Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Cenk İşler

Focus Mca Trend X Bardaklık Bölümü

Recommended Posts

Herkese merhaba, MCA Trend X'de bulunan bardaklık kısmında kapak olmaması yüzünden tozlanması ve içilen sıvının bi şekilde damlamasıyla (genelde cola,fanta vs) o bölüm yapış yapış olacaktı. Nasıl oraya estetik bir görünüm yaparım diye düşünürken aklıma promosyon olarak verilen masa sümeni geldi.

Bu malzeme 3 mm kalınlığında poliüretandan ve sert değildi, deseni gayet iyiydi.

Ölçüm biçtim, telefon tutucusunu da o bölüme alarak (küllük hariç) 

Görsellerde göründüğü üzere yerleştirdim. 

Ben araç kullanırken saat takmıyorum, hem onun için veya yolcunun telefonunu koyacağı güvenli bir yer oldu.

Kalan parçalardan usb'nin olduğu göze de uyguladım bozuk para veya anahtarlar ses yapmaz, hemde o bölümü çizmemiş oluruz.

Bardaklık içinde koltuk arasına giren ürünü alacağım, bunun temizlenmesi ve işlevi daha iyi geldi bana. 

Forum üyelerine fikir vermesi dileğiyle, iyi forumlar. 

3C01DDAD-7159-4762-B8D3-C880FECAB2D1.jpeg

E0F21E58-FB50-4D9B-AF29-0A6A421CA04F.jpeg

26A79CB0-D977-4F3F-8EDE-81C767B546F9.jpeg

5707275B-D748-4145-A6DB-611FD9951967.jpeg

44A21417-1285-4DDE-8981-1620E0692F9B.jpeg

5E08DE5B-A072-4E5F-9684-F2510E5D55AF.jpeg

C2794FA9-EE56-41A1-8666-F38E3460BFD9.jpeg

36939B32-5CE5-4863-B003-51145C3A039B.jpeg

4F83739B-884F-468C-ABFD-E2C50C7A82BF.jpeg

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Nadir Bal
      Öncelikle herkese selam...
      2017 model Focus aracımın yıkama esnasında anteni komple çıktı.. Kabloları leğim yerlerinden sökülmüş şekilde... 
      anten alttan vidalı olduğu için kendim monte edemedim.. bir kaç  yere sorduğumda döşemenin kaldırılıp o şekilde takılabileceği söylendi... 
      Ben de geçici çözüm olarak çift taraflı bant ve akvaryum silikonu ile yapıştırdım aracın içine su girmesin diye... tabi ki kabloları bağlayamadım ve yaptığım şey geçici çözüm olduğu için fazla güven vermiyor...
      Focus 2 ler de anten önde olduğu için lamba yerinden sökülüp anten takımı oluyor ama focus 3 lerde anten arkada ve lamba anten yerinin altına denk gelmiyor.. Bu konuda bilgisi olan tam olarak ne yapmam gerektiğini bu işlemin nasıl olacağını yazarsa çok sevinirim...
      bu arada servise sordum anten için sadece 550 tl para istediler... işçiliği ve eğer döşeme kaldırılıp yapılacaksa onun işçiliği de yok bu fiyatta.. Acil yardım gelirse çok sevinirim... Şimdiden teşekkürler...
    • By Cenk İşler
      2017 model makyajlı kasa 125 Bg. 11.600 km’deyken aracıma C-OBD II LOVATO LPG kiti taktırdım.
      Aracın garantisi devam etmekte, supap vs. için 3 yıl veya 100.000 km ayrı bir sigorta yaptırdım.
      Lpg konusuna yabancı değilim 12 yıl lpg’li focus kullandım, çok sıkıntı yaşamadım. Bu nesiller biraz daha nazik deniyor bilginiz olsun.

İlk 1.000 Km izlenimlerim

Aracın çekişi – Sorun yok / hızlanması aynı bir fark göremedim son sürat için deneme şansım olmadı (140’ı geçmedim)
      Arıza lambası  Sorun yok
      Koku / vs. – Sorun yok /zaten olursa söker atarım!
      Sarfiyat – 8,75 L/Km (LPG) – (Fueltracker adında app kullanıyorum telefonda,  Yb. İle karşılaştırıldığında 1,15 gibi bir değer çıkıyor 100 km benzin x 1,15)
      Depo : Simit tank
      Dolum ağzı : Benzin depo kapağında
      Montaj süresi : Tam gün ( ben biraz ince eleyip sık dokurum😊

Ustanın çektiği video (az çok anlatıldı burada) : https://www.youtube.com/watch?v=geub5aB6ViA

Ruhsata işletme hakkında – 1 ay içinde yapılması gerekiyor

Gaz taktırdığınız yerde sızdırmazlık ve diğer tadilat belgelerini aldıktan sonra.
      Tüv Türkten tadilat için muayene randevusu alınacak ücret : 280 tl
      Egzos muayenesi ( isterseniz başka yerde yapılabilir) ücret : 65 tl
      Muayene sonrası Noter’e gidilecek ruhsat değişikliği için ücret : 170,5 tl

Umarım düşünen arkadaşlara yardımcı olur yazdıklarım.

İyi forumlar,

• By Samet VURAL
      Arkadaşlar merhaba..2015 Model Focus aracımın direksiyonuna eşim yüzüğü ile dün acil bi durumda kornaya basayım diye baya bi zarar vermiş..Aksine  yıpranmayı belki düzeltirirm derken daha da aşındırmış direksiyonun korna plastiğini..Görüntü olarak çok çirkin duruyor..Sizlerden ricam bu direksiyon airbag/korna kapağı değişebiliyor mu...Ne yapılabilir bu konuda?Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim..Teşekkürler
    • By Yunus Emre Öztürk
      Nisan ayında Rus arkadaş tekrar Türkiye'ye geliyor.
      Kapaklı bardaklık, kayar kol dayama ve ST versiyon deri kapı trimlerinden almak isteyen olur düşüncesi ile tekrar konu açmak istedim.

Yurtdışı kargo ve gümrük derdi yok ve fiyatları Türkiye parça fiyatlarına göre çok uygun.
      Ürünler sıfır. orijinal.

Fiyatlar şu şekilde: 
      bardaklık                  :200tl
      kayar kol dayama     :250tl
      kapı ekleri                :320tl

Fiyatları bu sefer TL cinsinden yazdım , geçen ki konuyu açtığımda dolar 7tl yi görmüştü, İnşallah artmaz tekrar.

• By Samet VURAL
      Arkadaşlar merak ettiğim bi konu var..Malum MCA Focus 1.6 TDCI 115 hp manuel araç ile 1.5 TDCI 120 hp Otomatik araçların 0-100 kmh hızlanma değerler 10.9sn...Acaba bu iki araç yan yana kalkış yaptığında durum ne oluyor.Üst hızlarda ara hızlarda durum ne oluyor deneyen oldu mu?Aklıma geldiği için sordum sadece..Teşekkürler

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.