Jump to content

Ünsal Doğan

Üye
 • Toplam İleti

  53
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

21 Poor

1 Takipçi

Ünsal Doğan Hakkında

 • Derece
  Ambiante
 • Yaş 41

Profil Detayları

 • Şehir:
  Kayseri
 • Arabam:
  "16 Grand C-MAX 1.5 TDCi Tit
 • Meslek:
  Öğretmen
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

455 profil görüntüleme
 1. Sizin gaza basma şeklinize göre vites yükseltme aralıkları değişir. Gaza yüklenirseniz daha yüksek devirlerde vites yükselttiğini görürsünüz. Daha sakin kullanımlarda ise daha düşük devirlerde vites yükselecektir.
 2. Bildiğim kadarıyla benzinli 2016 powershift'ler kuru kavrama, o yüzden şanzıman yağı değişimi olmasa gerek.
 3. Son resimdekib kahverengi benekler benim arabamda da oldu. Sanırım demir tozu. Sıcaklığın yüksek olduğu bir günde Ihlara Vadisi'nde oto parkta oluşmuştu. Kırtasiyede satılan kil ile temizleniyor.
 4. Benzer bir sorunla karşılaştım. Bu sorun focusta göstege panelinde meydana gelen temassızlıktan kaynaklanabiliyor. Gösterge panelinin lehimlerini kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.
 5. Henüz alışamadım, elim cebime gidiyor ama dediğiniz gibi büyük rahatlık olacağından şüphem yok. Anahtarsız çalıştırma şimdi anlam kazanacak.
 6. Grand C-Max 2016 1.5 TDCİ Titanium aracıma nihayet anahtarsız girişi uygulayabildim. İlk önce forscan ile keyless entry and start'ı aktif ettim. Önceki kasa ile bazı farkları var. En önemli fark keyless modülü -aşağıda fotoğrafı var- yeri değişmiş. Modülün yeri far anahtarının arkasında. Modül değiştiği için şema da değişmiş-fotoğraflarda var-. Ben renkleri de baz alarak yaptım uygulamayı. Kablo olarak ben de Cat 6 kullandım, çünkü diğer kablolarla kapı körüğünden geçmek çok zor olacaktı, nitekim bununla bine çok zor oldu. Kabloları modüle jumper kablolarla bağladım. Elektriği bagajdaki sigor
 7. Ben kırtasiyelerde satılan çocukların oynadığı kil ile temizledim, sonuç mükemmeldi. Düzgün bir uygulama ile hiç iz kalmıyor.
 8. 6 adet kablo çekmeniz lazım. Soketi, kapı kolunu temin ettiğim yerden almıştım. Soket zorunlu değil. İsterseniz kabloyu kesip de bağlayabilirsiniz ama böyle daha orijinal oluyor. Hayır önde bağlantı yok. Yeni focus ve c-max'lerin modülü önde. --5 dakika sonra eklendi-- --1 dakika sonra eklendi-- Sonuç bu: VID-20190811-WA0013.mp4 2 MB · 0 kez indirildi Buradaki şemayı kullanın ve renkleri baz alarak yapın.
 9. Dig Diğer kablolarla kapı körüğünden geçmek zor olur, mümkün olduğunca ince ve toplu halde geçeceğiniz kablo olması lazım. Tabii bu söylediklerime uygun başka kablo varsa o da olur.
 10. İşin beni en çok zorlayan kısmı kapı körüğünden geçiş oldu. Bir de yanlış şemayla oldukça vakit kaybettim. Gerisi Gürkan Hocamın da dediği gibi el yatkınlığı. Doğru şemayı bu konuda paylaşmıştım. Şimdiden kolay gelsin...
 11. Ben hem Mk1 hem de mk2 otomatik kullandım, böyle bir ses hiç duymadım, yani bu ses normal değil. Sadece tork konvertörün sesini duyabilirsiniz o da yüksek devirlerde falan. @Yakup Çağatay a katılıyorum yağ ile giderilecek bir sese benzemiyor. Bir otomatik şanzıman ustası görmeli bence. Sesten hareket edip etmediğiniz anlaşılmıyor ama olduğunuz yerde vitese attığınızda mı çıkıyor yoksa frenden ayağınızı çektiğinizde de çıkıyor mu?
 12. 1992 Broadway 2004 Focus 1.6 Otomatik (Benzin+LPG) 2010 Focus 1.6 Tit. Otomatik (Benzin+LPG) Şimdi 2016 Grand C-Max 1.5 Tdci Powershift
 13. Benzer problemi yakınımdakiler de yaşadı. Problem gösterge panelindeki temassızlıktan kaynaklanıyor. Paneldeki lehimlerin sağlamlaştırılması problemi çözüyor. Önce iyi bir elektrikçi ile görüşmenizi tavsiye ederim.
 14. Evet dolu erkek pinler var. Ama maalesef tesisat ve soket yok
 15. Benim arabadaki modül yukarıdaki resimdeki. Yani sizinkilerden farklı. Ancak sizdeki modülün aynasına montaj yaptım. 5. girişte soket yok ancak pinler var.
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.