Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni C-Max Gizli saklı Özellikler

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar belki bunlar ortak ve pek çok defa yazılmıştır ancak yeni cmax da çalıştığını denediğim birkaç numaradan bahsedeyim, zaten ne zamandır da uğramıyordum site iyice durulmuş.

Kemer uyarıları kemer butonuyla susmuyor ancak iki yöntem var ben ikisini yazayım ancak ilki çalıştığı için ikincisini deneme gereği duymadım

İkaz olsa da olmasa da kemeri takmak size yük gelmesin sonra keşke demeyin hani bazen yolcu koltuğuna bir eşya koyarsınız yada kapalı alanda manevra yaparken öter ya ben pek tahammül edemiyordum sesine.

1. Hazırlık

1. El frenini çekin.

2. Vites seçme kolunu P (Park) konumuna yerleştirin - otomatik vites kutulu veya boş konumlu araçlar - düz vites kutulu araçlar.

3. Kontak anahtarını 0 konumuna getirin.

4. Araç kapılarının hepsini içeriden kapatın.

5. Sürücü emniyet kemerini çözün.

Devreden Çıkartma/Devreye Sokma

NOT: Emniyet kemeri uyarıcısının devreden çıkarılması, aynı zamanda WDS kullanarak da yapılabilir. Ekranın üzerindeki talimatları takip edin.

1. Kontak anahtarını II konumuna getirin. (Motoru çalıştırmayın).

2. Emniyet kemeri uyarı göstergesi 10 saniye içinde sönecektir.

3. NOT: 3. Adım 60 saniye içerisinde tamamlanmalıdır, aksi takdirde işlemin tekrar edilmesi gerekir.

Emniyet kemerini en sonunda çözülü kalacak şekilde dokuz defa takın ve çözün.

4. Emniyet kemeri uyarı göstergesi, emniyet kemeri uyarıcısının durumunun değiştiğini onaylamak için üç kere yanıp sönecektir.

5. Emniyet kemeri uyarıcısını tekrar devreye sokmak için, 1'den 3'e kadar adımları tekrarlayın.

6. Onaylamadan sonra, devreden çıkarma/devreye sokma işlemi tamamlanmıştır.

Bunu http://www.fordum.ne...php/t-4834.html dan alıntıladım eski bir yazıydı umarım sakıncalı olmamıştır diğer yöntemde burada yazıyor

1. kontağı aç (motor kapalı)

2. göstergedeki tüm ışıklar sönsün

3. kemeri 3 kere tak-çıkart

4. far park ışıklarını aç-kapat

5. kemeri 3 kere tak-çıkart. kemer ikaz 3sn yanacak.

6. 7sn içinde ışık sönecek. kemeri 1 kez tak-çıkart

7. kemer ikaz sistemi aktif olacaktır (zaten aktif ise pasif olur)

sistemin aktif oluğunda: kemer ikaz lambası 3sn içinde 4 kere yanıp söner, 3sn sönük kalır, 3sn içinde tekrar 4 kere yanıp söner

sistemin pasif oluğunda: kemer ikaz lambası 3sn içinde 4 kere yanıp söner

Şöför kapısı ardından diğerlerinin ikinci basmada açılacak şekilde ayarlamak için kumandadaki açma kapama düğmelerine beraber basarak 8-10 saniye onay sesi bekliyorsunuz.

Hıza bağlı kapı kapanması ile ilgili bulduklarım işe yaramadı zaten bu araçlarda tehlikeli olduğu için çoğu ülkede kaldırıldı araçta çocuk kilidi sistemi gayet iyi ve ön kapılar kilitli olsa da içeriden açılıyorlar olsa da lüzumsuz olurdu.

Bir diğeri yağ değişim ikazı bizim araçlarda 20000 km olarak ayarlandığı ancak 15000 periyodunda servise girdiğimiz için bazen serviste unutuyorlar bir süre sonra çıkıyor aklınıza da değişik fikirler düşüyor

Bunun için yanlış hatırlamıyorsam kontak kapalı iken fren ve gaza beraber basıp sonra kontak düğmesini açıyorsunuz 8-10 sn sonra zaten reset olduğuna dair yazı çıkıyor önünüze

Son olarak benim en ilgimi çeken şey test menüsü youtube dan izleyebilirsiniz akü voltajı tacho tüketim herşey var dtc kodlarını da okuyabilirsiniz

kontak kapalı iken sol daki ok tuşuna basıyor sonra bırakmadan kontak tuşuna basıyorsunuz ve 10 sn kadar bekliyorsunuz yukarı aşağı ile geziniyorsunuz

bagaj kapağı ayarı için istediğiniz pozisyona alıp düğmeye basılı tutuyorsunuz

sol tarafa otomatik park için sol sinyal vererek park yeri arıyorsunuz gerçi ben bunu hiç beceremedim hem lazım olmadı hem de nedense sinyal hep otomatik olarak attı iş yarım kaldı çok da denemedim.

Benim gibi dikiz aynasıyla oynarken çıkarırsanız (biraz sert netekim) takmak için aynı konumda ittirmeyin üç tırnak ve camda üç oyuk var biraz yan pozisyonda bu yerlere oturtup çevirerek çok kolaylıkla takılıyor serviste görünce döktüğüm terlere çok yandım.

Tavan perdesinin bir tarafı benim aracımda herhalde galeride iken birisi tırnaklayıp sökmüş olsa gerek ben farketmedim ama yaz sıcağında sarkıp sıkıştı sıkışma emniyeti de olduğundan oynatmak için bir şekilde öteki tarafıda çözdürmek zorunda kaldım nasılsa geçmedir diye aman ha tekrar takılır birşey değil arkadaşlar garantiden değişti 2500 lira gibi bir rakamdı dediğim gibi benim bir kabahatim yoktu ama ford daki arkadaşlar sual bile etmeden tabi hemen diyerek değiştiler vallahi opel burnumdan getirmişti ufacık şeyleri helal olsun diyorum.

teybinde test menüsü var ancak henüz onu bulamadım başka malumatı olan eklerse sevinirim nice yazmalar okumalar efendim

YkP CgTy tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.