Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yol Bilgisayarı Yakıt Yol Bilgisi Hatası Yardım.

Yüksel Okur

Soru

Değerli Arkadaşlarım,Abilerim

2008 Ford Focus Titanium X paket Aracım Var, aracımın deposunu fullediğimde yol bilgisayarı 560 KM gider gösteriyor, bunun bi sorun olduğunu düşündüm eğer 55 LT bi depoyla 560 km gidiyorsa ferrariden farkı yok :) servise sordum ortalama sürüşüne bağlı hesaplanmaktadır dediler, yol bilgisayarındaki tüm değerleri sıfırla dediler içindeki, yakıt bittikten sonra tüm değerleri sıfırlayıp yeniden fulledim yine aynı 560 KM gösterdi, uzun yola çık ortalama 70-80 KM hızla 10-15 dk süre ile git sonra dene dediler onu da denedim olmadı, git gide sinirlerim bozulmaya başladı ve bi usta arkadaşıma sordum napalım diye o da farklı bir resetleme yöntemi sundu akünün kutup başlarını çıkardık 10dk bekledik sonra yeniden kutup başlarını bağladık araba kendine full reset attın :D termometre dış sıcaklığı 65 C gösteriyordu :D yol bilgisyaarına sıfırlamadan önce baktım 535 KM iken sıfırlandıktan sonra 675 KM gördüm ama yinede sorun olduğuna inanıyorum çünkü en az 700-750 KM göstermesi lazım değilmi benmi yanılıyorum

55 LT benzin = 560 KM mi yani :D yorumlarınızı ve desteklerinizi önemle bekliyorum...

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Yol bilgisayarı daha önceki tüketim verilerine göre ortalama menzil gösterir..

Sürüş tarzı ve koşulları bunu etkiler ve o mesafe artıp azalabilir....

Aracınız trafik yoğunluğu ile maksimum 10 litre; minimum 8 litre tüketir (şehiriçi)

Yani 100 km 9 lt yakarsa, 55/9x100=611 km yapar :) Siz bundan da az tüketiyormuşsunuz 8.5 lt gibi ki bu iyi bir rakamdır..

Benzinli araç için...Motor'u belirtmemişsiniz ama sanırım benzinlidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O halde yol bilgisayarında sorun yok boşuna dert ediyorum ben galiba, tüp riskli diyorlar ne dersiniz taktırsam mı ki ? ama yılda 15.000 KM yapıyorum yada yapmıyorum, şehir içi genelde yoğun kullanıyorum ve agresif değilimdir sürüşte 3k devirde vites atarım :) yormam aracımı ha bide şu var yaz günleri klimayı kapatmam. Tüp devirden çok düşürürmü acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kardeşim bende göstergelerinin normal olduğunu düşünüyorum ama gerçekte ne kadar gittiginide merak ediyorum.

Tüp konusuna gelince yıllarca lpg li araç kullandım senin o risk dediğin şey eğer patlamaysa gayet rahat ol hiç birşey olmaz sızdırmazlık raporu veren yerler varya oralara git ordaki broşürleri oku. yılda15 bin yaptıgını söylerken sanki azmış gibi söylüyorsun ama benim çevremde birçok tanıdığım yılda 3-5 bin yapar ve tüp taktırır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.