Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk1 Fazla Sallanma Sorunu

Hüseyin Kılıç

Soru

merhaba arkadaşlar ben adana ceyhandan hüseyin 

aracımı yeni aldım 2000 model ghia ancak aracımda bazı sıkıntılar oldu

örneğin aracımın sağ arka amasörü patlakmış ve yoldaki bozukluklarda araba tabiri caizse kıç atıyordu tamircim arka amasörlerin ikisinide değişti. 

ancak aracımda yolda giderken özellikle bozuk yollarda giderken farklı bir salınım var sanki bana hiç güven vermiyor. tamircim bir ara ön amasörleride değişelim dedi nedeni ön amasörmüdür. ön düzencim araçta birşey yok dedi. tüm ayarları bilgisayarla itina ile yaptı 

not: arkaya ağır yolcu bindiğinde yolda ön taraf geziyor gibi geliyor. bu benim 4. aracım daha öncekilerde böyle bir sorun yaşamadım.

yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Amortisör de sıkıntı olmuyor. Tamircin sanırım biraz sallamasyon iş yapmış.

Hem neden sıfır alasın 2 ci el yada çıkma varken

Aracın Salıncak ve Yaylarını kontrol ettir.

Benim 2005 1.6 16v aracım var arkada 2 adet bas kolon vardı titremeden dolayı amortisör vidaları gevşemiş ve bende patlak zannettim ancak arkadaşımın yanına uğradım ve vidanın gevşediğini ve yayların olduğu yere pas sökücü ile temizledi ön salıncakların teki iptal olmuştu tıkırdı geliyordu 2 sini bir değiştirdim simdi sessiz bir şekilde yola devam :)

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Kurallara uygunsuz kısım silindi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

amortisörlerle alakalı aynı problemi yaşadım. aracın ön tarafının gezmesi de yine amortisörlerden dolayı. öndeki iki amortisörü de halletmen gerek. bu arada değiştirmek şart değil, amortisörün tamiri var. tanesi 100 tl iken tamiri 40 tl civarında örneğin maslak oto sanayide

Berk Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.