Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dönüş Farları

Önerilen Mesajlar

Focus 3.5 1.5 ps aracımda bi-xenon far paketi var ama donuş lambaları halojen bunları da xenon yapmak mümkün mü?

Ayrıca ayna altlarındaki lambaları led takabiliyor muyuz?

Eğer bu dediklerim mümkünse nasıl bir yol izlemem gerekli xenon ve led olarak ne tercih etmeliyim.

Şimdiden teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayna altı ampüllerin değişmesi mümkün ve bunları gösteren oldukça fazla başlıklarımız var, arama yaptınız ve bulamadınız ise yardımcı olalım.

Dönüş farlarının ampülünü değiştirirseniz her şey olur niye olmasın ama ne gerek var? anlamadım.

Ampül türleri de burada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dönüş lambalarının ne tip ampül olduğunu bilmiyorum ondan dolayı (atıyorum h7 xenon far kiti alın takın) diyemem.Viraj ampüllerine xenon taksanda bütün fonksiyonu gider sistemin.Xenonun ampülün düzgün bir aydınlatma sağlayabilmesi için ısınması gerekiyor yani siz virajdan girip çıkana kadar  o ampül ısıncakta aydınlatma sağlıyacakta sen viraj içinde ki kör noktayı görücen.:)

Ayna altına takanlar vardı forumda onlar yardımcı olurlar.

Edit:Ben yazana kadar yakup bakmış bile.H1 imiş dönüş farları evet takılır.Ama sistem kullanışlığını yitirir takıldıktan sonra

Cihan Buğdaycı tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Emre Deniz said:

Geri viteste bu lambaları da açıyor ve fazladan goruş sağlıyor bu yüzden xenon düşünmüştüm fakat dediğinizi düşününce ısınmıyorsa bir anlamı yok teşekkür ediyorum

Xenon değil de direkt olarak beyaz halojen takabilirsiniz. Örnekleri çok. LED olarak mesela. Park ampulleri mesela Xenonun yanında sırıtoyr onlar LED ile değiştirilebiliyor ve çok basit bir işlem. Fiyat olarak da 10 TL den 100 TL ye kadar değişebilir. Düşük kalite olan ampullerde görsellik olarak tatminkar olabilir ama aydınlatmada kesinlikle kayıp olacağını da belirtmekte fayda var.

Ayna altları ve kapı eşikleri zaten kolaylıkla değişir. Oto modifiye ve aksesuar satan birine giderseniz hepsini yapar diye tahmin ediyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.