Jump to content

Ünsal Doğan

Member
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Poor

About Ünsal Doğan

 • Age 40
 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Age 40
 • Location:
  Kayseri
 • Car:
  "16 Grand C-MAX 1.5 TDCi Tit
 • Job:
  Öğretmen
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

198 profile views
 1. Subap sorunu olabilir ancak yakıttan ziyade başka belerileri olması lazım. Titreme, çekişten düşme vs... Subap için 3000 lira abartılı bir rakam en fazla 2000 liraya yapılabilir. Riski de pek yok, işin ehli usta yaparsa.
 2. Anahtarsız Giriş kapı kolu, kapı içi tesisatı lazım. Bir de anahtarsız girişi aktif etmek için elm cihazı lazım. Gerisi sizin maharetinize kalmış. Kapı kolu ve kabloyu sahibinden letgo vs.den bulabilirsiniz
 3. Evet benim de dikkatimi çekti şanzıman yağı 3 Litre 107 lira/litre - 4 litre 125 lira/litre fatura etmişler. Herhalde yağı koyarken zam geldi.
 4. Gördüğüm kadarıyla bu jantlarda lastik basınç sensörü yok. Sürekli uyarı vermiyor mu bunlar? Ya da focus 3'lerde lastik basınç sensörü yok mu?
 5. Ben kendi arabamda katkılı gaz hiç kullanmadığım halde LPG'de 100 bin km yapınca subaplar yandı. Malum LPG yandığında daha fazla ısı açığa çıktığı için ve yeni nesil alaşım subaplar bu yüksek ısıya dayanıklı olarak üretilmediği için belli bir km'de -kullanım alışkanlıklarına göre değişiyor- subapların yanması doğal. Ben bunu kullanıcının tamamen önleyebileceğini düşünmüyorum. Ancak Honda'nın yaptığı gibi LPG'li araçlar için uygun subaplar kullanılarak önlenebilir. Nacizane size tavsiyem titreşim dışında belirgin bir güç kaybı vs. yoksa subapları değiştirmekte acele etmeyin. Bildiğim kadarıyla başka bir parçaya zararı yok. Bu sizi yolda da bırakmaz. En azından problemin nerede olduğu bu sürede netleşir.
 6. Anlatımınız subapları getiriyor akla. Aynı belirtiler önceki aracımda vardı. Subaplar yanmış, değişince düzeldi. Bu arada sanayide subap basınçlarını ölçüp sıkıntı olmadığını söylemişlerdi. Ancak açılınca gördük ki subaplar epey hasar görmüş.
 7. Sanayide yapılan subap ölçümlerine pek güvenmemenizi tavsiye ederim. Zira benim aracımda yaptırdığım ölçümlerde subapların sağlam olduğunu.söylemişlerdi ancak açıp bakılınca subapların yandığını görmüştük. Sizin arabanızın arızasının sebebi bundan mıdır bilemem ancak subap yanması bu tür arızalara sebep olabilir. Ancak şanzımanla ilgili olma ihtimali düşük.
 8. Anladım, 2010 Titanium Focus aracımda hareket algılayıcılı alarm vardı. Uygun bir zamanda söylediğinizi deneyeceğim. Teşekkürler...
 9. İsmini bilmiyorum ama aktif ettiğim alarmın fotoğrafını ekliyorum.
 10. Benimkinde korna da çalmıyor sadece dörtlü yanıyor. Biraz da o hevesimi kırdı. Yakın zamanda kendi arabama da anahtarsız giriş yapacağım enerji topluyorum.
 11. Yeni anahtarsız girişle uğraştım o kadar uğraşmayı gözüm kesmedi doğrusu. Yine de bilgilendirme için teşekkür ederim.
 12. Evet değiştirdim. Aşağıdaki şemaya göre renkleri baz alarak yaptım. Cat 5 kablo(ethernet) kullandım o halde bile kapı körüğünden geçmek çok çok zor oldu. Zor oldu ama çalıştı. Yardımlarınız için teşekkürler... --1 dakika sonra eklendi-- Sonuç bu: VID-20190811-WA0013.mp4
 13. Bir de modül üstündeki pinlere çektiğimiz kabloların değdiğinden emin olamıyoruz. Bunu ölçme yöntemi var mı acaba?
 14. Abi bir şey farkettim iki tane farklı şema var Biz aşağıdaki 1. resme göre yaptık. 2. Resimde soket pin numaraları farklı. İkincisye göre "Anten +" ve "Anten -" yer değiştiriyor. Hatırlıyor musun seninkini hangi resimdeki gibi yaptınız.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.