Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gaz Tepkimesi Yigilma

Rıfat Şimşek

Soru

Mrb arkadaslar uzun zamandir takip ediyorum siteyi benzeri bi sorun wardi ama cozum oldumu bilmiyorum 1.6 Tdci 2009 focus aracimdan ses geliyordu kayseri yetkili servise goturdum enjektör pullarinda kacak oldugu söylendi sorun giderildi fakat servise girene kadar gaz pedalina dokunmam ile dewir saati firliyor idi ciktiginda gaz pedalina basiyorm 2 sn sonra dewir saati yukseliyor klima acikmis gibi arac yigiliyor serwise bunu bildirdim normal dediler osrar edince ne yapti bilmiyorum eski haline geldi bir hafta sonra yawas yawas tepkime yine dustu tekrar servise gittigimde degerler normal aracta bi sorun yok denilioyor dalga gecer gibi musteri hizmetlerini aradim serwis kontrol etmis normal diyor ne ne yapmaliyim ne ile ilgili olabilir pskolojim bozuldu resmen 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Hic dikkat etmedim diyorumya pskolojimi bozdu aklim fikrim aracimda her bindigimde moralim bozuluyor ayni sorun hiz sabitleyicidede war eskiden hiz sabitleyiciyi devre disi birakip tekrar aldigimda roket gibi gidiyor idi simdi surati yukseltsem mi yukseltmesem mi diye dusunuyor acaba sorun yazilimsal hata olabilirmi yeniden yukletsem duzelirmi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23 dakika önce, Rıfat Şimşek said:

210 binde fakat bir anda olmus birsey yavas yavas degil 

ben olsam turbo selenoidinden başlardım kontrole hava filtresi durumu ? maf sensörü map sensörü turbo ve tüm boruları wasgate   rail basınç sensörü  enjektörler yakıt pompası gaz kelebeği bunların hepsini kontrol ettirmeniz lazım sorunu bulabilmek için baskı balata durumu iyi değilse o da yapabilir ... kolay gelsin ...

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Serkan Karakoca said:

ben olsam turbo selenoidinden başlardım kontrole hava filtresi durumu ? maf sensörü map sensörü turbo ve tüm boruları wasgate   rail basınç sensörü  enjektörler yakıt pompası gaz kelebeği bunların hepsini kontrol ettirmeniz lazım sorunu bulabilmek için baskı balata durumu iyi değilse o da yapabilir ... kolay gelsin ...

:blink: maşallah serkan. biraz daha zorlasak seni kim bilir neler çıkacak. :claps:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Yahya Akman said:

:blink: maşallah serkan. biraz daha zorlasak seni kim bilir neler çıkacak. :claps:

ben böyle değildim bu karaböcükle motor modifiyesi ile uğraşırken sonradan böyle oldum çok okuyorum araştırıyorum son 10 aydır birde yaptığım iş gereği bilmek gerekiyor mecburen :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Rıfat Şimşek said:

Baski balata degildir bosta iken yapmaz diye tahmin ediyorum baski balatadan olsa kontrollerdede normal gorunuyor hersey servis bakimli surekli arac sanayiye bile gitmiyorum 

sizce baskı balata neden değildir ?eğer baskı balata  eskimişse değişim zamanı gelmişse araç ancak bağırır devir yapıyor gözükür ama gitmez fırlamaz eskisi gibi kaçırdığından dolayı yakıt tüketimi artar ayrıca :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracin bagirip gitmeme gibi sorunu yok arac bosta iken bile gaza bastigimda dewir saati gec kalkiyor kalkisi 1700 lu dewirlerde yapar isem hicbir sorun yok kacirma filan olmadan direkt firliyor ama dusuk dewirde yigilma yapiyor we dewirr saatinde bir yukselme yok 

Son iki gundurde gelip isikta durdugumda genelde dewir saatinin dusup geri kalktigini goruyorm 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha önceki aracımdada böyle devir dalgalanması vardı yetkili serviste bir yazılım güncelemesi yapıldı devir saatindeki dalgalanma geçmişti ...

en güzeli işi iyi bilen iyi bir yetkili servise gidin gerekli kontrolleri yapsınlar çok sebep var çünkü uzaktan ancak malesef bu kadar yardım edebiliyorum ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Ortak Alan - Sosyal > Genel Sohbet kategorisinden Focus II > Ford Garajı > Mk2- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.