Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 1 Klimada Iken Rolanti Dalgalanması

Ahmet GÜÇLÜER

Soru

Merhaba arkadaşlar, daha önceden forum kullanmadığım için yapacağım hatalardan dolayı şimdiden özür dilerim. Benim sorunum aracımda klima açıldığında rolanti dalgalanması oluyor, dalgalanma genelde gaza basıp çektiğimde, motor susacak gibi oluyor ama susmuyor, aynı sıkıntı bir arkadaşımın aracında da var o stop ediyor, birçok yere gittim çözülmedi. Yapılan işlemler şunlar boğaz kelebeği temizlendi, rolanti motoru temizlendi, boğaz kelebeği üzerinde bulunan kelebek sensörüne baktım temiz. En son klimacıya gittim klima borusu tıkanmıştır diyor sökmek uzun süreceği için söktürmedim. Ama en son gittiğim klimacının söylediği bana mantıklı geldi çünkü o gün yağmur yağıyordu silecek, farlar, teyp, arka rezisdant, kalorifer (üfleme en sonda) yani aklıma gelen her şeyi çalıştırdım sıkıntı olmadı. Rolanti biraz düşüyor ister istemez ama klima da olduğu gibi dibe vurup çıkmıyor. Acaba klima boruları tıkalı olduğundan motor klimayı çalıştırmakta zorluk mu çekiyor, yoksa başka bir sorun mu var, araç 1,6 focus 1 lpg li düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. İyi günler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Lpg olmasaydı , yetkili servis'de yazılımına baktırın diyecektim ama konu lpg olunca ilk bunun sorumlusu ile muhatap olmak lazım

Yakup bey bulunduğum yerde servise lpg li aracı alıyorlar o konuda sorun yok, yazılım attırmakla sorun çözülürmü, servisteki çocuk yarın gitsem atar sıkıntı yok o konuda ama bunla geçermi diyorsunuz teşekkürler
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.