Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2004 focus yakit yardimi...

Resul Kökçü

Soru

Arkadaslar oncelikle herkese selamlar.araniza yeni katildim.benim sorunum soyle aracim 2004 focus collection ve kilometrede 0.5 kurus yakiyor.depoyu fullemedim ama yakit isigi yakma anini baz aliyorum duz yolda.oksijen sensorunu hava filtresini temizlettim.araci aldigim kisi bujilerini yeni aldim demisti..son olcumumde depoya würth enjeksiyon temizleme urununu kullandim ve yakit %25-%30 fark etti.simdi siz degerli focus sevenlere soruyorum.

1-yakiti kalici olarak dusurmek icin ne yapmam gerekli.

2-tup taktir diyenler olursa ne marka ve ne kit onerirsiniz(uygun olani)

Yardimlarinizi bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 2 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bence yakıt testinizi ışığa göre değil, depoyu tam doldurun kilometreyi sıfırlayın, belli bir kilometre sonra (ne kadar çok olursa testiniz o kadar sağlıklı olur) tekrar aynı benzin istasyonu hatta mümkünse aynı pompaya giderek tekrar depoyu tam doldurun. daha sonra

(aldığınız yakıtın litresi) / (yapılan kilometre) x (100) 

formülü ile fiyattan bağımsız olarak yakıt tüketim değerini hesaplayınız. bu şekilde hem bölgesel fiyat deşiklikleri hemde zaman içerisinde benzindeki fiyat değişikliği kıyaslama yaparken sizi yanıltmayacaktır.

Sorununuza gelince sanırım aracı yeni satın almışsınız, bence siz bujileri yinede değiştirin çünkü 2004 collection yeni sattım ve her yıl mutlaka bujileri değiştirirdim ciddi olarak yakıta etkisi var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.