Jump to content

Ünsal Doğan

Member
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Poor

About Ünsal Doğan

 • Age 40
 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Age 40
 • Location:
  Kayseri
 • Car:
  "16 Grand C-MAX 1.5 TDCi Tit
 • Job:
  Öğretmen
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

151 profile views
 1. Anladım, 2010 Titanium Focus aracımda hareket algılayıcılı alarm vardı. Uygun bir zamanda söylediğinizi deneyeceğim. Teşekkürler...
 2. Benimkinde korna da çalmıyor sadece dörtlü yanıyor. Biraz da o hevesimi kırdı. Yakın zamanda kendi arabama da anahtarsız giriş yapacağım enerji topluyorum.
 3. Yeni anahtarsız girişle uğraştım o kadar uğraşmayı gözüm kesmedi doğrusu. Yine de bilgilendirme için teşekkür ederim.
 4. Evet değiştirdim. Aşağıdaki şemaya göre renkleri baz alarak yaptım. Cat 5 kablo(ethernet) kullandım o halde bile kapı körüğünden geçmek çok çok zor oldu. Zor oldu ama çalıştı. Yardımlarınız için teşekkürler... --1 dakika sonra eklendi-- Sonuç bu: VID-20190811-WA0013.mp4
 5. Bir de modül üstündeki pinlere çektiğimiz kabloların değdiğinden emin olamıyoruz. Bunu ölçme yöntemi var mı acaba?
 6. Abi bir şey farkettim iki tane farklı şema var Biz aşağıdaki 1. resme göre yaptık. 2. Resimde soket pin numaraları farklı. İkincisye göre "Anten +" ve "Anten -" yer değiştiriyor. Hatırlıyor musun seninkini hangi resimdeki gibi yaptınız.
 7. Evet 3 numaralı sigortadan aldık. Beyinden de Anahtasız Giriş ve Çalıştırma'yı açtık.
 8. Abi bu benim araba değil. Abimin arabası. 2012 Grand C-Max Titanium. Seninkiyle aynı kasa sanırım. Modül ve kablolar aynı. Yapmamız gereken atladığımız bir şey mutlaka var ama bulamadık. Varsa tavsiyeleriniz, şuna dikkat et diyeceğiniz bir şey bekliyoruz. Biz şöyle yaptık kablolamayı ama olmadı:
 9. 2012 Titanium C-Max'i bu şemaya göre yaptık ama çalışmadı acaba nerede yanlış yapıyoruz. Ön sağ ve sol kol için soket ve numara eleştirmesi aşağıdaki gibi. Beyinden anahtarsız girişi de açtık. Aşağıdaki şema bizim araç uygun değil mi yoksa biz mi yanlış yapıyoruz.
 10. 2016 1.5 TDCi Grand C-Max Titanium aracıma Forscan programıyla devirli kilitlenmeyi ve alarmı aktif ettim. Devirli kilitlenme sıkıntısız çalışıyor ancak alarm kaput açık uyarısı verdiği için kaldırmak zorunda kaldım. Kaldırırken de akla karayı seçtim. Kablo hatta verdi. Eğer kaputta siviç yoksa alarmı aktif etmemizi öneririm.
 11. Ant - 12; Ant + 24; Unlock 5; Lock 3; Gnd 13 Elektrik F3'ten alınacak doğru anlamış mıyım? Yalnız sanırım C2153B soketi beninkinde boş olan sanırım. İkinci resimdeki soketten bulmam mı gerekir yoksa soketsiz de olur mu?
 12. Forum geleneğini bozmamak için confrat modülü diyoruz üstad Araba yeni olduğu için servise gitmişliğim yok henüz maalesef. Bu şemada maalesef bana bir şey söylemedi
 13. Bu fotoğraftan anlaşılır mı pinlerin dolu olup olmadığı. Yoksa bunun da confrat modülü değişmeli.
 14. Modülü nihayet buldum. Denildiği gibi far anahtarının altındaymış. Ama eskilere göre çok farklı, bağlantı ile ilgili hiçbir fikrim yok. Bağlantılarla ilgili yardımlarınıza ihtiyacım var. Kablo eşleştirmesi nasıl yapılacak bilenler yardımcı olursa sevinirim

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.