Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

Aydın Öner

Member
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Poor

About Aydın Öner

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  Istanbul
 • Car:
  Focus 1.6 TDCI style plus
 • Job:
  Mühendis
 • Gender:
  Bay
 • Age 33

Recent Profile Visitors

281 profile views
 1. dediğiniz doğru bir keresinde 13 binde değiştirmiştim (eski yağ orjinal, kaliteli) çıkan yağa baktığımda çok mutlu olmadım sanki yağ özelliği fazla kalmamış gibiydi. Usta ile konuştum bakımı çok geçirenlerde eski yağın sudan farkı kalmıyor demişti. benim dememdeki mantık yoğun trafiğe maruz kalan araçlardaki yağ malesef çabuk ozelliğini yitiriyor(örnek:istanbul trafiği) , yağ değişimi de büyük bir maaliyet değil bence ilerde sebep olabileceği arızalara bakınca. teşekkürler.
 2. amperin yüksek olması her zaman daha iyidir, düşük olmasında. Aracınıza ek donanım (hoparlor, multimedia) taktırdaysanız zaten gerekli bir şey. Bende Mutlu taktırmıştım üst kapalakları aynen sığmadı ancak sorun olacak bir şey değil.
 3. ustalarında piyasınında onerdogo castrol edge 5-30 almanızı oneririm ben kullanıyorum her 10 bin veya her yılda degıstıyorum, bence 10 bini cok gecırmeyin. parçalarını (hava, yağ, yakıt, klima) filitrelerini mutlaka orjinal alın er-ol otomativ destek sağlayabilir. Ben hepsini yaklaşık 400'e alıp maltepede bulunan ustama 100 TL işçilik bedelle yaptırdım yaklaşık 2 ay oldu. Arabanız yapılırken sizde bakabiliyorsunuz güzel temiz bir işlem oldu. Öneririm gereksiz işçilik parça parası odemeyin. Parça orjinal usta işinin ehli olduğu sürece sıkıntı yok.
 4. benim de araçta start stoplu 65 amper akü bitince mutlunun 75 liği vardı , daha yüksel olması zaten her zaman iyidir yerine sığdığı sürece benim ki biraz daralttı ancak kutup başlıkları filan bir yerlere deymiyor. Sizin araçtaki orjinal zaten 60-65 diye biliyorum orjinale geri dönmüşsünüz ek donanım varsa tabi uzun vadede sıkıntı olabilir. ek donanımın çektiği watt değerine de bağlıdır tabi
 5. Haklısın tabiyki, ben ustamla birlikte V kayışına bakmıştım o gözle görülebiliyor. Sapasağlam idi. Triger de sağlam ama işte kopsa açacağı masraftan dolayı değiştireceğim (2011 model 80 bin km) --2 dakika sonra eklendi-- Hocam çok sağolun ben böyle bir döküman arıyordum güzel oldu. V kayışı ile aynı sürede değişmesi gerektiği yazıyor. V kayışı sağlam ise trigerde sağlam sayılır bilmiyorum mantıklı bir yaklaşım mı
 6. o hoparlörü patladırdı, sanki bir yerde sudan dolayı şasi mi yaptı ki. Tesisat kontrol edilmeli gibi sanki.
 7. Selamlar 2011 focus 80bin km triger daha değişmedi bu sene değişecek değişince çıkan parçayı paylaşacağım eminim sapasağlamdır. iyi akşamlar
 8. evet o özel suyu görmüştüm bir inceleme videosunda enjektörleri temizliyordu. 9 senelik focus aracım var daha triger ve v kayısı değişmedi. Parçalarını aldım 1-2 aya değiştircem inşallah. enjektör bakımı için bir fiyat alayım durama göre ilerleyeceğim. teşekkürler bilgiler için.
 9. hocam kes at, bende de aynı sorun oldu balatam bitti birazda bende acemilik vardı usta , paspasın debriyajın iyice basılmasına engel oluyor demişti.
 10. hocam bilgi için teşekkür ederim, ustalar çok entarasan komple değişecek demek ne demek anlamak mümkün değil. Bir meme tamiratına da 1000 TL de fazla gibi geldi bana. Enjektörleri bakım yaptıracaktım vazgeçtim bu dediklerinizden sonra bir sorunum yok.
 11. daha yüksek amperli bir akü de takılması gerekmez mi arabaya ekstradan donanım bağlandığında.
 12. aynen hocam benim usta da hep öyle yapıyor 4 literenin birazını bırakıyor bu şekilde olması lazım demişti. Önceki usta hepsini bosaltıyordu.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.