Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 1.6 Ambiente Tekleme

Bekir Delibaş

Soru

focus 2001 1.6 ambiente  aracım yolda giderkene  hızımı sabitleyince  araba tekliyor ama sürekli gaz verip bırakınca  bu sorun olmuyor  sizce bu sorun neden olabilir.  yardım edin.

diğer bilgileride veriyim aracın buji buji kablolarını yeni değiştirdim sorun bunlardadır dedi usta ama  sorun devam ediyor düzelme yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

bilgiler için teşekkürler en kısa sürede maf  sensörü temizliğini yapacağım ve sonuçları sizle paylaşacağım  birde anladığım kadar adam akıllı bir usta bulmak zor bu devirde  hangi ustaya gitsem hepsi bir şeyler diyordu güvendiğim bir ustada buji kablolalrı ve bujiyi değiştirdi durduk yere sorun kalmaz dedi ama nafile . sizlerin sayesinde  kurtulacağım inşallah.

maf sensörünü tenizledim arabada hiç bir şey kalmadı teşekkurler arkadaslar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç Lpg li mi ? 

Maf sensöründen yapabilir. Benzinli ise benzin pompasından da yapabilir.

Büyük ihtimal maf sensörüdür. 

Hava filtresinin hemen ucunda ufak siyah bir kutu gibi bişey. Fişini sökün çıkın yola deneyin bir. Fişi sökük halde devam edin. Bakalım yapacak mı..

Eğer düzelirse sensörü bi ihtimalde olsa kurtarabilirsiniz. Bir deneyin..Ona göre cevap vereyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç Lpg li mi ? 

Maf sensöründen yapabilir. Benzinli ise benzin pompasından da yapabilir.

Büyük ihtimal maf sensörüdür. 

Hava filtresinin hemen ucunda ufak siyah bir kutu gibi bişey. Fişini sökün çıkın yola deneyin bir. Fişi sökük halde devam edin. Bakalım yapacak mı..

Eğer düzelirse sensörü bi ihtimalde olsa kurtarabilirsiniz. Bir deneyin..Ona göre cevap vereyim.

tmm maf sensörünü buldum  deneyeceğim bir. araç lpg de ve benzindede bu sorunu yapıyor  bir ara benzin fltresini yeniledim  1 veya 2 hafta hiç bir sorun kalmamıstı ama daha sonra tekrar başladı bu  sorun

benim bir sorum daha olacak bu maf sensörünü nasıl temizlerim en iyi temizleme yöntemi nedir yoksa bir ustaya felan temizlettiriyim riskli işmidir ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tmm maf sensörünü buldum  deneyeceğim bir. araç lpg de ve benzindede bu sorunu yapıyor  bir ara benzin fltresini yeniledim  1 veya 2 hafta hiç bir sorun kalmamıstı ama daha sonra tekrar başladı bu  sorun

benim bir sorum daha olacak bu maf sensörünü nasıl temizlerim en iyi temizleme yöntemi nedir yoksa bir ustaya felan temizlettiriyim riskli işmidir ?

Siz bir fişini çekin deneyin bakalım yapacak mı ?

Üstünde iki tane vidası var onları söküyorsunuz yukarı çekince elinize geliyor zaten wd40 falan kesinlikle sıkmayın, elektronikçilerin kullandığı kompakt temizlemeye spreyleri var onunla temizleyebilirsiniz. Google'dan aratırsanızda bir sürü sonuç çıkar konu hakkında. Örnek alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Siz bir fişini çekin deneyin bakalım yapacak mı ?

Üstünde iki tane vidası var onları söküyorsunuz yukarı çekince elinize geliyor zaten wd40 falan kesinlikle sıkmayın, elektronikçilerin kullandığı kompakt temizlemeye spreyleri var onunla temizleyebilirsiniz. Google'dan aratırsanızda bir sürü sonuç çıkar konu hakkında. Örnek alabilirsiniz.

hoca şimdi  daha arabayı sürerek denemedim ama eskiden arabayı çalıstırdığımda  araba rölantisi yüksek çalısıyordu . iniyor çıkıyordu gösterge .  ama fişi  çıkarttım denedim araba iyi bir şekilde çalıstı. araba  1. vitesten 2. vitese felan geçirekene gazı bırakmıyordu bu bilgiyide veriyim yarın sürerek deneyeceğim.

son olarakta maf sensörünü temizlemek için nette arastırdım her kafadan bir ses çıkıyor kimi diyor benzine yatır diyor .biri diyor karbirötör temizleyecisi diyor ama anladığım hassas bir parça .  karbirötör temizleyicisi olurmu o bende var ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fişi sökük halde 10-15 km yapın. Aracınız zengin karışımda çalışır biraz fazla yakar bu durumda. Her hangi bi sorun çıkarmaz korkmayın. 

Eğer düzelirse bu şekilde maf sensörünüz arızalıdır. Sizin oralarda elektronikçi falan yok mu :) Onlarda kompakt spreylerler oluyor yağsız temizliyor bahsettiğim. Ben bunu öneririm aynı sorunu bende yaşadım bu şekilde temizledim. 

Hassas bir parça dediğiniz gibi öyle benzine yatırmak falan çözüm olmaz karbüratör temizleyicisin içeriği hakkında bilgim yok yağsız olması gerekiyor ben sıkmayın. 

En mantıklısı dediğim sprey. Ama şimdilik sorun maf'ta diyemeyiz. ilk önce test edin ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

http://www.noktakirtasiye.com/philips-yagsiz-kontak-sprey.html

Linkteki üründen alın yağsız olsun markası da böyle olsun. Bilinmedik şeyler almayın balata spreyi vs. 

Umarım temizlemeyle kurtarırsınız maf'ı. Kurtaramazsanız yenisini almanız gerek. Çokta pahalı değildir zaten Focus 1'lerin ki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bilgiler için teşekkürler en kısa sürede maf  sensörü temizliğini yapacağım ve sonuçları sizle paylaşacağım  birde anladığım kadar adam akıllı bir usta bulmak zor bu devirde  hangi ustaya gitsem hepsi bir şeyler diyordu güvendiğim bir ustada buji kablolalrı ve bujiyi değiştirdi durduk yere sorun kalmaz dedi ama nafile . sizlerin sayesinde  kurtulacağım inşallah.

Bekir Delibaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.