Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fusion Orjinal Teyp Aux Yapımı

Oktay Toker

Önerilen Mesajlar

Fusion orjinal teyp için kasetçalar iptali yaparak okuyucu kafasına ait ses girişlerine aux baglantısı çalışması yaptım.,biraz uğraştırdı.İlk başta 1 swich ile işlemi bitirdim ama sonuç alamadım sonra başladık debelenmeye yavaş yavaş işlemi geliştirdim ve Mekanik üzerindeki 3 adet swich işlemini görecek role devresi hazırladım.Fakat ses için olan bir swich yaklaşık 4 saniye sonra falan aktif olması şartını anlayınca bu swich için daha sonra gecikmeli bir role sistemi yaparız diyerek buton bagladım ve dışarıya salladık.Jack girişine aux baglantısı yapıldıgında direkt olarak kasetçalar devreye giriyor ve müziği dinlemeye başlıyorsunuz tabiki butona basmadan ses gelmiyor.Ses gayet temiz.Arka koltuk tarafınada aux girişi ve usb girişi için kablo hazırlandı kullanılabilir hale getirlidi.Bilahire bu girişleride daha sonra arka küllük tarafına güzelce monte etmeye karar verdik.

Bu işlemleri aux jack adaptöründe bulunan bir swich yardımı ile role düzenegini harekete geçiriyorum.Yapılması gereken sadece jack'ın takılması.

Ayrıca kullandıgı Tablet için usb şarj girişi taktık.Elinde bulunan adaptörü teyp içine yerleştirdim.Aux jack girişi ve usb jack girşini kaset çalar girşindeki plastiği delik deşik edip yerleştirdim.Sağlamca yapıştırdım ve siyah silikonuda arkasına iyice deptim.Yapışkanlar usb nin dış metal hareketli tırnagınıda yapıştırdı ama biraz temizlik sonrası görevini yerine getirdi tabiki.Kusurlarımız illaki olacak. :P

Bir kaç resim e kısa bir videomuz.Görünüş fena olmadı.

Kaset çaların girşindeki plastik parçaya aux jack için ve usb parçası için delikler delinip yuva açıldı.

Parçalar ilk önce 404 şeffaf karışım ile yapıştırıldı.Sonra üzerine komple siyah silikon ile sabitleme yapıldı.

Ses girşi ve usb şarj devresinin montajı.

Swich tetiklemeleri ve role baglantısı.

Toplanmış hali.

Araç üzerindeki görünüşü.

Kısa video.

http://s1135.photobu...9aebc9.mp4.html

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.