xDrive and BMW M550d xDrive Touring is highlighted by bespoke modifications to power transfer, chassis and design components. These upgrades bear the signature of BMW M GmbH, which uses its development expertise to mould the two models into extraordinarily harmonious overall packages. The outstanding power of the tri-turbo straight-six diesel engine is translated into thrilling driving dynamics with impressive precision. This allows the 5-Series-based BMW M Performance Automobiles to offer the driver not only supreme diesel power, but also remarkably agile handling and predictable, controllable responses when exploring their dynamic limits."

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt tüketimi çok yüksek olan yüksek performanslı sedanlara olan ilginin azalmasına Bmw nin cevabı.

Adamların yaptığı motor benzer güçteki rakiplerinden daha performanslı olurken bir de utanmadan az yakıyor ona yanıyorum!!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bazıları bakar....bazıları yaşar......

ogluma bir gün dedim ki...li cümlelerimden birini yazayım bari...araba merakı yüzünden yolda ne görse gelir anlatır..hep buba çok güzeldi bwm merco passat cc falan yada spor otomobiller...anlatırken şuna dikkat ettim hep görüşü dışarıdan anlatıyordu...ona dedimki...niye hep dışarıdan anlatıyorsunki..bu arabaları hiç kendini içinde hayal etmiyorsun sürerken kullanırken....deneyim yaşarken...

işin özü şu hedefe kitlen mutlaka senin olur...dışarıdan hayal etme ...senin hiç kimseden eksigin yok...onlarında fazlası...sadece şu an için imkanları senden iyi olabilir...ama bu senin yarın onlardan daha iyi bir duruma gelemeyeceğini onlarında senden daha kötü bir duruma düşebileceğini bilemezsin..

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mesela cok ciddi olarak 2. arabami 3-4 sene sonra 2. el bi E250 Coupe CDI alicam taktim kafaya 2.1 lt 204 hp :) soyle az kmli 2012 model falan.

Konumuza gelirsek ulkemize cok ucuk bir fiyatla gelmezse yolda gorebiliriz ayni motorlar X5 ve X6da var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende A4 e taktım kafamı...rahatlayınca 1.el alamadım 2.el...ama hep içinde kendimi hayal ediyorum..sürerken hiç dışarıdan ooo babalar be mal iyiymiş demiyom...bir şekilde hedefe kitlen beyin sana ona ulaşman için bintürlü yolbulur merak etme...şunu düşün bir şey aklına takıldı o an bulamadın unuttun günler geçti pat diye ogün bulamadığın şey aklına gelmiş şasırırsın...sen unutsanda beyin o aramayı o bilgiye ulaşıncaya kadar unutmaz...

not:ulen bunları kitaplarda yazıyor adamlar gidip onlara bi sürü para veriyorsunuz bize bişi yok vala ya... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben kafamı hiçbirşeye takamıyorum.

Rahmeti babam "oğlum senin sevmediğin araba yok ki?!?" demişti :)

Ne bileyim; şu an kullandığım arabamdan çok memnunum, Ford da keyif verici, Honda nın motorları şiir gibi, Bmw çok iyi, Audi nin biraz daha gösterişsiz ama sağlam bir işçiliği var, Mercedes in içinde ve amortisörlerinde asalet gizli, Fiat ucuz ama etkili, Toyota nın servisleri çok iyi, Hyundai doğru yolda ilerliyor vb vb vb...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende memnunun zaman zaman uzun km.lerde biraz lastik sesi ve yol sesi alsada...yokuşlarda zaman zaman hillholder aramıyor degilim...hele virajlarda esp çok gerekiyor köşelerden ansızın bir insan cıkınca bereket abs devreye giriyor trimlerimden ses bazen geliyor hoparlör mono tabiki ama gerektiği ses volümüne kızgın anlarda erşebiliyor...focus43 arabam benim...güzel yani...

en güzel hali aracımın yalın ayak başı kabak olabilmesi.... :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel motorlu araca ///M logosu koyan zihniyeti kınıyorum...

İyice yoldan çıktı BMW. Aracın ne kadar güçlü ve ne kadar keyifli olduğu umrumda bile değil.

Dizel motora ///M logosu takılmaz !

Haklisin valla. M paket 550d olsa tamam ama direk M550d diye geciyor :kıhkıh: Guzel ama ya az yakabilen performansli bir araba Audide Q7ye V12 dizel motor koydu 500 hp dizeller costu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel motorlu araca ///M logosu koyan zihniyeti kınıyorum...

İyice yoldan çıktı BMW. Aracın ne kadar güçlü ve ne kadar keyifli olduğu umrumda bile değil.

Dizel motora ///M logosu takılmaz !

Kısmen katılıyorum ama gene de iyice denemeden kullanmadan kesin konuşmamak gerekir, ilk kez Accord 2.2 kullandığımda dizellerin devir ve güç üretim bandı olarak benzinlinin her zaman çok çok gerisinde olmayabileceğini anlamıştım misal.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi Honda 2,2 cdt-i motora Type-S / R logosu koymadı ama

Bu araba benzinli M5 ten yada 5,50 i den çok daha güçlü hızlı kıvrak ve keyifli bir otomobil olabilir.

ama ///M logosu bu araca takılmaz.

bu araç 5,20 sine M body kit ve arkasına M logosu takanların aracı..

Daha önce gerçek M5 e M tutkusuyla sahip olmuş ve anlamını bilen bir kişi bu aracı almaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.