Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sinyal Kolu Geri Atmıyor

Murat Gedik G.

Soru

Merhaba arkadaşlar. Adım Murat öğretmenim. Ankara'da yaşıyorum.

Yaklaşık bir ay önce 2011 model Focus HB Collection 1.6 Ov araba aldım. Araçtan gayet memnunum.

Dün sıkışık trafikte ışıklardan dönmek isterken sağa devamlı sinyal vermem gerekiyordu. Direksiyonu bi kaç defa sola çevirmek zorunda kaldım ve sinyal attı. Tekrar sinyal verdim. Tekrar atmasın diye elimi sinyalin altında tutup direksiyonu çevirdim. Çat diye ses geldi ama o an önemsemedim.

Sinyali daha sonra kullandığımda sağa dönüşlerde direksiyonu düzeltmeme rağmen hala sinyalin yandığını farkettim. Sol tarafı denedim sıkıntı yok ama sağ taraf çalışmıyor.

Acaba tırnak kırıldı mı? Yoksa yerinden mi oynadı.

Nasıl bir tamir yapılacak?

Daha önce başına gelen varsa nerede yaptırdı? Tavsiye eder mi? Ne kadara maloldu.

Bilen arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar bilgi amaçlı yazıyorum. Özel servisimi aradım tamamen değişmesi gerekiyormuş. 280 tl parça fiyatı artı montaj çıkardı maliyeti.

Yetkili servisi aradım sırf parçaya 520 tl dedi montajı soramadım bile.

Temiz Çıkma bulabilirsem eğer çıkma alacam yoksa orjinalini kendi özel servisime taktıracam.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yanlış anlaşılma olabilir diye tekrar yazmak istiyorum;

Sağ sinyal verdiniz ve direksiyonu sağa döndürdünüz ardından direksiyon düz konuma geçince sinyal kolu otomatik düşer.

Aynısı diğer taraf içinde geçerli.

Bu tür bir durum değil, değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Yanlış anlaşılma olabilir diye tekrar yazmak istiyorum;

Sağ sinyal verdiniz ve direksiyonu sağa döndürdünüz ardından direksiyon düz konuma geçince sinyal kolu otomatik düşer.
Aynısı diğer taraf içinde geçerli.

Bu tür bir durum değil, değil mi?

Evet sağa sinyal veriyorum. Sağa dönüyorum. Direksiyonu düzeltince sinyal otomatik kapanmıyor.

Ama sola sinyal veriyorum sola dönüyorum direksiyonu düzelttiğim zaman sinyal kapanıyor.

Tek taraf çalışıyor teki çalışmıyor ve galiba ben sebep oldum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, Murat Gedik G. yazdı:

Konu hakkında bilgisi olan yok galiba.

Konu hakkında bilgisi olan yazar zaten peş peşe yazarak süreç hızlanmıyor maalesef.

Kol otomatik atmıyorsa içindeki parça kırıktır, çözümü sinyal kolunu sökmek ve mümkünse parçayı yapıştırmak, değilse yenisi ile değiştirmek. Geçmiş olsun, kolay gelsin.

Örnek; Mazda kullanıcısı burada anlatmış: http://www.mazdaclubtr.com/forums/topic/15471-direksiyonu-duzeltince-sinyal-kolunun-atmama-sorunu-ve-cozumu/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Murat Gedik G. yazdı:

Konu hakkında bilgisi olan yok galiba.

Sanırım ısrarla sinyal vermek için tuttuğunuzda tırnağı kırıldı.

Bu gibi durumlarda pek tamir/yapıştırma sağlıklı olmuyor.

Sökülüp bakılacak...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.