Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Motor yağları kullanım seçimleri..

ALPER

Önerilen Mesajlar

Coşkun Uçar ;

Çok kafa karıştırması ve net bir cevap bulunamayışı nedeniyle konuyu derinlemesine araştırdım ve OPET madeni yağlar bölümünden Sn Fulya Koray'a ulaştım, bu konuda aldığım bilgileri ulaştırıyorum.

Motor yağlarının üzerindeki .1.W/.2. şeklindeki rakamların ilki ( 1.si ) kış ayları için seçilmesi gereken 2. rakam ( 2.si ) ise yaz ayları için seçilmesi gereken rakamı ifade ediyormuş (ikinci numara kod olarak değil direk sıcaklığı ifade ediyor), hangi tip yağ olduğunu ise satıcınızın söylemesi gerekirmiş, yani 15/30 sentetik olduğu gibi yarı sentetik'de olabilirmiş, ancak 20/50 gibi yağların sentetik yada yarı sentetik olma ihtimali çok düşük, ancak mineral yağ sınıfı olabilirmiş, kendisi bana sıcaklık tablosunu gönderecek geldiğinde buraya koyacağım.

1. kod'un (birinci kodW/..) sıcaklık değerleri

25W olursa........... - (eksi) 10 dereceye kadar

20W " ........... - " 15 " "

15W " ........... - " 20 " "

10W " ........... - " 25 " "

5W " ........... - " 30 " "

0W " ........... - " 35 " "

OPET madeni yağ

Teknik servisler mühendisi

Sn Fulya KORAY

Bu tabloda dış hava sıcaklığına göre kullanılabilecek yağ dereceleri verilmektedir, bulunduğunuz ortam sıcaklığına göre yağ seçiminizi yapabilirsiniz....Bu arada baştaki rakam (..W yani winter - kış) soğuk hava sondaki rakam sıcak havayı temsil eder

viskozityus4.gif

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 7 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.