Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Arka stop lambaların içerisine su alma

mehmet kursat

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Mondi ye varda bize yok mi, mondiye varda bize yok mi.

Led led led led. Ama led olsa bizim Focus'lara, belki piyasadaki en şık led stop grubu olur. Yalnız kırmızı yerlerin hepsi led olacak. Harika olur, zaten yakında yaparlar, ama kaça satacaklar belli olmaz.

Bu arada eli yatkın birisi Focus 3 e stoplara led photoshop yapıverse ne güzel olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hakkaten ya, o pinto punto da bile var.

Zaten fiat yapıyor arkadaş. :kıhkıh::):kıhkıh: :kıhkıh: :director:

Ford mu, asla aalmam bidaha, fiat alacam. Hem aynı sınıftaki arabası 20 bin tl daha ucuz, (en full donanım olarak konuşuyorum) :director: :director: :):kop:

ÜmitVaysaloğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hakkaten ya, o pinto punto da bile var.

Zaten fiat yapıyor arkadaş. :kıhkıh::):kıhkıh: :kıhkıh: :director:

Ford mu, asla aalmam bidaha, fiat alacam. Hem aynı sınıftaki arabası 20 bin tl daha ucuz, (en full donanım olarak konuşuyorum) :director: :director: :):kop:

arka stoplar hem ledli hem su almıyormuş :D :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim bir arkadaşımda var beyaz pinto punto, hem dizel, hem full, cam tavanına kadar aldı, değişsem mi ki,

Ayrıca 2008 de punto aldı kırmızı 1.4 fire active, sattı 2010 da beyaz dizel 75 hp punto aldı dinamik galiba, 2011 de sattı yine 1.3 multijet 95 hp full+full pinto aldı. Böyle bir alışveriş var mı ya, fiat ödül vermeli bu arkadaşa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arka stopların içine bakarsabız içeride stopların içine su girmesini engelleyen Gri bölüm biraz içeriden yapılmış,yani u dış çerçevedeki su alıyor sandığınız yerler aslında stopların içi değil..Bir tür kanal yapmışlar,arka stopkların iç başlangıçları bombeli,yani stopların içine su falan girdiği yok...çok kafaya takıcak bişey yok..Ayrıca değiştirsenizde farketmez,ğparçanın yapım şeklinden oluyor bu durum,yani yeni arka stop taksalar onda da aynısı olacak...Bence LED li sedan stoplarını bekleyin..Yakında düşer piyasaya..Ama hakikaten ledli olsa sedanlar muazzam görünürlermiş..Aslinda atla deve diil,yapılabilir..Mondeolardaki sistemin aynısı uygulanacak sonuçta..Hatta led ışıkların yuvaları bile var şu andaki sedan stoplarında,mondeo gibi aynen...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yazıları küçük harf yazarsanız seviniriz...Bu arada o su sızdırma falan diil,sadece stopların kenarını biraz içerden yapmışlar,dışarıdan kırmızı olan kısımın arkası boş,orayada su giriyor haliyle ama farın içine girmiyor..Yukarıda da değindiğim gibi değiştirsenizde farketmez,zira arka stopların yapısı öyle..İlerleyen aşamalarda değişeceklerini düşünüyorum,çünkü herkes su sızdırıyor diye gidip değiştirecek,o da forda masraf çıkartacaktır....Sanırsam arka farları led yapıp(sedanlarda) o far grubunu da o sıkıntıdan kurtaracaklar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bora bey 2 sorum var, su aslında ampul mekanızmasıyla alakası yok değılmı? yanı resımde gosterılen yerde kalıyor ... ikinciside sızdırma yok ama olursa servıste ıcerıdekı sıyah serıdımı degıstırıyorlar?

Ampul ve kablolarla alakası yok,içeri kesinlikle su suzması mümkün diil,çünkü içerideki gri kaplamayı acayip sağlam preslemişler,plastik kaynk yapılmış falan...Yani diyelimki farın içini sökmeye kalksanız mümkün diil,sadece ampulleri değiştirebilirsiniz....Ben bir ara içini sökeyim kenardaki yerlere led yapabilirmiyim diye baktım da ı-ıh,mümkün diil....Sızdırma olursa komple far grubunu değiştiriyorlar...Siyah şeritle alakası yok...Ama dediğim gibi,sadece kenarlarda bir kanal gibi boşluk var,stop grubu bombeli zaten,asla içeri su girmesi mümkün değil.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar kusura bakmayın yazıyı büyük yazınca olmamış sanırım ama arka stoplarla ilgili su alma sıkıntısı benim araba da da vardı serviste garantiden değişti ama yine aynı farın üst kısmında oluyor ama orjinali öyleymiş sanırım fakat esas problem bende olanı söylüyorum farın montajında sıkıntı var tutturma vidaları sadece üst kısımda iki bağlantı mevcut altı hiçbir şekilde sıkışmıyor stop farın altına bastırınca far içeriye doğru oynuyor siz arkadaşlarda kendi araçlarında bir bakmalarını istiyorum ona göre ford la yazışma yapacağım

Ayrıca elinde geniş ekranlı komple kilometre göstergesi olupta satmak isteyen arkadaş varsa bilgi verirse sevinirim veya bulabileceğimiz yer hakkında bilgide verebilirsiniz. Bir arkadaşa lazım bendekini görünce mest oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim arabamda öyle bir sorun yok....Sanırım sizde bir problem olmuş......

O km göstergesine mest olmayan yok zaten..Ama maalesef bulmak kolay diil,avrupadan getirtiyosunuz..O göstergeyi arabasına Türkiyede ilk tkan kişi MERTOL sonrasında da benim....Yurtdışından 2 Bin TL civarında getirtilebilir..Konu ile ilgili başlık var,orayı okuyun ve arkadaşınıza yardımcı olun....

Bora A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün aracımı yıkattıkdan sonra arka stoplarında nemlenme ve su alma problemini gördüm. Bu sorun ile karşılaşan varmı?

kardeş bugün fark ettim aynı sıkıntı benim aracımda da oluştu..az boz da değil baya su damlacıkları var..siz serviste değiştirdiniz mi_?bilgi verirseniz sevinirim..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.