Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

Ünsal Doğan

Member
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Poor

1 Follower

About Ünsal Doğan

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  Kayseri
 • Car:
  "16 Grand C-MAX 1.5 TDCi Tit
 • Job:
  Öğretmen
 • Gender:
  Bay
 • Age 41

Recent Profile Visitors

387 profile views
 1. Henüz alışamadım, elim cebime gidiyor ama dediğiniz gibi büyük rahatlık olacağından şüphem yok. Anahtarsız çalıştırma şimdi anlam kazanacak.
 2. Grand C-Max 2016 1.5 TDCİ Titanium aracıma nihayet anahtarsız girişi uygulayabildim. İlk önce forscan ile keyless entry and start'ı aktif ettim. Önceki kasa ile bazı farkları var. En önemli fark keyless modülü -aşağıda fotoğrafı var- yeri değişmiş. Modülün yeri far anahtarının arkasında. Modül değiştiği için şema da değişmiş-fotoğraflarda var-. Ben renkleri de baz alarak yaptım uygulamayı. Kablo olarak ben de Cat 6 kullandım, çünkü diğer kablolarla kapı körüğünden geçmek çok zor olacaktı, nitekim bununla bine çok zor oldu. Kabloları modüle jumper kablolarla bağladım. Elektriği bagajdaki sigorta kutusundaki f3 nolu sigortadan aldım. Yaklaşık bir günlük mesai sonunda sistem düzgün bir şekilde çalıştı. VID_20200624_184229.mp4
 3. Ben kırtasiyelerde satılan çocukların oynadığı kil ile temizledim, sonuç mükemmeldi. Düzgün bir uygulama ile hiç iz kalmıyor.
 4. 6 adet kablo çekmeniz lazım. Soketi, kapı kolunu temin ettiğim yerden almıştım. Soket zorunlu değil. İsterseniz kabloyu kesip de bağlayabilirsiniz ama böyle daha orijinal oluyor. Hayır önde bağlantı yok. Yeni focus ve c-max'lerin modülü önde. --5 dakika sonra eklendi-- --1 dakika sonra eklendi-- Sonuç bu: VID-20190811-WA0013.mp4 2 MB · 0 kez indirildi Buradaki şemayı kullanın ve renkleri baz alarak yapın.
 5. Dig Diğer kablolarla kapı körüğünden geçmek zor olur, mümkün olduğunca ince ve toplu halde geçeceğiniz kablo olması lazım. Tabii bu söylediklerime uygun başka kablo varsa o da olur.
 6. İşin beni en çok zorlayan kısmı kapı körüğünden geçiş oldu. Bir de yanlış şemayla oldukça vakit kaybettim. Gerisi Gürkan Hocamın da dediği gibi el yatkınlığı. Doğru şemayı bu konuda paylaşmıştım. Şimdiden kolay gelsin...
 7. Ben hem Mk1 hem de mk2 otomatik kullandım, böyle bir ses hiç duymadım, yani bu ses normal değil. Sadece tork konvertörün sesini duyabilirsiniz o da yüksek devirlerde falan. @Yakup Çağatay a katılıyorum yağ ile giderilecek bir sese benzemiyor. Bir otomatik şanzıman ustası görmeli bence. Sesten hareket edip etmediğiniz anlaşılmıyor ama olduğunuz yerde vitese attığınızda mı çıkıyor yoksa frenden ayağınızı çektiğinizde de çıkıyor mu?
 8. 1992 Broadway 2004 Focus 1.6 Otomatik (Benzin+LPG) 2010 Focus 1.6 Tit. Otomatik (Benzin+LPG) Şimdi 2016 Grand C-Max 1.5 Tdci Powershift
 9. Benzer problemi yakınımdakiler de yaşadı. Problem gösterge panelindeki temassızlıktan kaynaklanıyor. Paneldeki lehimlerin sağlamlaştırılması problemi çözüyor. Önce iyi bir elektrikçi ile görüşmenizi tavsiye ederim.
 10. Evet dolu erkek pinler var. Ama maalesef tesisat ve soket yok
 11. Benim arabadaki modül yukarıdaki resimdeki. Yani sizinkilerden farklı. Ancak sizdeki modülün aynasına montaj yaptım. 5. girişte soket yok ancak pinler var.
 12. Bende 2016 C-Max var. Far açma kapama düğmesinin altındaki bölgede. Focus da bence farklı değildir.
 13. Dışarıda 2000-2500 civarı yapılabilir. (1000 TL şanzıman+ rutin bakım 500 + triger ?)
 14. Subap sorunu olabilir ancak yakıttan ziyade başka belerileri olması lazım. Titreme, çekişten düşme vs... Subap için 3000 lira abartılı bir rakam en fazla 2000 liraya yapılabilir. Riski de pek yok, işin ehli usta yaparsa.
 15. Anahtarsız Giriş kapı kolu, kapı içi tesisatı lazım. Bir de anahtarsız girişi aktif etmek için elm cihazı lazım. Gerisi sizin maharetinize kalmış. Kapı kolu ve kabloyu sahibinden letgo vs.den bulabilirsiniz

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.