Jump to content

Recep Alkan

Member
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Poor

About Recep Alkan

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  Balıkesir
 • Car:
  12 Focus 1.6 Tcdi Style
 • Job:
  Memur
 • Gender:
  Bay
 • Age 37

Recent Profile Visitors

307 profile views
 1. Teşekkür ederim. Daha 3 gün oldu ama bende çok memnunum. Arabanın üzerinde ki lastikler çok eski idi, kalkıştan, gidişe kadar büyük sıkıntı yaşıyordum. Şimdi ise çok rahatım. Ses biraz fazla demiş kullanıcı yorumları ama o kadar sesli olduğunu düşünmüyorum. Tabi daha erken, uzun yol yapmak lazım önce..
 2. Arabayı aldığımdan bu yana içime dert olan lastik işini dün akşam itibari ile çözüme kavuşturduk. Hankook Prime 3 modelinden 4 lastik aldık. Toplam maliyet 1300 Lira. Yol Tutuş A Yakıt C Umarım keyifle sürmek nasip olur..
 3. Kararttığım alan için yazacaklarım. Polisin haklılığını ispatlamama gibi bir durum söz konusu değil. Trafik cezalarına itiraz Adliyelerin Sulh Ceza Hakimliklerine yapılıyor. Siz buraya haksız yere ceza yediğinizi bir dilekçe ile belirttiğiniz anda, mahkemeler cezayı kesen kuruma da yazı göndererek, bu cezayı neye istinaden ve hangi delile göre kestiğini kurumdan soruyor. Mahkemelerin haksız yere yada sehven kestiği onlarca cezayı kaldırdığını biliyorum. Örneğin bir arkadaşımız gitmediğim sokakta yediğim ceza demiş. Kalkar. Çünkü o bölgeden pts kaydı istenir. Eğer aracın o tarih ve saatte o bölgeden geçtiği kurumca ispatlanmaz ise ceza kaldırılır. Zaten haklı olunan bir çok cezanın dönüş evrakında sehven yazıldığı ibaresini görürsünüz. Son olarak diğer arkadaşların da belirttiği gibi cezayı 15 gün içinde ödemek en doğrusudur. En azından itirazın red olması durumunda az ödemiş olursunuz.
 4. Adem Hocam, aracı yeni aldık, hevesimiz da var hali ile, istiyoruz ki en güzeli, en iyisi ve en doğrusu olsun. Sonuç olarak 4 kişilik bir aileyiz. Her açıdan düşünmemiz gerekiyor. Satmış olduğum fiesta'da Michelin lastik kullandım. Çok da memnun kaldım. Yine aynı yönde bir tercih kullanabilirim gibi duruyor. Ebat konusunda ise artı ve eksileri tam olarak bir netleştirebilsem ona göre bir yol izleyeceğim..
 5. Şimdi internette gezerek şu ebat olayını araştırıyorum. Bir sürü bilgi var. 215 alırsanız daha güvenlikli olur, 205 alırsanız hem az öder hemde az yakarsınız gibi şeyler okuyorum. Kafamda hangi marka ve seriyi alacağım sorusu daha yerini bulamamışken, birde ölçü konusu hortladı. Sıkıntılı iş..
 6. Üstad, 4 mevsim düşünüyorum. En azından şu aşamada 2 takım lastiği kaldıracak bütçem ne yazık ki yok. Bir sorum da şu olacak (Mazur görün focus olarak ilk aracım). Aracımın üzerinde 215 lastik var, 205 taktığımda jant konusunda bir sıkıntı yaşamam değil mi ? Yani ölçü olarak olmama gibi bir durum söz konusu olmaz.
 7. Depoyu dün fulledik, bugün zam haberi geldi. Kar kardır diyeceğiz artık
 8. 215/55/R16 ölçülerinde lastik alacağım. 4 mevsim düşünüyorum. Bizim buralarda kara kış pek yok. Marka ve Model olarak ne alabilirim pek bilmiyorum. Araştırmalarımda Lassa'nın Impetus serisine iyi diyorlar. Var mıdır bir önerisi olan ? bu hafta içinde almayı düşünüyorum.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.