Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Egzoz Çürümesi, Tdci Motordan Ince Ses Gelmesi Hakkında

Osman K.

Soru

Arkadaslar merhaba, 2 hafta kadar önce 2007 Tdci 90 bg Trend sedan focus sahibi oldum. Aracı 160 binde aldım. yaklaşık bin km yaptım. Daha once ford araç kullanmadım, dizel araç hiç kullanmadım. Aracı bayağı bi denedim ancak eksiklikler var ise buradan bilgi edinmek isterim. Öncelikle yakıt durumu, 50 tl ye yaklaşık 160km yapıyorum(şehir içi) bu tüketimi normalmidir ? Aracın yol bilgisayarındaki değerler motor persormansına göre tahmini midir gerçek midir(açıkcası bana uyumsuz gibi geldi)? motoru çalıştırdığımda sağ taraftan sivrisinek vızlaması gibi cok ince bir ses geliyor motor çalıştığı süre boyunca sürekli olarak.bir donanımın sesi olduğu belli ancak ben tam olarak çözemedim :). ve son olarakda aracı ekspertize soktuğumda egzosu gözüme çarptı biraz çürümüş gibi geldi.görevlide yakıt sarfiyatı açısından değiştirmemde faydalı olacağını söyledi gereklimidir ? Arkadaslar aracı alırken ekspertize soktum onun dışında,sanayiye hiç götürmedim götürmeden önce buradan biraz bilgi almak istiyorum. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 2 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

2005 focusumuzdan ilk aldığımız günden beri alışık olduğumuz bir ses. Direksiyon kutusundan geldiği söylendi bize o vızıltının. Hatta araç duruken rölantide direksiyonu sağa sola çevirip sesi dinlerseniz daha da ayırt edici şekilde farkedersiniz. Yani o konuda problem yok

Yakıt olarak bizde 109 bg lik model vardı ve şehir içinde 7 lt yi görüyordu. bu tabiki kısa mesafe motorun ısınmasına bile olanak vermeden kullanılarak elde edilen sonuç. Uzun yolda koklar 4 litre civarında gezer 4 4.5 5 litre maximum

Egsoz konusunda bir fikrim yok

taylan boya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.