Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Titreme Sorunu

Bülent Danacı

Soru

merhabalar. yaşadığım sorunla bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilirmisiniz.

focus 2013 model tüplü 76000 km. rölantide devir düşüyor ve titreme oluyor.  1. piston zayif diyorlar

bir çok yere gittim hepsinin ortak görüşü motor kapağının açılması subablarin yanık olmasıydı. kapak acildi evet subab yanikmis değişti. sorun çözülmedi. sonra motor tekrar açıldı  pistonlar kollar sekmanlar kontrol edildi. tekrar toplandı sorun yine aynı 2 tane yetkili servis arabada elektronik arıza bulunmadığını söyledi. 

bugün gibi durum yaşayan oldumu yada bilgisi olan varmı

Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Ortak Alan - Sosyal > Konu Dışı Paylaşımlar kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

LPG kullanan benzinli araçların arıza mütesebbib'i LPG dir.

Anlıyorum ekonomi yapılması için bağlanıyor vs. ama bana kalırsa Lpg ekonomik olmasından ziyade, yuvada yavaşca delik açan guguk kuşu gibi.

Kullanıcı ekonomi yaptığını sanıyor fakat, kit bağlamadan önce kaç kişi bu hesapları yapıyor?

LPG kit ücreti, ayar ücreti, lpg kaynaklı motorda meydana gelebilecek arızaların tamir ücreti, e benzinde mecbur alıyosun + benzin +lpg ücreti , kıl-tüy ücreti bunların hesabı yapılsa Lpg den uzak durarlar diyecem ama hiçte sanmıyorum. Sonuç olarak, eşin dostun komşunun söylemi ile otomobil alan insanlarız.

Umarım en kısa sürede arızanız çözülmüş olur, geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

Okudum, yukarıdada yazdığım gibi ''Lpg den uzak durarlar diyecem ama hiçte sanmıyorum''

Aracın metabolizmasının bozulmasını vs. tüm faktörleri geçtimde, Herşeyden önce insan sağlığı hiç bişiden önemli değildir. Derlerki, ama sistemin bakımını yaptırıyorum vs. vs. vs.?  Risk varmı ?? Var!!

Bazı kullanıcılar daha ileri gidip kapalı otoparklara girmek için türlü numaralar yapıyolar. LPG li araç kullansam (ki kullanmam) asla böyle bir riske girmezdim.

Bizzat yaşadığım bir durum, avm de lpg kullanan aracı gördüğümde güvenliğe bildirip dışarıya çıkmasını sağlamışlığım vardır. ( Tabi avm güvenliğinin bagaj açtırması boşuna buda ayrı bir tartışma konusu)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.