Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Takımdan Gelen Ses

Hasan B.

Soru

Merhabalar 2012 mk3 titanium X 1.6 tdci sahibiyim ön takımda özellikle bozuk yollarda takır tukur bi ses yapıyor amörtisörler ve salıncaklar değişti ama kasislerden veya çukurlardan geçerken o sanki boşluk olan ses gitmedi sanki boşta bişey var ama ben direksiyondada boşluk olduğunu hissediyorum direksiyon kutusu bu sesi yaparmı değiştirsem düzelirmi şimdiden teşekkür ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
09.02.2018 - 10:28 tarihinde, Hasan B. yazdı:

Onlar değişmedi motor takozu değişti titreme problemi filan vardı o bitti çok şükür amörtisor takozunun maliyeti nedir acaba

Salıncakları ve amortisöleri değiştirmişken amortisör takozlarınıda mutlaka değiştirmeliydiniz.Amortisör takozları rulmanlı ve rulmansız olarak değişiyor bildiğim kadarıyla.Rulmanlılar tanesi 60-70 lira gibi rakamdır.Aracınızın ön düzeni dağıtılmışken ekstra işçilik parası vermeden değişebilirdi.Ama şu anda 100-150 lira gibi bir işçilik parasıda çıkacaktır tekrar.Genellikle sesin kesilmeme sebebi amortisör kafalarının bastığı takozlardan kaynaklanıyor.Aynı olay şu anda benim başımdada var.Aracımın ön düzeninden ses geldiği için babamla aracı tamirciye yolladım.Salıncaklar ve Z rotlar değişmiş ama amortisör takozları değişmemiş.Ses gelmeye devam ediyor şu anda.İlk fırsatta değiştirtcem bende.

Mehmet Çallı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10.02.2018 - 17:42 tarihinde, Mehmet Çallı yazdı:

Salıncakları ve amortisöleri değiştirmişken amortisör takozlarınıda mutlaka değiştirmeliydiniz.Amortisör takozları rulmanlı ve rulmansız olarak değişiyor bildiğim kadarıyla.Rulmanlılar tanesi 60-70 lira gibi rakamdır.Aracınızın ön düzeni dağıtılmışken ekstra işçilik parası vermeden değişebilirdi.Ama şu anda 100-150 lira gibi bir işçilik parasıda çıkacaktır tekrar.Genellikle sesin kesilmeme sebebi amortisör kafalarının bastığı takozlardan kaynaklanıyor.Aynı olay şu anda benim başımdada var.Aracımın ön düzeninden ses geldiği için babamla aracı tamirciye yolladım.Salıncaklar ve Z rotlar değişmiş ama amortisör takozları değişmemiş.Ses gelmeye devam ediyor şu anda.İlk fırsatta değiştirtcem bende.

Teşekkür ederim en kısa zamanda bende değiştirteyim o zaman dediğiniz gibi problem ondan kaynaklı olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.