Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yapmayı planladığım ufak değişiklikler

Önerilen Mesajlar

Herkese merhaba,

Arabamda işlevsellik ve görsellik olarak çok ufak birkaç değişikli yapmak istiyorum ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.

-İç aydınlatmadan hiç memnun değilim, özellikle arka taraf zifiri karanlık oluyor. Arkalara led aydınlatma yapmak gibi bir çözüm var fakat bunu nerede ve nasıl yaptırabilirim? Arka aydınlatma beyaz olunca öndekileri de beyazla değiştirmek gerekecektir sanırım.

-Galiba submarine light olarak geçiyor, iç mekanda kırmızı bir aydınlatma vardı eski Golf'ümde. Aynısını bu arabamda da yaptırmak istiyorum, parklar yanınca yanacak şekilde.

-Farları Osram Nightbreaker ile değiştirmek istiyorum ama bu konuda gerçekten bilgisizim. çakma xenonlar gibi kör edecekse hiç gerek yok böyle bir değişikliğe, ama gördüğüm bazı beyaz farlar hiç göz almıyordu(mercekli orijinal xenondan bahsetmiyorum) ve ben onlar gibi olsun istiyorum. Yani trafikte başkasını rahatsız etmeden görüşümü düzeltmek temel amacım. Genellikle yapmam ama bazen sisleri de yakıyorum, görüntüsü şu haldeyken(sarı far+sarı sis) çok hoşuma gidiyor, farlar beyaz olduğunda(beyaz far+sarı sis) sizce görüntü bozulur mu? Parkları da amerikan park gibi turuncu yapsam renk cümbüşü mü olur acaba?

-Son olarak da kaliper kapaklarını değiştirmek istiyorum. 16 inç jantla bunu yapabilir miyim yoksa sürtme gibi dertler mi olur? Fren performansına herhangi bir zararı olacağını sanmıyorum, haklı mıyım?

Bunları Ankara'da nerede ve nasıl yaptırabilirim? Bana maliyeti nasıl olur? Farkındayım bazıları kendi kendine yapılabilecek şeyler ama elektrik işlerinden hiç anlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sitemizde daha önce bu işlemleri yapan arkadaşların başlıklarına göz geçirdiniz mi fikir alma açısından ?

Ona göre başlayalım tavsiyelere :)

Evet evet baktım, baktıktan hemen sonra açtım zaten başlığı. Yapanlar hep becerikli insanlar, ben beceremem kendim yapmayı o yüzden başlık açtım :)

Yakup Abiye soralım o zaman focus 2 de iç aydınlatma arıza lambasına bağlı mı? Değilse bu iş olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup Abiye soralım o zaman focus 2 de iç aydınlatma arıza lambasına bağlı mı? Değilse bu iş olur :)

Valla ben değilde yapanlar vardı..Arıza lambası yaktığını yazmamış..Ben hatırlamıyorum daha doğrusu..Yapanların yazmasını bekleyelim o konu için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese merhaba,

Arabamda işlevsellik ve görsellik olarak çok ufak birkaç değişikli yapmak istiyorum ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.

-İç aydınlatmadan hiç memnun değilim, özellikle arka taraf zifiri karanlık oluyor. Arkalara led aydınlatma yapmak gibi bir çözüm var fakat bunu nerede ve nasıl yaptırabilirim? Arka aydınlatma beyaz olunca öndekileri de beyazla değiştirmek gerekecektir sanırım.

İç aydınlatma lambasından alabilirsiniz elektiriği...ön veya Arka size kalmış :)

-Galiba submarine light olarak geçiyor, iç mekanda kırmızı bir aydınlatma vardı eski Golf'ümde. Aynısını bu arabamda da yaptırmak istiyorum, parklar yanınca yanacak şekilde.

Onu yukarda yazdık

-Farları Osram Nightbreaker ile değiştirmek istiyorum ama bu konuda gerçekten bilgisizim. çakma xenonlar gibi kör edecekse hiç gerek yok böyle bir değişikliğe, ama gördüğüm bazı beyaz farlar hiç göz almıyordu(mercekli orijinal xenondan bahsetmiyorum) ve ben onlar gibi olsun istiyorum. Yani trafikte başkasını rahatsız etmeden görüşümü düzeltmek temel amacım. Genellikle yapmam ama bazen sisleri de yakıyorum, görüntüsü şu haldeyken(sarı far+sarı sis) çok hoşuma gidiyor, farlar beyaz olduğunda(beyaz far+sarı sis) sizce görüntü bozulur mu? Parkları da amerikan park gibi turuncu yapsam renk cümbüşü mü olur acaba?

Sislerin iş yapmasını istiyorsanız sarı kalsın kesinlikle ama görüntü olsun derseniz ayrı..(tavsiye sarı kalması)

Beyaz ampül alıp takabilirsiniz karşı tarafı rahatsız etmez..çakma xenonlar rahatsız eder.

-Son olarak da kaliper kapaklarını değiştirmek istiyorum. 16 inç jantla bunu yapabilir miyim yoksa sürtme gibi dertler mi olur? Fren performansına herhangi bir zararı olacağını sanmıyorum, haklı mıyım?

16' takabilirsiniz sürtme vs hiçbirşey olmaz.Frende hissedilir değişiklik olmaz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.