Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracım Aşırı Yakıt Tüketiyor

Olcay Atay

Soru

merhabalar

2010 model 1.6 tdci focus aracım son 1 haftadır aşırı yakıt tüketmeye başladı. bunu en son 700 km lik uzun yol dönüşünde farkettim.

Aracımın yol bilgisayarının menzili birer rakam düşüyordu ( 220-219-218-217 gibi) bu aralar 3 er 3 er 5 er 5 er düşmeye başladı. 

mesela yola çıkıyorum menzil 325 yazıyo 1 km bile gitmeden 319 yazıyo ?

aracımı yıllardır kullanıyorum. Ne kadar yaktığını iyi biliyorum. depoyu fulleyip edirneye gittiğimde yakıt göstergesi deponun 3/1 i oranında düşüyordu şimdi ise depoda 3/1 oranında yakıt kalıyor neredeyse

mesela ben depomu fullediğimde menzil 925 km yazıyordu şimdi 715 yazıyo. Eskiden edirneye vardığımda kalan menzil 675 yazarken şimdi 325 yazıyo. 

Aracım 190.000 km de ve enjektör bakımı daha yazın yapılmıştı. Ayrıca yakıt filtresi ve hava filtresini de 5.000 km önce değiştirdim. sadece değişmesi gereken triger kayışı var yakında. 

Sizce temel problem nedir ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Tüketim kalan mesafe ile ölçülmez en başta görterge bile arıza olabilir diğer sebelere girmeden :) 

Yaptığınız yol ile tüketilen yakıtı kıyaslayın :yeah: Ondan sonra çooook tüketip tüketmediği görelim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.