Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Arızası Hakkında Yardım

eren

Soru

ARKADAŞLAR MERHABA ADIM EREN ARANIZA YENİ KATILDIM DAHA ÖNCE CİTROEN C5 ARACIM VADI ARACIMI SATIM 2012 MODEL ARAÇLAR CIKINCAYA KADAR KENDİME GECİCİ FOCUS 2006 TDCİ CHİA ALDIM ARACIMI ALALI 20 GÜN OLDU YAKLAŞIK 5000 KM YOL YAPTIM BENİM SORUNUM ARAÇLA YOL GİDERKEN DAHA COK SANKİ RAMPA TIRMANIRKEN VE KLİMA ACIKKEN YAPIYORMUŞ GİBİ GELİYOR AMA BAZEN KISA YOLDADA YAPTI BİLGİ EKRANINDA MOTOR SİSTEMİ ARIZALI YAZIYOR VE KIRMIZI BİR LAMBA YANIYOR ARAC 2500 DEVİRİ CEÇMİYOR VE GAZ YEMİYOR CARBON CLİR VE BİR TAKIM BAKIMLARI UYGULADIK AMA ARAÇ BİR TÜRLÜ DÜZELMEDİ SERVİSE GÖSTERDİM ARAÇ BAKIMI YAPMAMMIZ LAZIM DEDİLER YAPTILAR AMA YİNEDE ARIZA DEVAM EDİYOR KONU HAKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIM EDERSE SEVİNİRİM ARKADAŞLAR YARDIMCI OLAN HERKEZE ŞİMDİDEN TEŞEKÜR EDERİM :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

hoşbulduk yazılar daha rahat okunması için büyük yazmıştım :D

hatanının ne oldugunu söylüyorlar enşektörlerde kaçak bakım geçmiş turbo arzası vs 11 kalem sayıyorlar hepsini yapmamız lazım 2.600 tl masraf cıkartıyorlar :( bende kabul etmeyince kaldı o şekilde şimdi kendim tedavi etmenin yollarını arıyorum

Selamlar,ben de aracı aldığımda buna benzer bir sorunum vardı,gaza yüklendiğimde arıza lambası yakıyordu(Motor Sistem Arızası)ve turbo devreden çıkıyordu,aracı kapayıp açtığımda düzeliyordu.Servisten arıza kodlarını aldım bizim ustaya gittim.Kod karşılığına baktıklarında sorunun yakıt basıncının düşmesi olduğunu söylediler ve sorun mazot pompasından çıktı.Pompayı değiştirdik sorun düzeldi.Servisteyken ilk aldığım izlenim aracın büyük bir sorunu olduğu konusunda beni ikna etmeye çalıştıkları yönündeydi,o yüzden aracı servise bırakmadım.Servisten aldığınız kodların karşılığına bir yerde baktırıp servis dışında anlayan birisine yaptırırsanız sonuçta daha makul bir rakam çıkacaktır.Genelde mazot pompa basıncı düştüğünde bu tarz arızalar veriyor ki bu da mazot pompanızın büyük ihtimalle bozuk olduğunu gösteriyor.Yine de kesin çözümü serviste bulabilirsiniz,karar sizin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arıza kodları aracın GAUGE menüsündede çıkıyor. Götürdüğünüz usta harbi ford ustasıysa ordanda bakıp sorunu söyler gereğini yapar.

Yetkili servisler zaten adam kazıklamak için oluşmuşlar.

Güzel ve güvenilir bir özel servis sorunu çözecektir.

Belki mazot pompasıda olabilir.

Mazot pompası yeterli basıçta yakıt gönderemiyorsa eğer

Enjektörde görevini yerine tam olarak getiremez diagnosta oda arıza kodu verir

Enjektör görevini tam olarak gerçekleştiremediği zaman egzos gaz akış debisi düşer Turbo kendini dolduramaz. Oda arıza kodu verir.

Hepsi birbirine bağlantılı burada önemli olan burda usta.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Selamlar,ben de aracı aldığımda buna benzer bir sorunum vardı,gaza yüklendiğimde arıza lambası yakıyordu(Motor Sistem Arızası)ve turbo devreden çıkıyordu,aracı kapayıp açtığımda düzeliyordu.Servisten arıza kodlarını aldım bizim ustaya gittim.Kod karşılığına baktıklarında sorunun yakıt basıncının düşmesi olduğunu söylediler ve sorun mazot pompasından çıktı.Pompayı değiştirdik sorun düzeldi.Servisteyken ilk aldığım izlenim aracın büyük bir sorunu olduğu konusunda beni ikna etmeye çalıştıkları yönündeydi,o yüzden aracı servise bırakmadım.Servisten aldığınız kodların karşılığına bir yerde baktırıp servis dışında anlayan birisine yaptırırsanız sonuçta daha makul bir rakam çıkacaktır.Genelde mazot pompa basıncı düştüğünde bu tarz arızalar veriyor ki bu da mazot pompanızın büyük ihtimalle bozuk olduğunu gösteriyor.Yine de kesin çözümü serviste bulabilirsiniz,karar sizin.

belenyalcin bey haklı olabilirsiniz cünkü serviste bagladıkları bilgisayarda mazot pompası arızasıda gösterigordu ilk işim egr valfi ve mazot pompasını kontrol ettirecem ondan sonra turbo sonrasında enjektörlere gececem hayır herşeyi bir kenara bırakın dogru dürüst usta bile yok burada gecenlerde evde yedek haparlörler vardı takayım araca dedim arka sacı kesmek içap etti payas sanayisi dörtyol sanayisi iskenderun sanayisi 3 tane sanayi gezdim bir saç kestiremedim daha degilki enjektörleri tamir ettirmek :) istanbuldaolanlar cok şanşlı sanayi bakımından :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arıza kodları aracın GAUGE menüsündede çıkıyor. Götürdüğünüz usta harbi ford ustasıysa ordanda bakıp sorunu söyler gereğini yapar.

Yetkili servisler zaten adam kazıklamak için oluşmuşlar.

Güzel ve güvenilir bir özel servis sorunu çözecektir.

Belki mazot pompasıda olabilir.

Mazot pompası yeterli basıçta yakıt gönderemiyorsa eğer

Enjektörde görevini yerine tam olarak getiremez diagnosta oda arıza kodu verir

Enjektör görevini tam olarak gerçekleştiremediği zaman egzos gaz akış debisi düşer Turbo kendini dolduramaz. Oda arıza kodu verir.

Hepsi birbirine bağlantılı burada önemli olan burda usta.

ogün bey teşekür ederim konuyla ilgili bu cumartesi iişim olmazsa bakacam ve sizede bilgi verecem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bana sorarsanız mazot pompası alıp işinde ehli olan bir ustaya bunu taktırın sorununuz çözülecektir.Saç kesme işine gelince bence hiç kestirmeyin,arkaya bir subwoofer koyduğunuzda orjinal hoparlörlerle beraber yeterince tatmin ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.