Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2012 Focus Powershift Sorunu

Ercan K.

Soru

Merhaba , 2012 Focus Powershift Lpg'li araç var , son 3 gündür Şanzımanda bir sorun fark ediyorum. Aracın vitesi D konumunda ve sabit hızda iken birden S Moduna geçiyor ekranda D harfinin yanında 1 , 2 , 3 gibi şeyler çıkıyor. Hız dediğim 50 ile felan giderken yapıyor bunu. Önceden hiç yapmazdı bunu. Böyle bir sorunu olan var mı? İyi günler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
1 saat önce, Ercan K. said:

Merhaba , 2012 Focus Powershift Lpg'li araç var , son 3 gündür Şanzımanda bir sorun fark ediyorum. Aracın vitesi D konumunda ve sabit hızda iken birden S Moduna geçiyor ekranda D harfinin yanında 1 , 2 , 3 gibi şeyler çıkıyor. Hız dediğim 50 ile felan giderken yapıyor bunu. Önceden hiç yapmazdı bunu. Böyle bir sorunu olan var mı? İyi günler.

bunlar spesifik sorunlar, çok fazla rastlanma olasılığı yok. aracı al hemen bir yetkili servise götür. umarım sadece yazılımsal bir kafa karışıklığıdır.

ses, çekişte düşme yada ne biliyim şanzımanın içinde bir enayilik oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

D harfinin yanında 1,2,3 yazması manüel moda geçtiğini gösteriyor. Kendi değiştiriyor mu rakamların birinde sabit mi kalıyor. 

Her durumda servis . LPG böyle bir şey yapar mı acaba ? ne olursa olsun servis LPGden dolayı sizi üzecektir diye tahmin ediyorum

Ayrıca ETİSE girin veya bana VIN mesaj ile yollayın bakayım, sizin için geri çağırma veya servis uyarısı var mı ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
25 dakika önce, Mert Yürüyen said:

bunlar spesifik sorunlar, çok fazla rastlanma olasılığı yok. aracı al hemen bir yetkili servise götür. umarım sadece yazılımsal bir kafa karışıklığıdır.

ses, çekişte düşme yada ne biliyim şanzımanın içinde bir enayilik oluyor mu?

Araçta bir sıkıntı yok 50 km hız ile gidiyordum vites D konumundaydı , birden devir düşmeye başladı bi yavaşlama oldu araçta ekrana baktığımda D konumundaydı yine araç fakat yanında S modunda yazması gereken 1 yazıyordu , sonra birden 6'ya geçti sağda durdum tekrar yola devam ettim böyle bir sorun olmadı. Şu an birkaç tur attım fakat sorun yok gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Ercan K. said:

Araçta bir sıkıntı yok 50 km hız ile gidiyordum vites D konumundaydı , birden devir düşmeye başladı bi yavaşlama oldu araçta ekrana baktığımda D konumundaydı yine araç fakat yanında S modunda yazması gereken 1 yazıyordu , sonra birden 6'ya geçti sağda durdum tekrar yola devam ettim böyle bir sorun olmadı. Şu an birkaç tur attım fakat sorun yok gibi.

bir süre gözlemle... eper tekrarlarsa vakit kaybetmeden doooooğru servise. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, H. Cenk said:

D harfinin yanında 1,2,3 yazması manüel moda geçtiğini gösteriyor. Kendi değiştiriyor mu rakamların birinde sabit mi kalıyor. 

Her durumda servis . LPG böyle bir şey yapar mı acaba ? ne olursa olsun servis LPGden dolayı sizi üzecektir diye tahmin ediyorum

Ayrıca ETİSE girin veya bana VIN mesaj ile yollayın bakayım, sizin için geri çağırma veya servis uyarısı var mı ? 

İlk defa geldi başıma böyle birşey , vites S konumundayken 1,2,3 yazması gerekmiyor mu? Bende D konumundayken yazdı. Rakamlar sabit kalmıyor 1'e geçiyor önce sonrasında 6'ya geçiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, H. Cenk said:

D de iken vites topuzu

6 dakika önce, H. Cenk said:

D de iken vites topuzu üzerindeki düğmeye basarsanız da manüel moda geçer ve 1,2,3 aktive olur ama bu esnada kendi vites artırmıyor yavaşlıyorsan küçültüyor ama hızlanırken kesinlikle artırmıyor. Dolayısıyla işini yapıyor ama bulunduğu vitesi gösteriyor-sa bana bir yazılım kusuru gibi geldi ) Sizin araçlar için geçen aylarda bir şanzıman yazılımı güncellemesi olmuştu ..Yaptırmış mıydınız onu ? 

gösterdiği rakamlar bulunduu vitesle uyumlu mu ? Yani 2 de olması gerekirken 6 mı gösteriyor ? 

düğmeye basarsanız da manüel moda geçer ve 1,2,3 aktive olur ama bu esnada kendi vites artırmıyor yavaşlıyorsan küçültüyor ama hızlanırken kesinlikle artırmıyor. Dolayısıyla işini yapıyor ama bulunduğu vitesi gösteriyor-sa bana bir yazılım kusuru gibi geldi ) Sizin araçlar için geçen aylarda bir şanzıman yazılımı güncellemesi olmuştu ..Yaptırmış mıydınız onu ? 

gösterdiği rakamlar bulunduu vitesle uyumlu mu ? Yani 2 de olması gerekirken 6 mı gösteriyor ? 

Yok yaptırmamıştım , muhtemelen yazılımsaldır. Hızım 50 km'di 1.vitesten 6'ya attı birden sonrasında düzeldi. İlk defa başıma geldiği için sorun olarak algıladım , şimdilik bir sorunu yok gibi. Bir süre gözlemleyeceğim teşekkürler cevaplarınız için.

Alıntı

Ercan K. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• -1

D de iken vites topuzu üzerindeki düğmeye basarsanız da manüel moda geçer ve 1,2,3 aktive olur ama bu esnada kendi vites artırmıyor yavaşlıyorsan küçültüyor ama hızlanırken kesinlikle artırmıyor. Dolayısıyla işini yapıyor ama bulunduğu vitesi gösteriyor-sa bana bir yazılım kusuru gibi geldi ) Sizin araçlar için geçen aylarda bir şanzıman yazılımı güncellemesi olmuştu ..Yaptırmış mıydınız onu ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.