Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2010 Focus 2 Trend Dizel Yığılıp Kalma Problemi

Özcan Kazan

Soru

Selamun aleyküm, aranıza yeni katıldım. Problemime cevap ararken forumunuzu buldum. 
2010 Model Dizel Ford Focus trend aracımda sorun yaşıyorum. Yardımlarınıza ihtiyacım var. 
Aracı ilk çalıştırdığımda 110 KM Hıza kadar herşey sıkıntısız, 110 KM'den sonra ani yığılma yapıyor ve hızlanmayı kesiyor. Sanki arkadan birisi tutuyor gibi. Devir saati 2300-2400 civarlarında bu olay gerçekleşiyor. Daha sonra hızlanabilmesi için rampa aşağı ise devir çok yavaş şekilde ancak 3500 e kadar yükselebiliyor. 
Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda sorun düzeliyor. Yanlız tekrar 110KM hıza ulaştığında sorun aynen tekrar ediyor. Aracın Filtresi yağ bakımları vs yeni yapıldı. Araç yol bilgisayarında ve tamirhanede bağlattığım test cihazında birşey gözükmüyor. Araçta herhangi bir arıza lambası yanmıyor. Göstergeler vs. normal. (Araç kaza yaptıktan sonra toplandı. Bu kazada motorla ilgili motor kulağı, turbo hortumu değişti. Kazadan sonra bu olay başladı.) 
Yardımcı olursanız sevinirim.

Özcan Kazan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 2 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

araç en son bakıma ne zaman girdi ? hangi parçaları değişti ? yine de turboyla ilgili bir problem olabilir. yakıt basıncını ölçtürün devir saatinin tepkisi nasıl oluyor ? araç hızlandığı halde devir saati aynı yerde durduğu oluyor mu ?

Olcay Atay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.