Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 TDCI Turbo™ Bakımı & Kullanımı Hakkında

Emre V.

Soru

Herkese merhaba :):dirdir:

Öncelikle dizel arabaların nazik olmasından dolayı en önemli etken olan turbo hakkında bir kaç tereddütüm oldu. Başka sitelerede aramadan , siz değerli abilerim, kardeşlerim, arkadaşlarıma sormak istedim..

Dün akşam ışıklarda beklerken tam kalkış esnasında kulağıma gelen tuhaf bi ses tüm gecemi o sesi dinlemekle geçti :dead:

Özellikle turbonun tam gücünü topladığı devirde (1800Rpm) gelen tuhaf uğultu sesini öncesinde yan araçtan falan geliyor sandım.Fakat özellikle dar sokağa girdiğimde bizim focusdan geldiğini anladım.Sağa çekip kafamı aşağıya eyip ara gazı verdiğimde turbodan hafif ses geldiğinden eminim.Fakat bu sesin ne tür sebebden geldiğini bilmiyorum.Tahminim ise turbo hortumundan.Ama genede sormak paylaşmak istedim..

Zaten yağ bakımı falanda gelmişti.Ayın 25'i gibi bakıma sokacağız o ara bu gelen seside göstereceğiz.(özel servis)

Bişey dikkatimi çekti : dün gece mazot aldığımda sanki olduğundan daha fazla yakıt tükettiğini hissettim.Ses haricinde turbonun çalışmasında hiç sorun yok.Gayet iyi koltuğa yaslıyor.

Aracımda yüksek viteste turboya geçerken hafif titreme sorunuda vardı.Umarım oda turbo hortumundandır.

Gelen sesin tarifi edilirmi bilmem ama ara gazıyla birlikte gelen hafif fosss sesi..

Dipnot :

aracımızı almadan önce turbosu değişmiş(Yetkili servisde).

Değiştiği km : 110,000km iken değşmiş,Şuanda 148.000 de , yani garantili.

YkP CgTy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Sen daha bunu yeni mi duyuyorsun :)

demek ki senin konuların dışına pek bakmıyorsun :dirdir:

Biz bu başlıkda genel turbo bilgillerine toplayalım :):dead:

Öncelikle dizel arabaların nazik olmasından dolayı en önemli etken olan turbo hakkında bir kaç tereddütüm oldu. Başka sitelerede aramadan , siz değerli abilerim, kardeşlerim, arkadaşlarıma sormak istedim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.