Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Asım özarı

Supap Değişimi Sonrası Su Eksiltme

Question

Merhabalar hayirli gunler herkese

Focus 3 benzin lpg aracım subap değişimi sonrası şu eksilmesi var regülatör şu çıkışlarından sızdırma vardı degistirdim iyi gibiydi şimdi yine durum aynı haftada 1 kez biniyorum soğukken her baktığımda eksik oluyor acaba hava durumu olabilirmi varsa havasını nasıl alabiliriz 

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Slm su eksiltme havadanda olabilir farklı bir yerden kaçak olabilirkalorifer peteği gibi.havadan dolayı olursa yedekten tahliye eder.gittiğiniz yere vardığınızda aracın altına damlar.zaten görürsünüz.ne kadar eksilltiğini yazmamissiniz.subap değişimi sonrası iyi yapilmamissa contalardan kacakta yapabilir.benim araçta kalorifer peteği delinmiş ti.kacak yapıp su eksiltiyor du.sonrasinda kendim hallettim.sorun çözüldü.hava alma olayını da biliyorum ama biraz uzun.

• 0

Merhaba tesekkurler cevabiniz icin Max dan 2 hafta içinde min düşüyor diyebilirim.aracin altında şu görünmüyor sicakkende sogukkende kaloriferden olup olmadığı nasıl anlarım yedek depodaki iki ince hortumdan aracı calistirinca şu geliyor hava varmı emin değilim varsa nasıl alabilrim acaba antifriz degisimi yaptirmistim 

--6 dakika sonra eklendi--

Subaptan sonra vardı şu eksiltme sonra regülatör şu çıkışlarından kaçırıyordu degistirdim düzelmiş görünüyordu sonra antifriz değişimi yaptırdım yine başladı ve aracı haftadır 1 kullanıyorum  

• 0

Slm önce  birinci sorunun cevabını vereyim eğer kalorifer den kaçak yapiyorsa araç ısınınca kalorifer sıcak konumda hafif bir antifiriz kokusu alırsınız,ayrıca üfleme kanalından sigara dumanı şeklinde hafif bir duman çıkabilir.az kaçırdığı zaman yolcu ayak basılan yerde ıslaklık olmaz en azından benim araçta öyleydi klima su tahliyesi nden atıyordu. ikincisi aracın havasını almak için arac soğukken aracın yedek kabın kapağını açıp araç calistirilir yanınızda bir kişi daha olmalı ayrıca yaninizda su kabı olsun.araç önce termostat açar.bu arada yedeğe giren dönüş hortumları dan hava var ise  su kesik kesik gelir sonrasinda 2500 devir civarı araç gaz verilir 3-4 dakika. biraz daha beklenir fan açtığı anda araçta hava kalmış ise  su seviyesi yükselip tasabilir sonrasında havayı atar su seviyesi azalır hemen tamamlanıp kapak kapatılır.tekrar fanin açması beklenir fan açtığında sorun çözülmüştür.yalniz bu işten anlamiyorsaniz bir ustaya yaptırmalısınız.unutmadan araçta hava var ise radyatör çıkış hortumu tam ısınmaz., kalorifer ılık üfler ,birde araç lpgye geç geçer.umarim faydalı olabilmisimdir

• 0
Bir saat önce, Alpay K. yazdı:

Slm önce  birinci sorunun cevabını vereyim eğer kalorifer den kaçak yapiyorsa araç ısınınca kalorifer sıcak konumda hafif bir antifiriz kokusu alırsınız,ayrıca üfleme kanalından sigara dumanı şeklinde hafif bir duman çıkabilir.az kaçırdığı zaman yolcu ayak basılan yerde ıslaklık olmaz en azından benim araçta öyleydi klima su tahliyesi nden atıyordu. ikincisi aracın havasını almak için arac soğukken aracın yedek kabın kapağını açıp araç calistirilir yanınızda bir kişi daha olmalı ayrıca yaninizda su kabı olsun.araç önce termostat açar.bu arada yedeğe giren dönüş hortumları dan hava var ise  su kesik kesik gelir sonrasinda 2500 devir civarı araç gaz verilir 3-4 dakika. biraz daha beklenir fan açtığı anda araçta hava kalmış ise  su seviyesi yükselip tasabilir sonrasında havayı atar su seviyesi azalır hemen tamamlanıp kapak kapatılır.tekrar fanin açması beklenir fan açtığında sorun çözülmüştür.yalniz bu işten anlamiyorsaniz bir ustaya yaptırmalısınız.unutmadan araçta hava var ise radyatör çıkış hortumu tam ısınmaz., kalorifer ılık üfler ,birde araç lpgye geç geçer.umarim faydalı olabilmisimdir

Çok teşekkürler elinize sağlık uzun uzun yazmışsınız deniyeceğim dediginizi yapamazsam bir ustaya gösteririm dedğiniz yerleride kontrol edicem çok sağolun hayırlı geceler