Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gösterge paneli

Ozden Erden

Soru

2005 model 1.6 TDCİ ghia focus araba nın gösterge paneli arızalandı bazı bölümleri çalışmıyor sorunun beyinde olmadığı sıfır gösterge takılarak teyit edildi.Ama sorunu bir türlü halledemedik bazı bölümler çalışmıyor (ortalama hız ort yakıt tüketimi)ve stop edinde göstergede ilave ısıtıcı yazısı beliriyor akıllı kolu çevirince yazı gidip ana ekran geliyor bu modelde ilave ısıtıcı varmı ayara girince ilave ısıtıcının ayarları geliyor ama onunda çalıştığından şüpheliyim yada ben yapamadım ama her stop etmemde ekrana o yazı geliyor velhasılı kelam göstergeden gönlüm geçti sıfır göstergeden ziyade çıkma göstergelerle ilgilendim forumda modifiye bölümünde üst modellerin gösterge paneliyle değiştirilebileceğini okudum acaba bu durum benim arabam için olabilirmi aracın gösterge paneli aşağıdaki resimdeki gibi ilgili arkadaşlar yardımcı olabilirmi teşekkürler.

368f8.jpg

Ozden Erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Ön Yolcu koltuğu altındaki kablo ve soketler kontrol edildi mi ?

Ne alaka demeyin ;)

Servise gÖtürdüm yeni gÖsterge taktılar hiç bir sorun kalmadı eskisini takınca tekrar aynı hatalar devam etti. Ben orjinal gÖstergeden vazgeçtim düzelmiyor acaba üst model gÖstergeyle modifiye edebilirmiyim bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servise gÖtürdüm yeni gÖsterge taktılar hiç bir sorun kalmadı eskisini takınca tekrar aynı hatalar devam etti. Ben orjinal gÖstergeden vazgeçtim düzelmiyor acaba üst model gÖstergeyle modifiye edebilirmiyim bilginiz var mı?

Hmm anladım, üst model derken ; 2008 ve 2011 arası olanlar olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ama üst model göstergelerin ekranı ve fonksiyonları farklı sorun yaratırmı bildiğiniz önereceğiniz link varmı 2. el için.

Açıkcası olmaz sorun olmaz diye düşünüyorum ama kesin bişey ben diyemem...Yine 2.el çıkmacılardan bulup denenebilir..çalışırsa sıfır'ı alırsınız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı kasa oldugu sürece sorun çıkmıyor soket yapıları aynı.Bazı özellikler bilğisayrdan açılması gerekebiliyor.

Elinizdeki arızalı km göstergesinin soket tarafını iyice temizleyiniz,ampul kısa devreye yakın bir ohm değeri gösteren bir parça mevcut o nedenle çalışmıyor olma ihtimalide var.İyi bir devre testi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç 2005 TDCİ Focus Ghia 120.000 km de.Aslında gösterge panelinde çalışmayan 2 kısım var ortalama hız ve ortalama yakıt tüketimi bu bildirimler sürekli aynı hep 0 diğer bölümlerde sorun yok çalışıyor önemsiz gibi duruyor ama kafama takılıyor neden çalışmıyor çalışsın. Bir arkadaş 2010 model gösterge uyar yazmıştı emin olmadan almak istiyorum Arıza tespiti içinde hem Sivas hem Kayseride servise götürdüm durum içler acısı arızayı anlatamadım bile ustalarımız bilgisayara bağladılar yeni versiyon kontrolü falan birşeyler yapmaya çalıştılar ama olmadı yada yapamadılar ama aynı model çıkma bir gösterge taktılar arıza falan kalmadı bütün fonksiyonlar çalışır oldu sorun sanırım gösterge panelinde 2010 model gösterge paneli daha işlevsel ve özellik fazla acaba uyarmı daha önce deneyen varmı ilginiz için teşekkürler arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arabanıza uygun makyajlı kasa göstergesi bende var. Ancak kaç km de olduğunu falan bilmiyorum. İlgileniyorsanız telefonunuzu PM atın görüşelim.

Fiyat konusunda anlaşırsak olur gösterge hangi arabaya ait foto ve açıklama koyabilirmisiniz.burada da paylaşabilirsiniz özelden de haberleşebiliriz teşekkürler ilginiz için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hangi arabaya ait derken? Focus 2.5 e ait. Yok plaka soruyorsanız onu almanlara sormam lazım ama muhtemelen bana selam falan söylerler... Ben ebayden almıştım çünkü. Neden aldığımıda hatırlamıyorum ya neyse...

bendeki 2005 sendeki modifiye gösterge hangi modele ait onu merak ettim birde göstergenin resmini koyablirmisin dedim kusura bakma 1. sınıfları okutuyorum çocukların seviyesine inmekten yetişkinlerle yazışmayı unuttum selametle

aşağıdaki gibi bir gösterge ile değiştirebilirmiyim yada değitirsem fonksiyonlardan hangileri çalışmaz.

38fpb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.