Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2004 far mı angel mi ?

berkay diren

Soru

mrb arkadaşlar sahibinden de bi far buldum hem fiyatı bana uygun geldi hemde far hoşuma gitti linkini verecem buarada ben zenon kullanıyorum sizce bu farımı takmalıyım yoksa mercekli angel far mı ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-ford-focus-titanyum-far-1999-2007-kacirmayin-63458265/detay

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Orjinal farınıza para harcayıp bi-xenon mercek taktırın boyatın modifiye yaptırın bunlardan bin kat daha güzel olur.

fusion farına yaptığınla olmaz die bişe yok sözünü anlatmış oldun :P fakat ben senin gibi becerikli diilim malesef o farlar elimde kalır :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet bende de far sorunu var. Yorumları okudum doğrudur gerçekten iyi bir işçilik ile her türlü işlem yapılabilir... Focus 1 1999-2001 deki far ile 2002-2005 arasındaki farların far soket kısmı birbirine uymuyor. Gerçekten sinir bozucu... İlanlarda farları satan kişi açıklama yapmış ''hiç bir tadilat gerekmeden montajı yapılır'' diye... Ne diyeyim her şey farları satana kadar... :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben makyajsız kasa da FK far da kullandım el yapımı bi xenonda. hatta el yapımı bi xenonu yaptırırken makyajlı kasa soketini değiştirmeden yaptırtıp kullandım. elektrik işinde kendim yaptım. bunu yaparkende araç tesisatına hiç müdahale etmedim. geri dönüşü olsun diye. araç tesisatını kesmemek için bir adet makyajsız kasa far soketli far içi tesisat lazım. hurdacılarda hurda var alıp soket ve tesisatı sökersiniz. çiftine 30 lira vermiştim. makyajlı kasa farına giren soketide golf 4 far soketi olarak vw servisinden temin etmiştim. onunda tanesi 20 lira felandı galiba. böylece bu parçalar ile ara kablo demetiniz ve hem araç tesisatına hem makyajlı kasa farına soketiniz hazır. araç tesisatını hiç kesmemiş oluyorsunuz.

farların pin şeması şurda var

http://www.ozyurek.org/far/far.htm

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben makyajsız kasa da FK far da kullandım el yapımı bi xenonda. hatta el yapımı bi xenonu yaptırırken makyajlı kasa soketini değiştirmeden yaptırtıp kullandım. elektrik işinde kendim yaptım. bunu yaparkende araç tesisatına hiç müdahale etmedim. geri dönüşü olsun diye. araç tesisatını kesmemek için bir adet makyajsız kasa far soketli far içi tesisat lazım. hurdacılarda hurda var alıp soket ve tesisatı sökersiniz. çiftine 30 lira vermiştim. makyajlı kasa farına giren soketide golf 4 far soketi olarak vw servisinden temin etmiştim. onunda tanesi 20 lira felandı galiba. böylece bu parçalar ile ara kablo demetiniz ve hem araç tesisatına hem makyajlı kasa farına soketiniz hazır. araç tesisatını hiç kesmemiş oluyorsunuz.

farların pin şeması şurda var

http://www.ozyurek.org/far/far.htm

yani sence fk far alıp takmakmı daha mantıklı yoksa el yapımı xenon mu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tam olarak ne istediğine ve bütcene bağlı.

şuanki farından daha iyi ama halojen ampul için makyajlı kasa farı, biraz göresellik ve xenon kit ile kullanmak için FK angel, adam gibi aydınlatma için kaliteli bir mercek ve xenon kit ile mercek montajlı far.

her şey dahil makyajlı kasa farını alcam dersen yan sanayisi yada çıkma olarak komplesi 300-400 lira orjinali 600 ü geçer sıfır olarak

fk angel + xenon sıfır olarak 600 civarı

kendi farına mercek montajı + oem xenon kit 700-800 lira civarı.

kendi farına mercek montajı yaptırırsan tak çalıştır şekilde yaparlar + elektrik işciliğine para vermeden takarsın ama yedek farın yoksa araç 1 hafta minimum farsız kalır. diğer farlar için elektrik işciliği lazım montajda o da taktıracağın yerdeki ustaya kalmış en az 30 en fazla 100 lira işcilik isterler.

yukardaki yazdğım fiyatlar kafadan atma değil onuda söyleyeyim :kıhkıh: kendi arabamızda yukarda yazan tüm seçenekleri uyguladım. çıkma FK angel bulmuştum onu her şeyi dahil 400 e mal etmiştim. sonra onu sattım makyajlı kasa farı alıp mercek montajı yaptırdım o bana 1200 liraya mal oldu ama güzel oldu halen araçta kullanıyorum. hatta nette ialnıda vardı satılık olarak. sırf daha önce kullandığım FK lardan almak için satıyorum. görüntüsü hoşuma gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.